Ekonomia społeczna - Kraków

Ekonomia społeczna - Kraków

Ekonomia społeczna - Kraków

Studia w Krakowie

ekonomia społeczna

Odkryj kierunek ekonomia społeczna w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

17.01.2024

Ekonomia społeczna studia Kraków 2024 | woj. małopolskie

Studia na kierunku Ekonomia społeczna w Krakowie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistraStudia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)

 

Uczelnie

Studia w Krakowie 2024/2025 na kierunku ekonomia społeczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznejUniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (Instytut Prawa i Ekonomii UP).
 

Opis kierunku

Problemy społeczne i ekonomiczne bardzo często się ze sobą przeplatają. Studenci kierunku mają okazję m.in. zdobyć wiedzę na temat funkcjonowania gospodarki oraz umiejętności, związane z dostrzeganiem i opisywaniem współczesnych problemów społecznych. Absolwenci przygotowani są do tego, by realizować różne projekty społeczne, zgodnie z obowiązującymi prawnymi, politycznymi, czy administracyjnymi warunkami. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Praca po studiach

Wszechstronna wiedza i umiejętności, pozwalają na rozwój kariery w fundacjach, stowarzyszeniach, czy organizacjach pozarządowych. Absolwenci świetnie sprawdzą się w takich miejscach, jako np. analitycy lub doradcy rynkowi.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek ekonomia społeczna w Krakowie?

Każde studia ekonomiczne cieszą się popularnością wśród przyszłych kandydatów na uczelnie wyższe. Aby dostać się na ekonomię społeczną, postaraj się o uzyskanie możliwie wysokich wyników z matematyki, języka angielskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Żeby poznać szczegóły, takie jak aktualnie obowiązujący regulamin, zajrzyj na stronę internetową wybranej uczelni. W ten sposób z pewnością rozwiejesz wszystkie trapiące cię kwestie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU EKONOMIA SPOŁECZNA?

 

Powstawanie coraz nowych kierunków społecznych, których oferta dydaktyczna zainteresuje wielu przyszłych kandydatów na studia, jest uzasadnione dynamicznym rozwojem gospodarczym – gdyby nie fachowcy, wyspecjalizowani i wykształceni w dziedzinach, dzięki którym można analizować rynek finansowy oraz postawy konsumenckie, prawdopodobnie rynek znacznie by ucierpiał. W związku z szerokim zapotrzebowaniem na ekonomistów, którzy posiadają dobrze ugruntowane kompetencje społeczne, powstała Ekonomia społeczna. Podejmując ten kierunek dajesz sobie szansę na stabilne i przyszłościowe zatrudnienie zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Niektóre uczelnie w Krakowie decydują się na edukowanie studentów niektórych kierunków w trybie niestacjonarnym. Wybierając zaoczną Ekonomię społeczną, zobowiązujesz się do uczęszczania w weekendowych, wielogodzinnych zjazdach, które odbywają się najczęściej co dwa lub trzy tygodnie. Podobnym charakterem wyróżniają się inne kierunki studiów w Krakowie, które są podejmowane w trybie niestacjonarnym.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku ekonomia społeczna możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekonomia społeczna w Krakowie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Krakowie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studia w Krakowie na kierunku Ekonomia społeczna skupiają się na realizacji materiału dydaktycznego, który zawiera w sobie humanistyczne, społeczne oraz matematyczne dziedziny nauki. Stąd prosty wniosek, że potencjalny kandydat na ten kierunek powinien być wszechstronnie uzdolniony oraz zdolny do osiągnięcia wysokich wyników maturalnych z przedmiotów wiodących, którymi są najczęściej: matematyka, język obcy nowożytny, wiedza o społeczeństwie oraz historia. Dodatkowym atutem będzie zainteresowanie szeroko rozumianą ekonomią, rynkiem finansowym oraz gospodarką – ułatwi ci to zdobywanie wiedzy i umiejętności kierunkowych oraz podwyższy komfort wywiązywania się z obowiązków zawodowych.

Interdyscyplinarność Ekonomii społecznej zawiera się w celu kształcenia, jakim jest uposażenie przyszłych absolwentów w kompetencje związane z:

  • ekonomią
  • finansami
  • prawem
  • socjologią
  • psychologią
  • naukami o polityce oraz administracji

 

W trakcie studiów nauczysz się dokonywania analiz w perspektywie ekonomicznej, rozwiniesz umiejętność analitycznego myślenia oraz rozwiązywania rozmaitych problemów ekonomicznych w sposób logiczny. Dowiesz się ponadto, w jaki sposób organizować zespoły i zajmować pozycję lidera, wzbogacisz posiadane już kompetencje interpersonalne, dzięki czemu będziesz w stanie nawiązywać efektywne współprace z podwykonawcami oraz kontrahentami, a także poznasz niektóre techniki informacyjne, wzbogacające wachlarz innych kompetencji.

Ile trwają studia na kierunku ekonomia społeczna w Krakowie?

Studia na kierunku Ekonomia społeczna w Krakowie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU EKONOMIA SPOŁECZNA?

Dzięki wszechstronnemu wykształceniu, które gwarantuje ukończenie Ekonomii społecznej w Krakowie, będziesz mógł postarać się o zdobycie zatrudnienia w:

  • jednostkach administracji rządowej i samorządowej
  • podmiotach gospodarki społecznej
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej, o ile absolwent posiada określony pomysł na jej rozwój

Gdzie studiować na kierunku ekonomia społeczna w Krakowie?

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej: Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Uczelnie na których można studiować kierunek ekonomia społeczna w Krakowie

czytaj dalej uczelnie w Krakowie

Co warto sprawdzić przed procesem rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia społeczna w Krakowie?

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie



 

Komentarze (0)