Architektura wnętrz studia II stopnia - Warszawa

Architektura wnętrz studia II stopnia - Warszawa

Studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 1,5 roku
forma: niestacjonarne

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Architektura wnętrz stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

08.03.2024

Architektura wnętrz studia II stopnia (magisterskie) Warszawa 2024 | woj. mazowieckie

Architektura wnętrz w Warszawie to 1,5-letnie lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). 

Architektura wnętrz studia II stopnia - Warszawa
Studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia oraz jednolite
Czas trwania od 3 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia), 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Studia na architekturze wnętrz oferują zdobycie wykształcenia, łączącego wiedzę architektoniczną i artystyczną. W toku studiów studenci uczą się m.in. wykorzystywania najnowszych technologii oraz tego jak przeprowadzać proces projektowy. Studiując na architekturze wnętrz poza wiedzą praktyczną i teoretyczną, rozwiniesz też umiejętność kreatywnego i innowacyjnego realizowania zadań. Absolwenci tego kierunku mają niezbędne umiejętności do projektowania wystaw, mebli oraz miejsc pracy i rekreacji.

Ukończenie studiów na kierunku architektura wnętrz daje możliwość zatrudnienia w firmach deweloperskich, pracowniach architektonicznych, a nawet w muzeach i galeriach sztuki. Absolwenci posiadają kompetencje zarówno do projektowania jak i nadzorowania inwestycji.

 

Uczelnie

W Warszawie architekturę wnetrz (studia II stopnia) możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznej: Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz ASP) oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

 

Jakie są wymagania na studia II stopnia (magisterskie) na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Przede wszystkim studia na kierunku architektura wnętrz zadedykowane są tym osobom, które już mają ukończone kształcenie I stopnia. Ważne jest to, by było ono ściśle związane z twoim aktualnym wyborem naukowym.

O tym, czy zostaniesz przyjęty na studia, zadecyduje: posiadany przez ciebie dyplom, dorobek artystyczny oraz egzamin wstępny.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co mówi o tobie twoje mieszkanie. Jakie dominują w nim barwy? Może lubisz minimalizm? A może kochasz otaczać się bibelotami, miękkimi poduszkami, książkami? Dziś coraz częściej dążymy do tego, by nasze mieszkania i domy odzwierciedlały nasze pasje i zainteresowania. By tworzyły swoistą opowieść o tym, kim jesteśmy. Nie każda jednak ma dziś czas, by zadbać w najdrobniejszym szczególe o to, jak powinna wyglądać przestrzeń, w której mieszka, lecz także chociażby pracuje.

Warto wtedy skorzystać z usług, jakie oferują nam współcześnie architekci wnętrz. To osoby o doskonałym zmyśle estetycznym i wysokich zdolnościach plastycznych, które zadbają o to, że w zakochasz się we wnętrzu swojego mieszkania od pierwszego wejrzenia. Jeśli i ty kochasz zatem urządzanie, lubisz wprowadzać zmiany w przestrzeni, której żyjesz, jesteś kreatywny i nie boisz się wyzwań, to studia na kierunku architektura wnętrz czekać będą właśnie na ciebie.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (inżynierskie, licencjackie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie lub licencjackie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Każdy, kto idzie na studia, zastanawia się, w jakim trybie chciałby się kształcić – zaocznym czy stacjonarnym? Wybór może być trudny, ponieważ każdy z nich ma swoich zwolenników wśród studentów. Studia dzienne to dobra propozycja dla osób, które chciałby uczestniczyć w regularnym trybie zajęć. Na państwowej uczelni pozwolą one także na uniknięcie opłat za czesne. Studia zaoczne pozwalają na rozwój innych aktywności – związanych chociażby z pracą. Warto pamiętać jednak, że wtedy studenci zobligowani są do uiszczania opłat za naukę.

Studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz mają charakter uzupełniający. W praktyce oznacza to, że powinny wybierać je przede wszystkim te osoby, które posiadają już stabilne podstawy teoretyczne z tego zakresu. Kształcenie magisterskie sprawi bowiem, że twoje kwalifikacje nabiorą kompletnego wymiaru i pozwolą na pełny rozwój zawodowy. Jeśli chcesz zatem dalej zdobywać wiedzę w tym obszarze, powinieneś już wiedzieć jak wyglądają poszczególne tajniki projektowania.

Studia magisterskie pozwolą ci także na dalszy rozwój twoich zdolności ogólnoplastycznych, związanych z malarstwem, rysunkiem, czy rzeźbą. Dodatkowo studenci odnajdą w siatce programowej przedmioty takie jak:

  • mebel we wnętrzu architektonicznym
  • współczesne technologie i materiały w architekturze wnętrz
  • zarządzanie produktem
  • nowe media w architekturze
  • projektowanie zieleni we wnętrzach
  • projektowanie przestrzeni wystawienniczych

 

Na studentów tego kierunku czekają także bardzo ciekawe specjalizacje, które mogą się różnić w zależności od wybranej uczelni. Dzięki dobrze dobranej specjalizacji będziesz mieć szansę na różnorodne możliwości zawodowego rozwoju.

