Psychologia w zarządzaniu - Warszawa

Psychologia w zarządzaniu - Warszawa

Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie możesz podjąć na.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
    Forma studiów
      Czas trwania
        Więcej filtrów

        Uczelnie, gdzie psychologia w zarządzaniu jako specjalność / ścieżka kształcenia

        Uniwersytet WSB Merito Warszawa

        Uniwersytet WSB Merito Warszawa

        Zarządzanie stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
        forma: stacjonarne, niestacjonarne, online

        Specjalności na kierunku zarządzanie

        Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

        Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

        Zarządzanie - studia online stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
        forma: online

        Specjalności na kierunku zarządzanie - studia online

        Pokaż więcej

        12.01.2024

        Psychologia w zarządzaniu studia Warszawa 2024| woj. mazowieckie

        Studia na kierunku Psychologia w zarządzaniu w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym.

        Psychologia w zarządzaniu - Warszawa
        Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie
        Rok akademicki 2024/2025
        Forma studiów
        Poziom studiów
        Czas trwania

        Uczelnie

        Studia w Warszawie 2024/2025 na kierunku psychologia w zarządzaniu możesz podjąć w ramach specjalności na 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie oraz Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie.
         

        Opis kierunku

        Psychologia w zarządzaniu to interdyscyplinarny kierunek. Uczelnie w Warszawie stworzyły go z myślą o osobach, które fascynują się tajnikami ludzkiego umysłu i chciałyby znaleźć dla swoich zainteresowań praktyczne zastosowanie w zarządzaniu i biznesie. Studia obfitują w szereg zajęć praktycznych pozwalających na zrozumienie różnorodnych mechanizmów funkcjonowania człowieka. Uczestnicy zajęć zapoznają się z teorią motywacji i teorią efektywności grupowej. Zgłębią również tajniki psychologii rozwoju organizacyjnego, przy jednoczesnym rozwoju swoich kompetencji miękkich.

         

        Praca po studiach

        Interdyscyplinarny kierunek daje szansę zdobycia pogłębionej wiedzy z pogranicza dwóch różnych, ale silnie ze sobą sprzężonych dziedzin. Absolwenci psychologii w biznesie znajdą zatrudnienie w kadrach, działach zarządzania zasobami ludzkimi, firmach marketingowych czy agencjach public relation. Mogą realizować się na stanowiskach doradców, rekruterów czy coachów i mentorów, wspierając różnorodne organizacje w sprawach związanych z m.in. rozwiązywaniem problemów efektywności, komunikacji, a także budowania zespołów. 

        Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

        Przyszli studenci psychologii w zarządzaniu, aby ubiegać się o przyjęcie na wymarzony kierunek, muszą wybrać na maturze przedmioty, które będą uwzględniane w procesie rekrutacji. Na ogół najwyżej punktowany jest język polski, a oprócz niego język obcy nowożytni oraz przedmioty do wyboru: historia, biologia, lub wiedza o społeczeństwie, czy nawet filozofia i historia sztuki. Oczywiście im większa liczba przedmiotów zadanych na poziomie rozszerzonym, tym większa szansa na znalezienie się na liście osób przyjętych na studia.

        *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

        Jak wyglądają studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

        Studia psychologiczne w Warszawie są niezwykle popularne. Zatem uczelnie we Warszawie starają się przygotowywać taką ofertę kształcenia, która będzie atrakcyjna dla bardzo wielu osób. Jednym z takich wyznaczników atrakcyjności jest właśnie możliwość rozpoczęcia studiów w trybie dziennym lub zaocznym. Nauka stacjonarna stanowi obecnie najbardziej popularny sposób kształcenia, ponieważ zajęcia odbywają się w trakcie trwania tygodnia i na państwowych uczelniach nie trzeba uiszczać dodatkowych opłat za czesne. Z kolei studia zaoczne to świetna propozycja dla osób, które z różnych przyczyn nie dysponują zbyt dużym czasem, a chciałby kontynuować naukę. Zjazdy w takim trybie odbywają się w weekendy, jednak warto pamiętać, że studenci część materiału teoretycznego opanowują we własnym zakresie, a studia te są płatne. Wiedza studentów zaocznych i tak zawsze zostanie zweryfikowana podczas egzaminów.

         

        1. Dla kogo ten kierunek

        Studia psychologiczne są w Polsce od kilku lat najpopularniejszym kierunkiem kształcenia. Co roku wybiera je wielu absolwentów szkół średnich. Tendencja ta pokazuje, że ten profil dydaktyczny doceniany jest również na rynku pracy. Dziś kształcenie wyższe powinno zagwarantować nam nie tylko rozwój pasji, lecz także perspektywę dalszego rozwoju. Uczelnie na rynku akademickim bacznie obserwują trendy, które pojawiają się na rynku pracy i okazuje się, że dziś psychologia daje wiele możliwości, ale przede wszystkim wtedy, gdy ma konkretny doprecyzowany profil. Dlatego też coraz popularniejsze stają się kierunki studiów takie jak psychologia w zarządzaniu.

