Sopocka Szkoła Wyższa

Sopocka Szkoła Wyższa

O uczelni – Sopocka Szkoła Wyższa

Sopot, jak na centrum Trójmiasta przystało, posiada swoje centrum wyższej edukacji. Wizytówką miasta w zakresie kształcenia jest Sopocka Szkoła Wyższa.

Sopocka Szkoła Wyższa to uczelnia oferująca kształcenie w dwóch zakresach: biznesu i architektury. Niedługa historia, sięgająca końcówki lat dziewięćdziesiątych XX wieku, jest poświadczeniem wyznawanych idei i realizowanych programów nauczania, których wspólnym mianownikiem jest młodość, nowoczesność, innowacyjność. Misją uczelni jest kształcenie na najwyższym poziomie, ale według jasno określonych zasad. Jedną z nich jest kształtowanie wysokiej kultury etycznej i kreatywnej osobowości studenta.

Uczelnia, oprócz dopracowanego programu nauczania, może pochwalić się własnym czasopismem, a także chórem- Mundus Cantant- posiadającym na koncie wiele artystycznych osiągnięć.

STUDIA

Uczelnia prowadzi studia pierwszego i drugiego stopnia, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, a także studia podyplomowe o biznesowym i architektonicznym zakresie. Cechą oferowanych kierunków kształcenia jest ich praktyczny wymiar, a każda proponowana dziedzina posiada ciekawe specjalności. Sopocka Szkoła Wyższa, jak na innowacyjną uczelnię przystało, za priorytet stawia sobie przyjazną atmosferę i zaangażowanie na rzecz studentów, czego dowodzi jedna z wyznawanych zasad, mówiąca o partnerstwie w stosunkach ze studentami, które wyrażają się w szanowaniu ich opinii, uwag i życzeń, a także nagradzania tych, którzy wyróżniają się wynikami w nauce.

WYKŁADOWCY

Kadra dydaktyczna Sopockiej Szkoły Wyższej to długa lista, na której widnieją znamienite nazwiska, mogące pochwalić się doświadczeniem, wiedzą i wieloletnią praktyką. Każdy wykładowca to nie tylko nauczyciel, lecz także partner, dbający o rozwój studentów i najlepszą atmosferę do pogłębiania wiedzy.

INFRASTRUKTURA

Gmach Sopockiej Szkoły Wyższej mieści się przy ulicy Rzemieślniczej 5, choć warto podkreślić, że zajęcia odbywają się nie tylko w budynku, lecz także podczas wyjazdów i praktyk terenowych. Patrząc na mapę i lokalizację uczelni, można pokusić się o stwierdzenie, że studenci Sopockiej Szkoły Wyższej mają morze możliwości uzyskania solidnego wykształcenia.

Kierunki studiów – Sopocka Szkoła Wyższa

Oferta edukacyjna Sopockiej Szkoły Wyższej to kierunki kształcące w obszarze biznesowo- architektonicznym. Istotnym elementem dydaktyki jest kształtowanie wysokiej kultury etycznej i kreatywnej osobowości studenta, zdolnego uzyskać przewagę konkurencyjną na wymagającym rynku pracy . Sopocka Szkoła Wyższa to uczelnia stawiająca na praktyczną formę kształcenia, a także indywidualne podejście do studentów, dlatego każdy zainteresowany zdobyciem wykształcenia odnajdzie swoje miejsce w programie nauczania.

Kandydaci mogą wybierać spośród kierunków prowadzonych na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Ponadto, uczelnia prowadzi także tzw. studia dualne, czyli oparte na regule przemienności kształcenia teoretycznego i praktycznego.

Sopocka Szkoła Wyższa, wychodząc naprzeciw studentom zamieszkującym odległe miejsca Polski oraz pracujących poza granicami kraju, oferuje także kształcenie na odległość, czyli studia on-line.

Kierunki studiów w Sopockiej Szkole Wyższej

  • Architektura,
  • Architektura krajobrazu,
  • Architektura wnętrz,
  • Wzornictwo
  • Business and languages,
  • Ekonomia,
  • Finanse i rachunkowość,
  • Finanse i ekonomia biznesu,
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji.

​Sopocka Szkoła Wyższa kierunki>

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Sopocka Szkoła Wyższa

Komentarze (0)