Studia rolnicze Wrocław

Studia rolnicze Wrocław

Studia rolnicze Wrocław

Największy wybór studiów

rolniczych we Wrocławiu

Odkryj kierunki rolnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

09.01.2024

Studia rolnicze Wrocław 2024 | woj. dolnośląskie

Studia rolnicze we Wrocławiu możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3 do 5,5 lat.  

Studia rolnicze Wrocław
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia rolnicze w mieście Wrocławiu rozpocznie się 1 maja 2024 r. i potrwa do 23 września 2024 r. | terminy rekrutacji >

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia rolnicze we Wrocławiu w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, matematyka, geografia, chemia, fizyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od kierunku, uczelni oraz trybu studiów.

 

Studia rolnicze w mieście Wrocławiu - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Ogrodnictwo stacjonarne I stopnia, II stopnia
Rolnictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu są rolnicze

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Kierunki rolnicze:

OGRODNICTWO
ROLNICTWO

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki rolnicze w mieście Wrocławiu

SORTOWANIE:

Studia rolnicze w mieście Wrocławiu - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia rolnicze 2024/2025

Rekrutacja na studia rolnicze we Wrocławiu przewiduje konkurs świadectw, który ma wyłonić spośród kandydatów, osoby mające możliwości szczęśliwie ukończyć studia. Tak więc przed komisją rekrutacyjną musicie się jak najlepiej zaprezentować, a raczej, przedstawić komisji jak najlepsze wyniki na dyplomie egzaminu maturalnego. Wyniki z matury są kluczem do sukcesu rekrutacyjnego. W ramach rekrutacji na studia rolnicze brane są takie przedmioty jak biologia, fizyka, chemia, geografia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Ile punktów na studia rolnicze we Wrocławiu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na rok 2023/2024 musieli uzyskać conajmniej 188 punktów na ogrodnictwo oraz 166,4 punktu ma rolnictwo.

czytaj dalej progi punktowe na studia

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia rolnicze we Wrocławiu?

Dziś rolnictwo nabrało zupełnie innego charakteru. Rolnicy to wyspecjalizowani, wyposażeni w nowoczesne technologie pracownicy, ukierunkowaniu na produkcję i dystrybucję dóbr spożywczych. Podczas studiów przyszli gospodarze, jak i zarządcy gospodarstw rolnych poznają technologie produkcji rolniczej, roślinnej, a także zasady zrównoważonego rozwoju.

Studia rolnicze we Wrocławiu mają na celu przygotowanie adeptów sztuki rolniczej do funkcjonowania w ramach infrastruktury gospodarstw rolnych, poznania ekonomii, organizacji i zarządzania produkcją. Podstawowa wiedza biologiczno-chemiczna ma pomóc w świadomym i skutecznym planowaniu plonów.

Dzięki nowoczesnym technologiom i możliwościom przetwarzania danych przy użyciu technik informatycznych, zarządzanie gospodarstwem rolnym wymaga wiedzy i kompetencji. Stąd propozycje studiów rolniczych, jakie możecie zrealizować we Wrocławiu. Sprawdźcie, jakie kierunki możecie tutaj wybrać.

 

Studia rolnicze we Wrocławiu możemy podzielić na:

 

1. Poziom studiów:

  • Studia I stopnia (inżynierskie)
  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Forma:

  • studia stacjonarne
  • studia niestacjonarne

 

Aspirujący rolnicy oraz osoby chcące rozpocząć karierę naukową, ściśle powiązaną z rolnictwem, powinni rozważyć aplikację na studia rolnicze pierwszego stopnia we Wrocławiu. Jeżeli wybierzesz kierunek licencjacki, będziesz uczył się przez trzy lata.

Kształcenie na studiach inżynierskich potrwa o pół roku dłużej i zapewni ci kwalifikacje o nieco innym charakterze. Absolwenci pomyślą następnie o ukształtowaniu zawodowej kariery lub kontynuowaniu nauki na magisterskich kierunkach drugiego stopnia.