        Studia na tym kierunku mogą zainteresować te osoby, które fascynację naukami psychologicznymi chciałyby połączyć z konkretnym fachem. Struktury zarządzania stanowią bowiem bardzo ważną część organizacji przedsiębiorstw i różnego rodzaju firm. Tego typu studia psychologiczne idealne będą dla osób, które nie boją się zawodowych wyzwań, uwielbiają pracę z drugim człowiekiem, są otwarte, empatyczne i komunikatywne. Jeżeli odnajdujesz te cechy u siebie, to studia na kierunku psychologia w zarządzaniu będą dla ciebie idealne.

         

        2. Typ i tryb studiów:

        Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu możemy podzielić na:

        1. Typ:

        • Studia I stopnia (licencjackie)
        • Studia II stopnia (magisterskie)

         

        2. Tryb:
        • studia stacjonarne
        • studia niestacjonarne

         

        Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
        Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku. 
        Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
         

        3. Praca po studiach

        Nikogo nie trzeba przekonywać, że studia psychologiczne wybierane są przez absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku tego profilu kształcenia warto jest obrać konkretną ścieżką, w której będziemy się rozwijać. Dlatego też dobrym rozwiązaniem są kierunki studiów takie jak psychologia w zarządzaniu. Przygotowują one bowiem do podejmowania różnorodnych aktywności, związanych z wykorzystaniem narzędzi psychologicznych w zarządzaniu.

        Abiturienci tego kierunku mogą znaleźć zatrudnienie w różnego rodzaju przedsiębiorstwach zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Psychologowie w zarządzaniu mogą rozwijać się także na stanowiskach menedżerskich. Absolwenci warszawskich uczelni sprawdzą się także w roli coachów, czy mentorów zawodowych.

         

        4. Program kształcenia i gdzie studiować

        Uczelnie w Warszawie każdego roku przygotowują taką ofertę kształcenia, która atrakcyjna będzie nie tylko ze względu na program dydaktyczny, lecz także ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Jeżeli studia na kierunku psychologia w zarządzaniu są tą dziedziną, w zakresie której chcesz się rozwijać, to czekają na ciebie studia w Warszawie. Będziesz mieć do wyboru dwie uczelnie – jedna z nich to Akademia Leona Koźmińskiego, a druga to Uczelnia Łazarskiego. Przeanalizuj programy każdej z tych uczelni, by mieć pewność, że wybrane przez ciebie studia spełnią wszystkie twoje oczekiwania?

        Czego uczyć się będą studenci kierunku psychologia w zarządzaniu? Otóż czeka na nich wiele interdyscyplinarnych przedmiotów, wśród których znajdą się te ściśle psychologiczne, jak i te powiązane z zarządzaniem, biznesem i marketingiem. W siatkę programową wpisany jest szereg wykładów i ćwiczeń praktycznych, dzięki którym studenci na bieżąco aktualizować będą swoją wiedzę i umiejętności.

        Studia w Warszawie na kierunku psychologia w zarządzaniu mają charakter interdyscyplinarny. Oznacza to w praktyce, że studenci zdobywają wiedzę z zakresu dwóch potężnych dziedzin – psychologii oraz zarządzania. Do przedmiotów, które znalazły się w pierwszej grupie można zaliczyć przykładowo:

        • historię psychologii;
        • psychologię poznawczą;
        • psychologię behawioralną;
        • psychologię emocji itd.

         

        Uczestnictwo w tych przedmiotach gwarantuje podstawową i rzetelną wiedzę, jaką posiadać powinien każdy z psychologów, pracujący w zawodzie. Bardzo ważne są także przedmioty, które znajdują się w drugiej grupie. Odnajdziemy pośród nich:

        • podstawy zarządzania;
        • strategie organizacji;
        • mikro- makroekonomię;
        • statystykę opisową itd.

         

        Studia w Warszawie na kierunku psychologia w zarządzaniu zapewnią ci wszechstronne wykształcenie, dzięki któremu będziesz wiedział, jak świadomie zarządzać różnego rodzaju organizacjami. Będziesz znał techniki, które pozwolą motywować pracowników. Twoja wiedza i umiejętności pozwolą ci na wprowadzanie takich zmian w przedsiębiorstwach, dzięki którym zostaną one docenione na rynku gospodarczym. To studia, które uczynią z ciebie prawdziwego profesjonalistę.

        Uczelnie w Warszawie - kierunek psychologia w zarządzaniu:

        Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  

        Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

        Ile trwają studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

        Studia na kierunku Psychologia w zarządzaniu w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

        Psychologia w zarządzaniu w Warszawie należy do kręgu tych kierunków, które przewidują kształcenie studentów na dwóch stopniach edukacyjnych. Oznacza to, że po ukończeniu pierwszego stopnia, abiturienci dysponują już podstawową wiedzą, która pozwala na rozpoczęcie pracy w zawodzie. Jednak nie jest to wiedza kompletna, więc – aby ją uzupełnić, uporządkować i poszerzyć – potrzebne są studia drugiego stopnia.

        Studia licencjackie, czyli pierwszego stopnia, trwają trzy lata i kończą się obroną pracy dyplomowej. Po otrzymaniu tytułu licencjata abiturient bierze ponowny udział w procesie rekrutacji, tak by dostać się na studia magisterskie. Te z kolei trwają dwa lata. Ich finalizacją jest obrona pracy magisterskiej. Jeżeli wszystko uda się zakończyć pomyślnie, to abiturient może w pełni rozwinąć swoją karierę zawodową.

        Jaka praca po studiach na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

        Nikomu nie trzeba udowadniać, że studia psychologiczne wybierane są przez absolwentów szkół średnich właśnie ze względu na perspektywy zatrudnienia w przyszłości. Dziś uczelnie w Warszawie starają się przygotowywać taką ofertę kształcenia, która atrakcyjna będzie właśnie ze względu na pracę po zakończeniu studiów. Każdy młody człowiek chce opuszczać mury z uczelni z poczuciem, że otrzymana wiedza i umiejętności wpłyną znacząco na jakość zatrudnienia.

        Warto podkreślić, że dziś obszar związany z zarządzaniem towarzyszy niemal każdemu sektorowi gospodarczemu, ponieważ zarządzane są nie tylko korporacje, lecz także wielkie przedsiębiorstwa przemysłowe. W praktyce oznacza to, że nieustannie potrzebni są specjaliści, którzy wiedzą, jak zdobycze psychologiczne praktycznie wykorzystywać w zarządzaniu. Jako specjalista z tej dziedziny będziesz doskonale wiedział, jak zarządzać personelem, jak motywować pracowników, jak poprawiać jakość relacji, jak aktywnie wpływać na przestrzeń zarządzania.

        Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu przygotują cię do pracy dla:

        • korporacji i przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej;
        • lokalnych firm;
        • agencji reklamowych;
        • agencji PR-owych;
        • agencji reklamowych itd.

         

        Możesz występować także w roli coacha i mentora, który prowadzi różnego rodzaju szkolenia dla kadry zarządzającej przedsiębiorstwami. To z kolei wiąże się z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Pamiętaj, że twoja kariera może mieć charakter międzynarodowy. Weź również pod uwagę, że podczas wszystkich lat zawodowego rozwoju powinieneś nieustannie aktualizować swoją wiedzę i wzbogacać ją o nowe szkolenia i kursy.

         

        Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Psychologia w zarządzaniu?

        Będąc absolwentem kierunku studiów Psychologia w zarządzaniu w Warszawie, będziesz mieć wiele możliwości zawodowych, a także dalszego rozwoju. Absolwenci Psychologii w zarządzaniu mogą szukać zatrudnienia m.in. w wielu korporacjach i firmach międzynarodowych, firmach lokalnych, agencjach reklamowych i marketingowych, a także w agencjach PR. Niektórzy z absolwentów decydują się również na pozostanie na uczelni i kontynuowanie ścieżki naukowej. Do najczęściej wybieranych zawodów przez absolwentów możemy zaliczyć m.in. doradcę zawodowego, a także specjalistę do spraw PR. Czym zajmują się na co dzień oraz ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki?

         

        Doradca zawodowy

        Absolwenci kierunku studiów Psychologia w zarządzaniu mogą również podjąć zatrudnienie jako doradcy zawodowi. Czym się zajmują? Do obowiązków doradcy zawodowego możemy zaliczyć pracę z klientami i analizowanie czym chcieliby się zajmować, a także ich kompetencji zawodowych i w jaki sposób mogą je wykorzystać. Doradcy zawodowi mogą również zajmować się wyszukiwaniem ciekawych ofert pracy, a także prowadzeniem szkoleń zawodowych. Mediana zarobków doradcy zawodowego wynosi 3590 zł brutto miesięcznie.

