Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

23.01.2022

Finanse i rachunkowość – Collegium Humanum / Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie 2022

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Collegium Humanum w Warszawie to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w SGM WARSZAWA
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnym lub niestacjonarnymSpecyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Finanse to zagadnienie, które wpływa na życie każdego człowieka, lecz nie oznacza to, że nie jest ono skomplikowane, bądź jest proste do zrozumienia bez większego przygotowania. Jedno jest pewne, Finanse i rachunkowość to obecnie jedna z najpopularniejszych ścieżek kształcenia, która przynajmniej niektórym jawi się jako pierwszy stopień do świata pieniędzy i wszystkiego, co z nimi związane. Mówiąc o tej dyscyplinie należy podkreślić, że miasto stołeczne jest jednym z najlepszych miejsc do kształcenia w jej zakresie, ponieważ w Warszawie mieszczą się największe finansowe instytucje.

 

Nabywane Umiejętności

Finanse i rachunkowość to kierunek, który można studiować na pierwszym stopniu studiów. W jego ramach studenci poznają mechanizmy funkcjonowania instytucji finansowych i banków, a także zaznajamiają się z zasadami analizy podstawowych zjawisk gospodarczych i sytuacji ekonomiczno- finansowych jednostek gospodarczych. Pozyskiwana wiedza prowadzi do zrozumienia przyczyn i skutków występowania zjawisk gospodarczych na szczeblu makroekonomicznym i mikroekonomicznym w warunkach otwartej gospodarki rynkowej. Finanse i rachunkowość w Collegium Humanum to specjalność o charakterze praktycznym, ponieważ rozwinięte umiejętności można wykorzystać w księgowości, kontrolingu, zarządzaniu finansami czy tez doradztwie.

Prawdopodobnie każdy student zadaje sobie pytanie o przyszłość. Co robić po studiach? Jaki zawód wykonywać? W przypadku Finansów i rachunkowości możliwości jest co najmniej kilka. Absolwenci tej specjalności mogą pracować jako doradcy finansowi, doradcy podatkowi, analitycy finansowi, czy też maklerzy. Będą sporządzać analizy i raporty finansowe, tworzyć arkusze analityczne, prowadzić księgowość. Wybór należy tylko do zainteresowanych.

Czy rzeczywiście warto podjąć naukę w zakresie Finansów i rachunkowości? Czy uczelnia, którą się interesujemy sprosta naszym oczekiwaniom?

 

Jakie ma Collegium Humanum w Warszawie opinie?

Artur, student Finansów i rachunkowości mówi:

„Studia w Collegium Humanum w Warszawie to praktyczne przygotowanie do późniejszej kariery zawodowej. Tutaj nie ma czasu na nudę.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - ważne informacje

Finanse i rachunkowość studia Warszawa

Finanse i rachunkowość studia

Finanse i rachunkowość studia online

Finanse i rachunkowość studia online w Warszawie

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Finanse i rachunkowość:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość w Collegium Humanum w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zasad księgowania i sporządzania sprawozdań finansowych,
 • rozpoznawania i oceny zjawisk finansowych zachodzących w gospodarce i podmiotach gospodarczych,
 • analizowania kredytów,
 • wykonywania analiz finansowych,
 • oceniania projektów inwestycyjnych.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po specjalności Finanse i rachunkowość:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość w Collegium Humanum w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • firmach audytorskich,
 • biurach maklerskich,
 • towarzystwach ubezpieczeniowych i inwestycyjnych,
 • firmach konsultingowych,
 • firmach pośrednictwa kredytowego,
 • działach kadr i płac,
 • biurach rachunkowych.

 

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Humanum - Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie

Komentarze (0)