 

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Kierunek architektura wnętrz (studia II stopnia) - uczelnie w Warszawie

Uczelnie w Warszawie - kierunek architektura wnętrz:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia, jednolite więcej
Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia więcej
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3 lat do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Jeśli ukończysz studia na kierunku architektura wnętrz, to czekać będzie na ciebie tytuł magistra. On z kolei otworzy przed tobą niemal wszystkie drzwi zawodowego rozwoju. Pamiętaj, że nim do tego jednak dojdzie, będziesz musiał rozpocząć studia II stopnia. To, ile czasu zajmie ci kształcenie, zależeć będzie od tego, jaką uczelnię wybierzesz. Zapoznaj się z przygotowanymi ofertami, by mieć pewność, że twoja decyzja odzwierciedli w przyszłości twoje wszystkie oczekiwania. Kształcić się możesz bowiem przez 2 lata lub 1,5 roku.

 

Architektura wnętrz w Warszawie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3 do 4 lat licencjat
studia II stopnia od 1,5 do 2 lat magister
jednolite magisterskie 5 lat magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ?

Kierunki studiów takie jak architektura wnętrz zadedykowane są tym absolwentom szkół średnich, którzy posiadają ponadprzeciętne zdolności artystyczne. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz mieć pewność, że kształcenie o tym profilu wyszlifuje twój talent, a ty będziesz mógł znaleźć pracę, która przyniesie ci mnóstwo satysfakcji i rozwinie cię jako artystę.

O tym, jak będzie wyglądać twoja zawodowa kariera, zadecydujesz sam. Możliwości jest wiele – możesz pracować w prywatnych biurach:

  • architektonicznych
  • projektowych

 

Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej, która pozwoli ci na realizację indywidualnych projektów. Możesz zająć się projektowaniem poszczególnych detali wyposażenia, np. mebli. Czekać na ciebie będą także:

  • teatry
  • plany filmowe

 

Gdzie zajmować się będziesz chociażby budowaniem dekoracji i scenografii.

Co warto sprawdzić, idąc na studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Kto może aplikować

Planujesz rozpoczęcie kształcenia II stopnia? Zorientuj się zatem odpowiednio wcześnie, czy możesz wziąć udział w rekrutacji. Studia magisterskie dedykowane są bowiem magistrom innego kierunku lub osobom, które mają już na swoim koncie tytuł zawodowy otrzymany podczas wcześniejszego etapu kształcenia.

Wymagania rekrutacyjne

Zorientuj się odpowiednio wcześnie, jakie wymagania rekrutacyjne obowiązują podczas składania dokumentów na studia II stopnia. Sprawdź, co musisz dostarczyć w pierwszej kolejności do dziekanatu i komisji rekrutacyjnej. Jeśli wybierasz studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz, zobacz również, czy nie będziesz musiał zaprezentować odpowiednio przygotowanego portfolio.

Predyspozycje

Pamiętaj, że studia II stopnia mają charakter uzupełniający i zostały stworzone z myślą o studentach, którzy dysponują już podstawową wiedzą i kwalifikacjami z danego obszaru. Dotyczy to w szczególności kierunków takich jak architektura wnętrz, które wymagają wysoce rozwiniętych zdolności plastycznych.

Czy warto iść na studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie?

Masz za sobą studia I stopnia i zastanawiasz się, czy warto kontynuować naukę? Pamiętaj, że tytuł licencjata lub inżyniera nie oznacza jeszcze pełni wykształcenia. Z posiadaną wiedzą rozpoczniesz oczywiście pierwsze aktywności zawodowe. Zastanów się zatem na początku, czy chciałbyś zadbać o pełnię intelektualnego rozwoju.

Studia II stopnia na kierunku architektura wnętrz stworzone zostały z myślą o osobach, które pierwszy etap kształcenia mają już za sobą. Studenci w trakcie kształcenia magisterskiego zdecydowanie wzbogacą swoją wiedzę oraz kwalifikacje. Będzie to również czas usystematyzowania nabytych kwalifikacji.

Studia II stopnia zdecydowanie warte są więc rozważenia. Dzięki nim przygotujesz się także do obrony najważniejszej pracy dyplomowej. Tytuł magistra architektury wnętrz sprawi dodatkowo, że nie będziesz musiał obawiać się o swoją pozycję na aktualnym rynku pracy. Sprawdź zatem, jaką propozycję studiów magisterskich odnajdziesz w Warszawie!

Studia II stopnia niestacjonarne na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Dziś coraz częściej stołeczne ośrodki akademickie przygotowują dla swoich studentów propozycję kształcenia w trybie niestacjonarnym. Dotyczy to również nauki na studiach II stopnia. Dziś bowiem coraz więcej studentów chce łączyć ze sobą różnorodne aktywności, a nauka zaoczna pozwala na taką elastyczność.

Jak wygląda kształcenie? Studia niestacjonarne najczęściej mają formę weekendowych zjazdów naukowych. To wtedy też przez cały dzień odbywają się ćwiczenia praktyczne i wykłady. Studenci mogą też zaprezentować swoje projekty przed wykładowcami.

Warto pamiętać jednak, że na kształcenie niestacjonarne powinny decydować się jednak te osoby, które świetnie zarządzają czasem. Zajęcia w weekendy, samodzielne opanowywanie materiału, praca czy inne dodatkowe aktywności – nie każdy wie, jak to pogodzić. Należy pamiętać również o tym, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne. Uczelnie przygotowują dla studentów wiele atrakcyjnych rabatów czy promocji. Przeanalizuj jednak swoją sytuację finansową.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku architektura wnętrz w Warszawie

Aktualności rekrutacyjne

komentarze (0)