Polityki miejskie i doradztwo publiczne

Polityki miejskie i doradztwo publiczne

Studia na kierunku polityki miejskie i doradztwo publiczne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
II stopnia
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Śląski w Katowicach

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Polityki miejskie i doradztwo publiczne stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Polityki miejskie i doradztwo publiczne studia - kierunek studiów

Studia na kierunku Polityki miejskie i doradztwo publiczne to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku polityki miejskie i doradztwo publiczne
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku polityki miejskie i doradztwo publiczne rozpocznie się 3 czerwca 2024 r. i potrwa do 28 lipca 2024 r. | polityki miejskie i doradztwo publiczne - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku polityki miejskie i doradztwo publiczne możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | polityki miejskie i doradztwo publiczne - uczelnie >

Opis kierunku

Polityki miejskie i doradztwo publiczne to innowacyjny kierunek, który bierze pod lupę nauki społeczne, zwłaszcza nauki socjologiczne, nauki o polityce i administracji, z których treści są dostosowywane do potrzeb aktualnego rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa. W trakcie zajęć zdobędziesz wiedzę odnoszącą się do polityki, socjologii i polityk publicznych, a także metod projektowania i analizy polityk publicznych.

 

Praca po studiach

Absolwenci mają bardzo wiele możliwości zatrudnienia, między innymi w jednostkach samorządowych urzędów gmin, powiatów, w instytucjach kultury, w organizacjach pozarządowych, agencjach rozwoju regionalnego, ośrodkach badań opinii społecznej, biurach poselskich i senatorskich.

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Warto wcześniej zainteresować się rekrutacją, ponieważ poszczególne uczelnie ustalają wymogi indywidualnie. W zależności od trybu kształcenia proces rekrutacyjny wygląda inaczej. 

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Polityki miejskie i doradztwo publiczne - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLITYKI MIEJSKIE I DORADZTWO PUBLICZNE?

Jeśli zamierzasz studiować polityki miejskie i doradztwo publiczne, powinieneś interesować się naukami społecznymi i humanistycznymi, a także ich zastosowaniem w dyscyplinach związanych z polityką, prawem i administracją. Studenci będą mieli szansę interpretować zjawiska społeczne i polityczne, a także nauczą się komunikować ze swoim otoczeniem.

Powinieneś/powinnaś wykazywać chęć do nauki odnoszącej się do różnych rodzajów struktur i instytucji społecznych, a także analizowania procesów i zjawisk społecznych. Wykształcisz umiejętność obserwowania, diagnozowania oraz racjonalnego i krytycznego oceniania uwarunkowań, jak i przebiegu procesów i zjawisk społecznych.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Polityki miejskie i doradztwo publiczne możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Studia w zakresie polityk miejskich i doradztwa publicznego są nowoczesną odpowiedzią na oczekiwania współczesnych pracodawców. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu polityki, socjologii i polityk publicznych, a także uczęszczają na praktyczne zajęcia sprowadzające się do projektowania i analizy polityk publicznych z uwzględnieniem polityki miejskiej, a także do propagowania i wdrażania działań prospołecznych.

Nauczysz się formułować politykę i inicjatywy na rzecz obszarów miejskich i metropolitalnych. Program kształcenia ma charakter interdyscyplinarny i umożliwi Ci zgłębianie treści związanych z polityką miejską, regionalną, publiczną.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU POLITYKI MIEJSKIE I DORADZTWO PUBLICZNE?

Studia na kierunku Polityki miejskie i doradztwo publiczne trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU POLITYKI MIEJSKIE I DORADZTWO PUBLICZNE?

Absolwenci kierunku polityki miejskie i doradztwo publiczne mają bardzo wiele możliwości rozwoju i zatrudnienia. Pracują oni w charakterze specjalistów lub doradców do tworzenia programów strategii rozwoju lokalnego i regionalnego oraz projektów dotyczących tworzenia inicjatyw obywatelskich.

Możesz być zatrudniony jako rzecznik prasowy, analityk opinii publicznej, doradca ds. wizerunku politycznego, kierownik, pracownik sztabów wyborczych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku Polityki miejskie i doradztwo publiczne:

  • instytucje administracji publicznej
  • organizacje pozarządowe
  • jednostki samorządowe urzędów gmin i powiatów
  • instytucje kultury
  • agencje rozwoju regionalnego

Możesz pracować w przedsiębiorstwach, które zajmują się planowaniem przestrzennym i rozwojem regionalnym, ośrodkach badań opinii społecznej, w instytucjach publicznych, biurach poselskich i senatorskich, w organizacjach politycznych, organach jednostek samorządu terytorialnego.

Poziom i forma studiów

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Polityki miejskie i doradztwo publiczne studia II stopnia

Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja

Filtrowanie
Województwo
II stopnia

Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
II stopnia

Miasta, które oferują studia na kierunku Polityki miejskie i doradztwo publiczne

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=UNIWERSYTET%20PEDAGOGICZNY%20KRAK%C3%93W https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/40a0a-miniatura-na-miescie.jpg Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • pl. Kopernika 11a,, 45-040 Opole Uniwersytet Opolski
  • Kampus AGH https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJIZu1VqdbFkcR0RezIbqNDLI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b9653-agh.jpg Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  • Kampus przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJv9WgpARbFkcR6xkKhuEVqEE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/b117c-politechnika-krakowska.jpg Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Dzień otwarty Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
  • ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJCWP6Nl7MHkcRf_xabKDNoaQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/be790-uniwersytet-warszawski.jpg Uniwersytet Warszawski

Komentarze (0)