Budownictwo studia w Politechnice Warszawskiej – rekrutacja 2024/2025

Budownictwo studia w Politechnice Warszawskiej – rekrutacja 2024/2025

Studia Warszawa - Politechnika Warszawska

01.02.2024

Budownictwo studia w Politechnice Warszawskiej – rekrutacja 2024/2025

Budownictwo to kierunek należący do dziedzin technicznych. Studenci tego kierunku uczą się m.in.: organizowania i nadzorowania produkcji elementów budowlanych, wykorzystywania materiałów budowlanych, tworzenia i odczytywania rysunków technicznych, a także wykorzystywania zaawansowanych technik komputerowych w projektowaniu obiektów i konstrukcji budowlanych.

Studia na kierunku budownictwo w PW
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 4 do 4,5 roku (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku budownictwo na Politechnice Warszawskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 4 lata (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra inżyniera).

 

Program studiów i przedmioty

W programie kierunku budownictwo przewidywane są przedmioty poświęcone m.in.: analizie konstrukcji, materiałom budowlanym, nowoczesnym technologiom i technikom komputerowym czy prawnym i ekonomicznym aspektom współczesnego budownictwa oraz inwestycji.

W programie studiów na kierunku budownictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • chemia budowlana,
  • matematyka,
  • prawo gospodarcze,
  • geometria wykreślna,
  • geodezja inżynierska,
  • mechanika konstrukcji,
  • rysunek techniczny i odręczny,
  • wytrzymałość materiałów,
  • podstawy zarządzania i organizacji w budownictwie,
  • podstawy ekonomiki, kalkulacji kosztów i cen,
  • konstrukcje metalowe/konstrukcje betonowe,
  • hydraulika i hydrologia.

 

Sprawdź także:

Politechnika Warszawska kierunki studiów

Warszawa kierunki studiów
 

Przykładowe specjalności

Konstrukcje budowlane i inżynierskie – Absolwent przygotowany jest m.in. do: projektowania konstrukcyjnego budynków i obiektów użyteczności publicznej lub budowli inżynierskich i przemysłowych; modernizacji i adaptacji istniejących obiektów budowlanych; przeprowadzania napraw i remontów; kierowania budową standardowych obiektów lub wytwarzaniem elementów konstrukcyjnych i wyrobów budowlanych.

Mosty i budowle podziemne – Absolwent przygotowany jest m.in. do: utrzymania, budowania i projektowania prostych obiektów mostowych i budowli podziemnych; oceny stanu konstrukcji i przeprowadzania jej przeglądu podstawowego.

Inżynieria komunikacyjna – Absolwent przygotowany jest m.in. do: projektowania urządzeń dla ruchu pieszego, komunikacji zbiorowej i ruchu rowerowego lub; projektowania konstrukcji nawierzchni drogowej; organizacji ruchu i parkowania; zarządzania ruchem; przeprowadzania procesu inwestycyjnego.
 

Praca po studiach

Inżynierowie budownictwa chętnie zatrudniani są m.in. w: administracji i samorządach terytorialnych, placówkach naukowo-badawczych, szkolnictwie, placówkach dystrybucji materiałów budowlanych czy biurach projektowych. Absolwenci przygotowani są również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub pełnienia funkcji kierowniczych.

Absolwenci architektury mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • biura projektowe
  • ośrodki doradcze
  • przedsiębiorstwa wykonawcze
  • nadzór budowlany
  • wytwórnie materiałów budowlanych, betonu, elementów budowlanych i konstrukcji
  • jednostki administracji państwowej i samorządowej
     

Zasady rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie publiczne w Warszawie odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Kandydaci na studia techniczne powinni rozumieć podstawowe zagadnienia np. matematyczne, fizyczne lub informatyczne. Przyszli studenci Politechniki Warszawskiej, którzy chcą studiować budownictwo, wśród rozszerzonych przedmiotów maturalnych mogą uwzględnić m.in.: biologię, chemię, fizykę, geografię, informatykę lub matematykę.
 

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj


Studia w Politechnice Warszawskiej

Politechnika Warszawska to jedna z największych uczelni technicznych w Polsce, kształcąca przyszłych inżynierów i specjalistów dziedzin ścisłych, przyrodniczych lub społeczno-ekonomicznych w duchu innowacyjności i twórczości. Kandydaci na studia w Warszawie mogą zdecydować się na jeden z wielu kierunków stacjonarnych lub niestacjonarnych, prowadzonych zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Komentarze (0)