         

        Specjalista do spraw PR

        Absolwenci Psychologii w zarządzaniu mogą również pracować jako specjaliści do spraw PR. Specjalista do spraw PR odpowiada za cały wizerunek firmy i nadzoruje wszystkie działania, jakie mogą mieć wpływ na wizerunek firmy. Może on również zajmować się pracą przy kampaniach reklamowych, a także wystąpieniami publicznymi. Mediana zarobków specjalisty do spraw PR wynosi około 5580 zł brutto miesięcznie.

        Źródło: wynagrodzenia.pl (listopad 2021)   

         

        *Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami. 

        Gdzie studiować na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

        Studia możesz podjąć na niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

        Uczelnie na których można studiować kierunek psychologia w zarządzaniu w Warszawie

        czytaj dalej uczelnie w Warszawie

        Co warto sprawdzić przed rekrutacją na studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

        Studia na kierunku psychologia w zarządzaniu cieszą się od lat niegasnącą popularnością, przez co konkurencja podczas rekrutacji jest dość duża i wymaga od aplikantów dużego zaangażowania i determinacji. Każda osoba, która zainteresowana jest tymi studiami w pierwszej kolejności powinna sprawdzić, jakie zasady rekrutacji obowiązują na danej uczelni. Zanim wybierzesz ten profil kształcenia, zastanów się, czy posiadasz jeszcze cechy, którymi powinien dysponować każdy psycholog. Mowa o:

        • empatii;
        • tolerancji;
        • otwartości;
        • umiejętności słuchania i pracy z drugim człowiekiem.

         

        Jeżeli dostrzegasz u siebie te cechy, możesz rozważyć udział w rekrutacji. Najważniejsze powinno być dla ciebie przygotowanie do egzaminów maturalnych. W Warszawie większość ośrodków akademickich swoją rekrutację na kierunek psychologia w zarządzaniu opiera o konkurs świadectw maturalnych. Oznacza to, że spośród kandydatów zostają wybrani ci z największą liczbą zdobytych punktów. W przypadku kierunku psychologia w zarządzaniu przedmioty, które najczęściej brane są pod uwagę – oczywiście na poziomie rozszerzonym – to język polski, język obcy nowożytni, biologia oraz matematyka.

        Im większa liczba przedmiotów rozszerzonych z puli dodatkowej, tym większa szansa na realne przyjęcie na psychologię. Uczelnie wyznaczają swoje przeliczniki punktowe, które określonym przedmiotom i poziomom (podstawowy / rozszerzony) nadają dodatkową wagę i dopiero po odpowiednim ich przeliczeniu zostaje podjęta decyzja o przejęciu bądź odrzuceniu danego kandydata.

        Osoby, chcące rozpocząć studia na kierunku psychologia w zarządzaniu, muszą liczyć się z dużą konkurencją, dlatego ważne jest, by na bieżąco obserwować, czy wymogi rekrutacyjne nie ulegają żadnym przekształceniom. Decydując się na złożenie aplikacji, warto jest także prześledzić jak wygląda cały formalny proces rekrutacji, który obejmuje nie tylko wymogi punktowe, lecz także kwestie związane z dokonaniem opłaty zapisowej, czy dostarczeniem odpowiednich dokumentów (już po zakończeniu rekrutacji) takich jak podanie, kopie dowodu oraz komplet zdjęć. Brak okazania tych dokumentów stanowi dla rekruterów informację o rezygnacji ze studiów.

         

        STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

        kierunki studiów w Warszawie

        studia w Warszawie

         

        PSYCHOLOGIA W ZARZĄDZANIU - ważne informacje

        psychologia w zarządzaniu studia

        studia psychologiczne i społeczne w Warszawie

        studia psychologiczne i społeczne w Polsce

        zasady rekrutacji na studia

        Psychologia w zarządzaniu w Warszawie

        Jakie opinie mają studia na kierunku psychologia w zarządzaniu w Warszawie?

        Kierunki studiów w Warszawie takie jak psychologia w zarządzaniu dają wiele możliwości interesującego rozwoju.

        Patrycja, studentka trzeciego roku, mówi:

        Dziś sektor związany z zarządzaniem jestem jednym z potężniejszych. Wierzę, że po ukończeniu studiów na kierunku psychologia w zarządzaniu będę się mogła w pełni w nim rozwijać. Uwielbiam pracę z ludźmi, więc myślę, że będzie mi ona sprawiać naprawdę dużo radości.

        59 Uczelni w Warszawie

        Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

        Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

        Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

        Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

         



        #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

         

         

        komentarze (0)

        Teraz najważniejsze

        matura 2024

        zmiany na maturze 2024

        arkusze maturalne

        wyniki matur 2023

        rekrutacja na studia

        studia

        kierunki studiów

        studia podyplomowe

         

        Ciekawe

         


        gdzie studiować

         

         

        Psychologia w zarządzaniu w miastach

        Nadchodzące wydarzenia