Architektura studia w Politechnice Poznańskiej – rekrutacja 2024/2025

Architektura studia w Politechnice Poznańskiej – rekrutacja 2024/2025

Studia Poznań - Politechnika Poznańska

02.02.2024

Architektura studia w Politechnice Poznańskiej – rekrutacja 2024/2025

Architektura jest kierunkiem, który umożliwia pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej, czyli złożonej z wielu elementów. To różnorodna przestrzeń kształcenia, w której spotykają się zagadnienia z zakresu projektowania architektonicznego i urbanistycznego, sztuk pięknych, technologii budowlanych, historii architektury, czy fizyki budowli.

Studia na kierunku architektura w PUT
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3,5 roku (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia na kierunku architektura na Politechnice Poznańskiej to studia inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera lub magistra).

 

Program studiów i przedmioty

Architektura jest najpopularniejszym i fundamentalnym kierunkiem reprezentującym studia architektoniczne. W toku kształcenia studenci poznają zagadnienia konstrukcyjne, budowlane i inżynieryjne związane z projektowaniem budynków, przepisy prawa i procedury niezbędne do realizacji projektów budynków, problemy fizyki, technologii i funkcji budynków w zakresie umożliwiającym zapewnienie komfortu ich użytkowania, historię i teorię architektury, a także wiele innych zagadnień, z których płynie wiedza przydatna do projektowania obiektów architektonicznych i zespołów urbanistycznych.

W programie studiów na kierunku Architektura znajdziesz takie przedmioty jak:

  • materiałoznawstwo,
  • mechanika,
  • teoria urbanistyki,
  • matematyka,
  • historia architektury,
  • fizyka budowli - akustyka,
  • geometria wykreślna z elementami matematyki,
  • teoria kompozycji w projektowaniu architektonicznym,
  • budownictwo ogólne,
  • projektowanie architektury mieszkaniowej,
  • konstrukcje budowlane.

 

Program nauczania opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać liczne umiejętności praktyczne. Jakie są to umiejętności? Studenci Architektury nabywają umiejętności między innymi w zakresie stosowania geometrii wykreślnej w projektowaniu architektonicznym, konstruowania i wizualizacji obiektów architektonicznych, projektowania ochrony przeciwdźwiękowej i odpowiedniego oświetlenia, projektowania elementów konstrukcyjnych, projektowania zespołów zabudowy, przygotowywania dokumentacji architektoniczno- budowlanej, czy też planowania procesu inwestycyjnego.

 

Sprawdź także:

Politechnika Poznańska kierunki studiów

Poznań kierunki studiów

 

Praca po studiach

Studenci Architektury pozyskują obszerną i złożoną wiedzę oraz liczne umiejętności praktyczne. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach projektowania architektonicznego i projektowania urbanistycznego, konstrukcji budowlanych i instalacji budowlanych, ekonomiki procesu inwestycyjnego, czy organizacji procesu inwestycyjnego oraz prawa budowlanego. Pozyskane wykształcenie pozwala na koordynowanie prac w wielobranżowych zespołach projektowych, zarządzanie projektowymi pracowniami architektonicznymi i urbanistycznymi, samodzielne prowadzenie działalności gospodarczej oraz podjęcie pracy badawczej.

Absolwenci Architektury mogą szukać zatrudnienia w takich miejscach jak:

  • zespoły projektowe,
  • pracownie architektoniczne i urbanistyczne,
  • firmy doradcze,
  • firmy deweloperskie,
  • pracownie konserwatorskie,
  • instytucje badawcze i ośrodki naukowe

 

Zasady rekrutacji

Podstawę kwalifikacji na kierunek Architektura w Politechnice Poznańskiej stanowi konkurs świadectw oraz przegląd nadesłanej teczki prac.

Informacje na temat rekrutacji znajdziesz tutaj

 

Studia w Politechnice Poznańskiej

Studia w Poznaniu to obszerne zagadnienie, którego istotnym elementem jest Politechnika Poznańska. To uczelnia mogąca pochwalić się nie tylko wysokimi pozycjami w różnego rodzaju rankingach, lecz również tym, iż jako pierwsza polska uczelnia techniczna została członkiem Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research - CESAER – organizacji skupiającej najlepsze politechniki i uniwersytety techniczne w Europie.

 

Komentarze (0)