PRAWNO-ADMINISTRACYJNY

PRAWNO-ADMINISTRACYJNY

Studia na kierunku prawno-administracyjny możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
    Miejscowość
      Status uczelni
      Typ uczelni
      Więcej filtrów
      Poziom studiów
      Forma studiów
      Czas trwania
      Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

      Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

      Prawno - administracyjny stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
      forma: stacjonarne, niestacjonarne

      Specjalności na kierunku prawno - administracyjny

      Prawno – administracyjny studia – kierunek studiów

      Studia na kierunku Prawno - administracyjnym to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

      Studia na kierunku prawno-administracyjny
      Rok akademicki 2024/2025
      Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
      Poziom studiów studia I i II stopnia
      Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

      Uczelnie

      Studia na kierunku prawno-administracyjny możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | prawno-administracyjny - uczelnie >

       

      Jakie przedmioty zdawać na maturze?

      *Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

       

      PRAWNO-ADMINISTRACYJNY - zasady rekrutacji

      • Terminy rekrutacji

      • Czas trwania

      • Przedmioty maturalne

      • Limity

      • Progi

      WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWNO-ADMINISTRACYJNYM:

      Program studiów

      Studenci, którzy dostaną się na kierunek prawno-administarcyjny, będą mieli okazję ugruntować i rozwinąć swoją wiedzę z obszaru nauk prawniczych, społecznych, humanistycznych czy ekonomicznych. W czasie licznych zajęć i wykładów dowiesz się więcej na temat funkcjonowania administracji publicznej.

      Co więcej, zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat różnorodnych dziedzin prawa oraz nauczysz się zastosowania regulacji i przepisów prawnych w praktyce, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

      Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne i poznasz techniki zarządzania zespołem pracowników oraz nauczysz się wykorzystywania nowoczesnych programów komputerowych, które usprawnią twoją codzienną pracę.

       

      Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie takim jak:

      • wiedza prawnicza
      • znajomość różnorodnych dziedzin prawa
      • wiedza ekonomiczna
      • znajomość nowoczesnych programów informatycznych
      • umiejętności z obszaru zarządzania
      • znajomość języka obcego

      Jak wyglądają studia na kierunku prawno-administracyjnym?

       

      1. Tryb i typ studiów

      Kierunek prawno-administracyjny dostępny jest zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych. Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą pozwolić sobie na codzienne uczestnictwo w zajęciach akademickich. Jeżeli natomiast chciałbyś połączyć naukę z innymi aktywnościami, to zdecyduj się na studia niestacjonarne. W tym przypadku zjazdy odbywają się w wybrane weekendy semestru.

       

      Studia na kierunku Prawno - administracyjnym możemy podzielić na:

      1. Poziom:

       

      2. Forma:

       

      Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

      Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

      Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

       

      2. Program studiów i przedmioty

      Program nauczania na kierunku prawno-administarcyjnym będzie bezpośrednio związany z naukami społecznymi, administracyjnymi, prawnymi czy ekonomicznymi. Studenci będą mieli okazję rozwinąć specjalistyczną wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania administracji publicznej i zarządzania państwem.

      W czasie studiów poznasz także rożne dziedziny prawa i nauczysz się wykorzystywać konkretne regulacje i przepisy prawne w praktyce. W siatce zajęć znajdzie się wiele insertujących przedmiotów, takich jak: podstawy prawa finansowego, podstawy prawa handlowego, podstawy prawa pracy, historia administracji czy organy ochrony prawnej.

      Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne. Nauczysz się technik zarządzania biznesem i zespołem pracowniczym oraz zyskasz niezwykle ważne kompetencje miękkie, takie jak: zdolności komunikacji i negocjacji czy dobrej organizacji pracy.

      Co więcej, poznasz nowoczesne programy i technologie informatyczne, na co dzień stosowane w pracy administracyjnej. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.

       

      3. Dla kogo ten kierunek?

      Kierunek prawno-administracyjny powstał w odpowiedzi na potrzeby współczesnej rzeczywistości i obecnego rynku pracy.

      Zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę z obszaru nauk administracyjnych, prawniczych i społecznych stale rośnie, w związku z czym studenci coraz częściej decydują się na wybór studiów prawniczych, które dają gwarancje kompleksowego, interdyscyplinarnego wykształcenia oraz stabilnej pozycji na rynku pracy.

      Osoby, które zdecydują się aplikować na kierunek prawno-administracyjny powinny interesować się naukami społecznymi, ekonomicznymi, finansowymi i prawniczymi oraz wykazywać chęć rozwoju w tym zakresie.

      Równie istotną kwestią jest umiejętność analitycznego myślenia, posiadanie zdolności organizatorskich oraz charakteru lidera. Jeżeli spełniasz powyższe warunki, to koniecznie weź udział w rekrutacji na studia prawnicze.

      Ile trwają studia?

      Studia na kierunku Prawno - administracyjnym trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

      Podpisanie deklaracji bolońskiej zapoczątkowało trzystopniowy podział studiów, w skład którego wchodzą studia licencjackie/inżynierskie, magisterskie oraz jednolite magisterskie i doktoranckie. Na realizacje kierunku prawno-administracyjnego w ramach studiów pierwszego stopnia, będziesz musiał poświęcić trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu otrzymasz tytuł magistra.

      JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU PRAWNO-ADMINISTRACYJNYM:

      Praca po studiach

      Kierunek prawno - administracyjny ma program w pełni dopasowany do potrzeb stawianych przez współczesny rynek pracy. Ukończenie tych perspektywicznych studiów sprawi, że będziesz kompleksowo przygotowany do związania swojej przyszłości zawodowej z wieloma prężnie rozwijającymi się branżami.

      Jako absolwent idealnie odnajdziesz się w jednostkach administracji publicznej, rządowej i samorządowej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z działami prawnymi, zarówno małych firm, jak i dużych międzynarodowych korporacji.

      Ponadto, znajdziesz zatrudnienie w organach partii politycznych, instytucjach pozarządowych czy placówkach kulturalnych i oświatowych. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych.

       

      Absolwent kierunku Prawno - administracyjnego znajdzie zatrudnienie jako/w takich miejscach jak:
      • działy prawne,
      • służba cywilna,
      • jednostki administracji publicznej rządowej i samorządowej,
      • instytucje pozarządowe,
      • placówkach kulturalne i oświatowe,
      • organy partii politycznych.

      Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja

      Filtrowanie
      Województwo
        Poziom studiów

        Zobacz inne kierunki prawnicze i administracja - podyplomowe

        Filtrowanie
        Województwo
          Poziom studiów

          Miasta, które oferują studia na kierunku PRAWNO-ADMINISTRACYJNY

          Teraz najważniejsze

          matura 2024

          zmiany na maturze 2024

          arkusze maturalne

          wyniki matur 2023

          rekrutacja na studia

          studia

          kierunki studiów

          studia podyplomowe

           

          Ciekawe

           


          gdzie studiować

           

           

          Nadchodzące wydarzenia

          • ul. Krasińskiego 2 , 40-952 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJMzdCNXnPFkcRnpvBHk_LeXE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/bb5e1-uczelnia-metropolitarna.jpg Uczelnia Metropolitalna
          • ul. M. Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ724Sa74TA0cRSEFzZZN7NAw https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/a8cef-collegium-medicum-bydgoszcz.jpg Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
          • Campus A i Campus B Uczelni https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJw9Iqi84K_UYR9iOo4Jy7QV4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/788b5-wsz-gdansk.jpg Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
          • Drzwi Otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
          • ul. Bursaki 12, 20-150 Lublin https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=Wyższa+Szkoła+Przedsiębiorczości+i+Administracji+w+Lublinie https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/67f82-wspa-lublin.jpg Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
          • ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJh68e3kTOFkcRrdCzknj40eA https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/93b12-sum-studia.jpg Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

          Komentarze (0)