Edukacja będzie trwała dwa lata, o ile posiadasz tytuł licencjata lub półtora roku w przypadku inżynierów. Nie zapomnij o ofercie wrocławskich kierunków podyplomowych, kierowanych do osób z wyższym wykształceniem dowolnego stopnia.

Studiować możesz stacjonarnie, jeżeli chcesz poświęcić się głównie nauce. W takim wypadku będziesz uczęszczał na zajęcia i wykłady przez pięć dni roboczych. Jeżeli z jakichś powodów wolałbyś uczyć się w weekendy, kształcenie niestacjonarne będzie dla ciebie idealną opcją.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

 

Kierunki studiów rolniczych we Wrocławiu

Wybór wrocławskich kierunków rolniczych nie jest ogromny, jednak zawiera w sobie samą esencję tej dziedziny nauki. Różnorodność programowa sprawi, że na tych studiach odnajdą się zarówno aspirujący rolnicy, którzy chcieliby stosować nowoczesne rozwiązania w swoich gospodarstwach, jak i osoby chcące rozpocząć karierę naukową w ośrodkach badawczych lub laboratoriach, zajmujących się testowaniem i kontrolowaniem jakości płodów rolnych oraz produktów spożywczych.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu możesz studiować sześć różnych kierunków rolniczych. Biotechnologia stosowana roślin adresowana jest do osób o wszechstronnych zainteresowaniach, skupiających się głównie wokół dziedzin przyrodniczych.

Agrobiznes, rolnictwo oraz ogrodnictwo będą idealne, jeżeli marzy ci się samodzielna praca w terenie lub chciałbyś zdobyć kwalifikacje pozwalające na lepsze zarządzanie własnym gospodarstwem. Technika rolnicza i leśna oraz medycyna roślin to interdyscyplinarne kierunki, które okażą się wartościowe dla miłośników natury.

 

Kierunki rolnicze we Wrocławiu - rekrutacja 2024/2025

  • Agrobiznes
  • Biotechnologia stosowana roślin
  • Medycyna roślin
  • Ogrodnictwo
  • Rolnictwo
  • Technika rolnicza i leśna

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki rolnicze we Wrocławiu?

Studia pozwalają zdobyć umiejętności i wiedzę z zakresu m.in.: zootechniki, produkcji i bezpieczeństwa żywności czy leśnictwa. Absolwenci studiów rolniczych odnajdują się w pracy jako np. rolnik, biotechnolog, hodowca, technolog żywności.

Na osoby wybierające kształcenie rolnicze we Wrocławiu czeka wyłącznie jedna uczelnia wyższa, czyli Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Jest to uczelnia z długoletnią tradycją akademicką, ciesząca się ogólnym uznaniem. Oznacza to, że jako przyszły student możesz mieć pewność, że otrzymasz wysoką jakość kształcenia, niezależnie od kierunku, na który ostatecznie się zdecydujesz.

Uniwersytet Przyrodniczy wyróżnia się wysokimi standardami nauczania, dopasowanymi do poziomu europejskiego. Studenci biorą udział w merytorycznych wykładach, dzięki którym poznają teoretyczny zarys stanowiący stabilną podstawę pod rozwój praktycznych kompetencji, które kształtują w ramach zajęć warsztatowych.

Doskonale wyposażone pracownie pozwolą ci zgłębiać tajniki kierunków rolniczych w optymalny sposób, a wykwalifikowana kadra wykładowców chętnie służy pomocą w razie jakichkolwiek wątpliwości. Bogata oferta stażowa, programy stypendialne oraz związane z wymianami studenckimi to niewątpliwe atuty tej uczelni.

 

Gdzie studiować kierunki rolnicze we Wrocławiu

  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu


Kierunki rolnicze - uczelnie publiczne (państwowe) we Wrocławiu

  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

czytaj dalej uczelnie publiczne we Wrocławiu

 

 

Jakie kierunki rolnicze we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Rolnictwo stoi u podstaw rozwoju niemal wszystkich gałęzi współczesnego przemysłu. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych absolwentów kierunków rolniczych, którzy zechcą zdobytą wiedzę i umiejętności nowoczesnego zarządzania gospodarstwem rolnym wcielać w życie.

Wielu przyszłych kandydatów na tego rodzaju studia zadaje sobie pytanie, jakie kierunki warto wybrać, aby mieć największe szanse na odniesienie zawodowego sukcesu? Niestety, odpowiedź na nie nigdy nie będzie jednoznaczna i uniwersalna. Zanim zaczniesz rozważania na temat kształtowania swojej zawodowej przyszłości, zastanów się, czym dla ciebie jest tak naprawdę „dobra praca”.

Czy ma się ona wiązać z wysokimi zarobkami? A może umożliwiać realizację twoich pasji i zainteresowań? Czy należysz do osób, które chciałyby znaleźć złoty środek pomiędzy tymi dwiema korzyściami? Niezależnie od kierujących tobą motywów, warto, abyś przeanalizował wiarygodne źródła informujące o aktualnych tendencjach na rynku pracy.

Powinieneś pamiętać, że za świetlaną przyszłością zawodową stoi nie tylko wykształcenie wyższe, ale również umiejętność wyróżnienia się unikalnymi kompetencjami na tle ogromnej konkurencji. Zatem jeżeli zależy ci na wykorzystaniu swoich szans jak najlepiej, już w trakcie studiów nie rezygnuj z udziału w różnorodnych kursach i stażach, powtarzaj materiał wyniesiony ze studiów w zaciszu domowym oraz pamiętaj o samodzielnym kształtowaniu swojej wiedzy za pomocą dostępnych źródeł naukowych. W dobie Internetu nie powinno być to trudne.

 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

  • Rolnik
  • Hodowca zwierząt
  • Laborant nadzorujący jakość upraw
  • Leśnik
  • Zootechnolog
  • Biotechnolog
  • Ogrodnik
  • Pracownik ogrodów zoologicznych i parków krajobrazowych

 

Absolwenci wrocławskich kierunków rolniczych podejmują pracę w ośrodkach badawczo-rozwojowych, laboratoriach, zajmują się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, polegającej na dystrybucji produktów rolnych, prowadzą samodzielne gospodarstwa rolne, hodują zwierzęta lub dbają o wystrój przydomowych ogrodów.

Każda z tych dróg zawodowych może doprowadzić cię do sukcesu, pod warunkiem jednak, że będziesz miał na siebie konkretny pomysł. Pamiętaj, aby z rozwagą podjąć decyzje w kwestii wyboru kierunku kształcenia. Unikając działania pod wpływem impulsów zwiększasz swoje szanse na dokonanie najlepszego z możliwych wyborów.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Osoby planujące edukację na wybranym kierunku rolniczym we Wrocławiu będą miały do wyboru tylko jedną uczelnię – tamtejszy Uniwersytet Przyrodniczy. Zanim ostatecznie zdecydujesz się aplikować, powinieneś pamiętać o kilku najważniejszych czynnikach, które z pewnością wpłyną na twoje odczucia względem procesu kształcenia. A sam przyznasz, że warto zadbać, aby były one jak najbardziej pozytywne.

Po pierwsze, zastanów się, czy lokalizacja uczelni ci odpowiada. Jeżeli zależy ci na unikaniu spędzania znacznych ilości czasu w korkach podczas podróży z punktu A do B w godzinach szczytu, powinieneś dostosować miejsce nauki lub mieszkania do własnych potrzeb. Następnie sprawdź opinie na temat wybranej uczelni wyższej na przykład na portalach społecznościowych lub na naszej stronie internetowej.

Doskonałą okazją do rozmowy z przyszłymi wykładowcami oraz poznaniem rozkładu budynku od wewnątrz jest udział w dniach otwartych wybranej uczelni. Nie rezygnuj z tej możliwości, ponieważ może się ona okazać decydująca dla twojego procesu decyzyjnego.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię
 

Czy warto iść na studia rolnicze we Wrocławiu?

Nie od dziś wiadomo, że na studia wyższe warto iść jedynie wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że nam się to opłaci. W praktyce oznacza to, że zanim zaczniesz rozważania na temat przyszłego kształcenia wyższego, powinieneś szczerze odpowiedzieć sobie na kilka następujących pytań:

  • Czy nauka na studiach pomoże ci w realizacji ważnych dla ciebie planów?
  • Rozwój intelektualny jest dla ciebie ważny?
  • Jakich rezultatów oczekujesz po ukończeniu kształcenia na wybranym kierunku?

Jeżeli na podstawie odpowiednio długich przemyśleń stwierdziłeś, że chciałbyś aplikować na kierunki rolnicze we Wrocławiu, warto abyś dokładnie zapoznał się ze specyfiką nauczania jeszcze zanim do niego przystąpisz.

Kierunki rolnicze powstały z myślą o marketingowcach aspirujących do wdrażania działań adresowanych dla rolników, przyszłych naukowcach, którzy chcieliby zajmować się kontrolowaniem jakości płodów rolnych lub pracować nad nowoczesnymi rozwiązaniami wspomagającymi działalność rolniczą, a także o osobach posiadających gospodarstwa rolne oraz chcących zainwestować w ich kupno. Wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy zagwarantuje ci wysoką jakość kształcenia teoretycznego i praktycznego, niezależnie od twoich motywów aplikacji na kierunki rolnicze.

Nie bez powodu czas nauki na studiach wyższych jest dla większości najlepszym okresem w życiu. Studia bowiem są związane nie tylko z wieloma godzinami spędzonymi na salach wykładowych, ale również kształtowaniem zainteresowań, rozwijaniem umiejętności społecznych niezbędnych do życia wśród ludzi oraz zwiększania samoświadomości na temat mocnych i słabych stron swojego charakteru.

Świeżo upieczeni maturzyści decydują się na kształcenie we Wrocławiu, ponieważ jest on dużym ośrodkiem akademickim, zapewniającym wysoką jakość edukacji pod okiem dobrze dobranej kadry wykładowców. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych w rolnictwie, nabyć umiejętności efektywnej hodowli i upraw to bez wahania podejmij studia rolnicze we Wrocławiu!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach rolniczych

W ramach studiów rolniczych we Wrocławiu możecie realizować zagraniczne praktyki zawodowe - w Niemczech, Austrii, Finlandii, Francji, a nawet Norwegii i Wielkiej Brytanii. Dzięki takim doświadczeniom będziecie cenionymi kandydatami do pracy w dużych gospodarstwach rolnych na stanowisku zarządcy, bądź kontrolera jakości produkcji.

Możecie szukać zatrudnienia w kraju, jak i za granicą u producentów warzywa, owoców, wina, czy przetworów - którzy bazują na samodzielnej produkcji roślin i innych artykułów spożywczych. Oczywiście nic nie stanie Wam na przeszkodzie, jeśli macie możliwości finansowe, by otworzyć własne gospodarstwo rolne i zająć się produkcją. Z pewnością wiedzy i praktycznych umiejętności po studiach rolniczych Wam nie zabraknie.

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU STUDIA ROLNICZE

Jeśli myślisz o studiach rolniczych we Wrocławiu to powinieneś poznać Uniwersytet Przyrodniczy i zaprzyjaźnić się z Wydziałem Przyrodniczo-Technicznym.

Wydział Przyrodniczo-Techniczny

  • agrobiznes - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • biotechnologia stosowana roślin - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • medycyna roślin - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • ogrodnictwo - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • podstawy dla rolnictwa tropikalnego - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • rolnictwo - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
  • technika rolnicza i leśna - studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

 

 


TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)