Italianistyka

Italianistyka

Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu - kierunki studiów

Italianistyka – Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

Jeśli stworzylibyśmy ranking najpopularniejszych krajów świata, to w ścisłej czołówce na pewno umieścilibyśmy Włochy. Kraj Półwyspu Apenińskiego to kuchnia, muzyka, film, architektura i przede wszystkim język; jeden z najpiękniejszych, jakimi posługuje się człowiek. Włochy najczęściej kojarzone są z wakacjami i milionami turystów. Naturalnie, to słuszne skojarzenia, ponieważ kraj ten oferuje bardzo wiele każdemu, niezależnie od zainteresowań. Struktura języka włoskiego nie jest przesadnie skomplikowana, zwłaszcza dla osoby, która biegle posługuje się językiem polskim. Niewielka ilość reguł gramatycznych i dość proste zasady wymowy sprawiają, że chętnych do nauki jest coraz więcej. Wpływ na tę tendencję ma także fakt, że coraz liczniejsze są oferty pracy, w których zaznaczone jest wymaganie posługiwania się językiem włoskim. Chcąc poznać język narodu, bez którego nasza cywilizacja wyglądałaby zupełnie inaczej, warto wybrać kierunek Italianistyka, w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Kierunek Italianistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu zakłada pozyskanie wiedzy o języku, literaturze i kulturze z zakresu języka włoskiego, a także nabycie umiejętności wykorzystywania tej wiedzy w praktyce. Istotą jest rozwinięcie znajomości języka obcego, zbliżonego do języka ojczystego. Italianistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu to także umiejętności rozwiązywania problemów zawodowych, gromadzenia, przetwarzania oraz przekazywania informacji, a także uczestniczenia w pracy zespołowej.

W programie nauczania zawarte są następujące przedmioty: komunikacja ustna, gramatyka praktyczna, praca z materiałami audio, język i komunikacja, literatura i kultura obszaru językowego, wybrane zagadnienia interkulturowe, wstęp do języka w biznesie, wstęp do języka w IT, komunikacja językowa w przedsiębiorstwach, język w social media, gramatyka opisowa, językoznawstwo.

„Włoski błękit” działa jak magnes. Przyciąga turystów, jak również osoby ogólnie zainteresowane tym krajem. Włochy to kolebka kultury, literatury, sztuki, a także kraj o największej liczbie zabytków wpisanych na światową listę dziedzictwa UNESCO. Odkrycie magii tego kraju może być także początkiem pewnej drogi zawodowej. Zatem, co robić po studiach? Absolwenci Italianistyki w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu znajdą zatrudnienie w wydawnictwach, firmach międzynarodowych, mediach, agencjach reklamowych, agencjach Public Relations, czy instytucjach kultury.

Wrocław jest miastem, które może zaoferować studentom bardzo wiele. Co ciekawe, niektórzy miewają kłopoty ze studiami jeszcze przed ich rozpoczęciem, a wynika to z niezdecydowania i bogatych ofert dydaktycznych. Jeśli kierunek kształcenia jest już wybrany, to pojawią się pytania związane z uczelnią.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu opinie?

Ewelina, studentka Italianistyki mówi:

„Od zawsze byłam zafascynowana Włochami i każdym aspektem, który z nimi jest związany. Nauka języka włoskiego była dla mnie czymś naturalnym, kolejnym etapem rozwijania zainteresowań. Znalazłam uczelnię, w której wspomniane zainteresowania mogę rozwijać najlepiej, jak to możliwe. To uczelnią jest Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Italianistykę w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Italianistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • wykorzystywania języka w zakresie różnych rodzajów komunikacji językowej,
 • komunikowania się w różnych sytuacjach społecznych,
 • zasad i reguł gramatycznych współczesnego języka,
 • fachowego słownictwa wykorzystywanego w komunikacji marketingowej i PR,
 • prowadzenia konferencji, wystąpień i przemówień,
 • prowadzenia negocjacji w języku włoskim,
 • zasad poprawnego copywritingu,
 • tajników efektywnych kanałów komunikacji medialnej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Italianistyka:

Absolwent kierunku Italianistyka w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie w:

 • wydawnictwach,
 • firmach międzynarodowych,
 • mediach,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach Public Relations,
 • instytucjach kultury.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia filologiczne wybrać

Studia na kierunku Italianistyka - wszystko co musisz wiedzieć

Studia filologiczne we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Filologiczna kierunki

Jakie są kierunki filologiczne we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

 

 

Komentarze (0)