Grafika

Grafika

Grafika

21.06.2022

Grafika – Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach 2022

Studia na kierunku grafika w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia na kierunku grafika w WST KATOWICE
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Ceny - rekrutacja 2022/2023 (pierwszy rok studiów)

studia stacjonarne: od 7300 zł

studia niestacjonarne: od 6800 zł

*Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek należy sprawdzić na stronie internetowej uczelni.

 

Program kształcenia na kierunku Grafika opracowany jest w taki sposób, aby pozyskać wiedzę i umiejętności przede wszystkim w zakresie tworzenia grafiki, a także technik i technologii multimedialnych. W toku studiów studenci zaznajamiają się między innymi z filmowymi efektami specjalnymi, tworzeniem animacji i elementów internetowych, grafiką projektową i warsztatową, technikami montażu, projektowaniem plakatu i ilustracji.

Absolwenci studiów na kierunku Grafika sprawnie poruszają się po zagadnieniach projektowania wizualnych elementów gier, grafiki multimedialnej i animacji 3D, grafiki reklamowej. Pozyskane wykształcenie będą mogli wykorzystać między innymi w agencjach reklamowych, studiach grafiki komputerowej, wydawnictwach, czy telewizji. Ponadto, przygotowani są do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

 

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku grafika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • filmowe efekty specjalne
 • grafika projektowa
 • grafika wektorowa
 • rysunek
 • techniki animacji i montażu
 • projektowanie ilustracji i plakatu
 • liternictwo i topografia
 • rzeźba

 

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach to propozycja dla tych, którzy chcą dołączyć i brać czynny udział w postępie technicznym. Uczelnia oferuje najpopularniejsze kierunku kształcenia, a jednym z nich jest Grafika, prowadzona na jednolitych studiach magisterskich.

 

Nabywane umiejętności

Założeniem kształcenia jest nie tylko rozwijanie umiejętności w zakresie tworzenia grafiki, ale również w obsłudze profesjonalnych i ciągle rozwijających się technikach i technologiach multimedialnych. Studenci uczestniczą w zajęciach z tradycyjnych technik druku artystycznego oraz nowoczesnych i różnorodnych technik wizualizacyjnych i projektowych w opracowaniu o najnowsze oprogramowanie. Grafika w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach to także wszechstronna wiedza z obszaru historii sztuki oraz znaczenia sztuki w rozwoju kultury i społeczeństwa.

Jakie przedmioty można znaleźć w programie studiów? Na liście znajdują się takie zagadnienia jak: filmowe efekty specjalne, grafika projektowa, grafika wektorowa, rysunek, techniki animacji i montażu, projektowanie ilustracji i plakatu, liternictwo i topografia, rzeźba. Dzięki wykształceniu zdobytym na Grafice, absolwenci znajdą zatrudnienie w agencjach reklamowych, studiach grafiki komputerowej, wydawnictwach, galeriach sztuki, stacjach telewizyjnych.

 

Opinie

Kandydaci na studia, przed podjęciem decydującego wyboru uczelni oraz kierunku, zadają wiele pytań związanych z kształceniem i życiem uczelni. Jakie ma Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach opinie? Karol,  student Grafiki mówi:

„Grafika to dzisiaj podstawa funkcjonowania. Wszystko opiera się na obrazie; obraz znaczy więcej niż słowo. Dlatego trzeba się tego języka uczyć od najlepszych, czyli w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.”

 

 

STUDIA W KATOWICACH - ważne informacje

Kierunki studiów w Katowicach

Studia w Katowicach

 

 

GRAFIKA - ważne informacje

Grafika studia Katowice

Grafika studia

Grafika studia online

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Grafikę w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach:

Absolwent Grafiki w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • historii sztuki,
 • grafiki 3D,
 • tworzenia animacji i elementów internetowych,
 • technik telewizyjnych,
 • fotografii i mediów cyfrowych,
 • projektowania ilustracji.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Grafika:

Absolwent kierunku Grafika w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach może znaleźć zatrudnienie w:

 • agencjach reklamowych,
 • studiach grafiki komputerowej,
 • wydawnictwach,
 • stacjach telewizyjnych,
 • galeriach sztuki,
 • instytucjach wystawienniczych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Komentarze (1)

Megs odpowiedz

Wykładowcy mówią do studentów przez ?Ty?. MAGISTER historii sztuki narzuca własne przekonania religijne, oraz posiada liczne braki we własnej edukacji. Co więcej, problemy emocjonalne, tej Pani biorą nad nią górę na tych zajęciach objawiając się prywatnymi niestosownymi komentarzami w kierunku studentów (moja grupa na jej zajęciach została oceniona jako pokolenie, które nie ma żadnych problemów, nie to co ona, ona musiała jeździć na studia do Krakowa jednocześnie wychowując dziecko i td.) MAGISTER z rysunku jeszcze większa porażka. Kobieta niestabilna emocjonalnie, histeryczka, bardzo krzywdząco i generalizując wypowiadająca się na temat studentów, przed każdymi zajęciami, ocenia umiejętności studentów przez pryzmat ich wyglądu. Na około 10-ciu wykładowców jeden profesor i jeden doktor, reszta sami magistrzy, jak w podstawówce za prawie 3 000 zł miesięcznie. Uczelnia nastawiona jedynie na zarobek. Przestarzałe programy graficzne, niedziałające komputery. Denny poziom nauczania. Legitymacji studenckich brak do początku grudnia. Nagle zmiany harmonogramu zajęć. Odwoływanie zajęć bez możliwości ich nadrobienia. Jednym słowem bardzo nie polecam. PS. Zrezygnowałam z zajęć na początku grudnia, zwrotu za niewykorzystane zajęcia nie dostanę, pomimo, że dokonałam opłaty semestralnej, a semestr trwa do 21.02.