Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Lublin

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Lublin

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

26.01.2024

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - Lublin
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Uczelnie

Studia w Lublinie 2024/2025 na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS) oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych KUL).
 
Opis kierunku
Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna adresowane są do osób zainteresowanych mediami, nowoczesną komunikacją, polityką, kulturą oraz public relations. W trakcie kształcenia uczestnicy zajęć zdobywają wiedzę i umiejętności związane z pracą w redakcji oraz tworzeniem przekazów dla prasy, radia, telewizji i mediów internetowych. Program obejmuje także naukę zasad etyki zawodowej i prawa prasowego. Studenci uczą się zarządzania mediami, tworzenia reklam oraz efektywnego i atrakcyjnego prezentowania swoich pomysłów. Poznają także zagadnienia związane z różnymi aspektami funkcjonowania mediów, takimi jak historia mediów, struktury systemów medialnych, gatunki dziennikarskie, język komunikacji społecznej oraz prawo mediów.
 
Praca po studiach 
Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w mediach tradycyjnych, takich jak prasa, telewizja, i radio, ale także w dziedzinach nowoczesnych, takich jak agencje marketingowe, reklamowe oraz przedsiębiorstwa związane z e-commerce czy digital marketingiem. Ponadto, doskonale odnajdują się w firmach konsultingowych oraz ośrodkach badawczych społecznych. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas studiów umożliwiają także rozpoczęcie własnej działalności gospodarcze np. w postaci agencji kreatywnych, reklamowych czy brandingowych.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie?

Studia dziennikarskie są wyjątkowe pod bardzo wieloma względami. Ich zainteresowanie skupia się wokół dziedzin humanistycznych i społecznych, a podczas kształcenia nie wolno zapominać o tym, jak ważne są kompetencje interpersonalne, charyzma, odpowiednie podejście i pewność siebie.

Żeby móc rozpocząć ten kierunek, należy podejść do egzaminu maturalnego z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz filozofii, lub z dowolnego przedmiotu, a także upewnić się, czy dane postanowienia kwalifikacyjne są aktualne – znajdziesz je na stronie internetowej uczelni, na której edukacja cię interesuje.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

 

Cenne i doskonale ugruntowane kompetencje interpersonalne w połączeniu z szeroką wiedzą na temat specyfiki mediów oraz tworzenia wysokiej jakości tekstów czynią najlepszych dziennikarzy, którzy są zdolni nie tylko do pracy w redakcji przy pisaniu artykułów na konkretne tematy, ale również mogą rozpocząć działalność terenową, związaną ze zbieraniem danych statystycznych, prowadzeniem ankiet ulicznych, a najbardziej ambitnych z pewnością zainteresuje możliwość brania udziału w niektórych sprawach kryminalnych, niczym dziennikarze przedstawiani w produkcjach filmowych i książkowych. Studia w Lublinie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna są niezwykle atrakcyjną propozycją, która każdego roku przyciąga wielu zainteresowanych przyszłych studentów.

Głównym celem, jaki zakładają uczelnie w Lublinie, jest stworzenie jak największej różnorodności w obrębie oferowanych kierunków po to, aby każdy przyszły kandydat mógł dopasować specyfikę kształcenia do posiadanych zainteresowań. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna od dawna cieszy się ogromną popularnością. Nie jest to jednak dobry powód, aby brać udział w postępowaniu rekrutacyjnym bez spełnienia kilku podstawowych warunków. Jako przyszły student powinieneś się zastanowić, czy wyniki osiągane z przedmiotów humanistycznych i społecznych zawsze cię zadowalały, wyróżniasz się elokwencją, charyzmą i pewnością siebie, dzięki którym rozmowy z obcymi ludźmi okażą się źródłem przyjemności i nowych informacji, a ponadto interesujesz się artykułami i powstawaniem dobrych jakościowo tekstów. Jeżeli tak, to bez wahania aplikuj na dziennikarstwo i komunikację społeczną w Lublinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Wszystkie kierunki studiów w Lublinie powstały w sposób przemyślany, dlatego wszyscy absolwenci lubelskich uczelni mogą liczyć na uzyskanie adekwatnych kompetencji kierunkowych, dzięki którym osiągną stabilną pozycję na światowym rynku pracy. Siatka studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna zawiera takie przedmioty, jak między innymi:

  • gatunki dziennikarskie
  • kreowanie wizerunku
  • formy prasowe w internecie
  • techniki perswazji i manipulacji
  • techniki dziennikarskie w nowych mediach
  • i wiele, wiele innych

Uczelnie w Lublinie - kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Nauk Społecznych KUL) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie?

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA?

Główną motywacją do rozpoczęcia konkretnego kierunku studiów jest dla wielu możliwość znalezienia dobrze płatnej i interesującej pracy w zawodzie. Między innymi dlatego dziennikarstwo i komunikacja społeczna cieszy się tak dużą popularnością. Na absolwentów czekają szerokie możliwości zawodowe w:

  • agencjach prasowych
  • mass mediach
  • firmach producenckich
  • redakcjach informacyjnych
  • gospodarczych i społecznych
  • agencjach reklamowych i public relations
  • domach mediowych
  • firmach świadczących usługi internetowe
  • własnej redakcji dziennikarskiej na stanowisku freelancera realizującego własne cele

Gdzie studiować na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie?

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Uczelnie na których można studiować kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie

czytaj dalej uczelnie w Lublinie

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie?

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Lublin studia stacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 



 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia