Energy Studies

Energy Studies

01.11.2024

Energy Studies – Akademia Ekonomiczno- Humanistyczna w Warszawie

Energy Studies to propozycja kształcenia, którą powinny zainteresować się osoby chcące dowiedzieć się jak funkcjonuje sektor energetyczny, a także pozyskać umiejętności, dzięki którym będą mogły mieć czynny udział w kształtowaniu oraz wdrażaniu procesów modernizujących tę branżę.

Studia na kierunku energy studies w AEH WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne, online
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Energy Studies w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie umożliwia pozyskanie szerokiej wiedzy na temat funkcjonowania sektora energetycznego, systemu energetycznego i bezpieczeństwa jego podsystemów. To propozycja, która wprowadza studentów w obszar zagadnień związanych między innymi z: konwencjonalnymi i niekonwencjonalnymi źródłami energii, łańcuchem dostaw energetycznych, zasadami administrowania systemami energetycznymi, prawem energetycznym czy zrównoważonym rozwojem. Ponadto kierunek oferuje trzy ścieżki specjalizacyjne, dzięki którym studenci mogą dokładniej zapoznać się z wybranym obszarem i konkretną problematyką.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci kierunku Energy Studies w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej zdobywają obszerną wiedzę, złożoną z licznych zagadnień. Jest to możliwe dzięki realizowanemu programowi, w którym odnaleźć można między innymi takie przedmioty jak:

  • elektrotechnika,
  • magazynowanie energii,
  • teoria organizacji i zarządzania,
  • rynek i polityka producentów energii,
  • technologie konwencjonalnych źródeł energii,
  • infrastruktura, sieci przesyłowe i dystrybucja,
  • technologie niekonwencjonalnych źródeł energii

Wspomnieliśmy już o tym, że studenci otrzymują zestaw specjalności, dzięki którym mogą rozwijać indywidualne zainteresowania, jak również poszerzać wiedzę o zagadnienia z obszaru konkretnej problematyki. Specjalności dotyczą infrastruktury krytycznej, polityki ekologicznej, a także zrównoważonego rozwoju i ESG i pozwalają zapoznać się z takimi tematami jak: wpływ energetyki na środowisko, system finansowania projektów zrównoważonego rozwoju, zarządzanie kryzysowe, edukacja ekologiczna czy energetyczna infrastruktura krytyczna.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki i otrzymaniu dyplomu? Absolwenci studiów na kierunku Energy Studies w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie wyróżniają się praktyczną i nowoczesną wiedzą, na którą znaczącą rośnie zapotrzebowanie. Sprawnie poruszają się po zagadnieniach: promocji energetyki lokalnej, bezpieczeństwa energetycznego, regulacji ochrony środowiska i klimatu czy planowania środowiskowego. Z pozyskanym wykształceniem mogą znaleźć zatrudnienie między innymi w: resortach administracji państwowej i jednostkach samorządowych, koncernach produkujących i pozyskujących energię, firmach dystrybuujących i magazynujących energię, rafineriach, elektrociepłowniach, firmach konsultingowych związanych z rynkiem usług energetycznych.

 

Opinie

Studia w Warszawie to pojęcie bardzo pojemne, a edukacyjna mapa stolicy jest niezwykle obszerna. Oznacza to, że w katalogach dydaktycznych można znaleźć wiele rozmaitych kierunków, także takich, które odpowiadają na zapotrzebowanie współczesności. Takim kierunkiem jest Energy Studies, który oferuje omawiana przez nas szkoła wyższa. Jakie ma Akademia Ekonomiczno- Humanistyczna w Warszawie opinie? Dominik, student Energy Studies:

„Mój pomysł na studia był bardzo konkretny – uczyć się tego, co za chwilę będzie bardzo ważne i rozwijać umiejętności, które będą poszukiwane przez pracodawców. Taki kierunek znalazłem w AEH, czyli w uczelni, którą bez dyskusji można nazwać nowoczesną, oferującą studia dostosowane do wymagań współczesnego rynku.”

 

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Energy Studies w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej:

Absolwent Energy Studies w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

  • technologii konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł energii,
  • magazynowania energii,
  • polityki europejskiego rynku energii,
  • polityki rozwoju spółdzielczości energetycznej,
  • prawa energetycznego,
  • bezpieczeństwa energetycznego,
  • polityki klimatycznej,
  • finansowania projektów prośrodowiskowych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po Energy Studies:

Absolwent Energy Studies w Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej w Warszawie znajdzie zatrudnienie między innymi w:

  • resortach administracji państwowej i jednostkach samorządowych,
  • koncernach produkujących i pozyskujących energię,
  • firmach dystrybuujących i magazynujących energię,
  • rafineriach,
  • elektrociepłowniach,
  • firmach konsultingowych związanych z rynkiem usług energetycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA
Study in english

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

STUDIA I STOPNIA
Energy studies

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA
Energy studies

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Komentarze (0)