Zarządzanie dla inżynierów

Zarządzanie dla inżynierów

Zarządzanie dla inżynierów

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie - kierunki studiów

Zarządzanie dla inżynierów – Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

Połączenie umiejętności zarządczych z wiedzą techniczną daje bardzo dobre rezultaty i można je uznać za przepis na interesującą drogę zawodową. Współczesny świat oczekuje od nas nierzadko pewnego wymieszania, swoistej mozaiki, ponieważ teoretyczna wiedza nie ma zbyt dużej siły. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku powstał kierunek Zarządzanie dla inżynierów, który oprócz umiejętności i wiedzy daje możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami. Kierunek Zarządzanie dla inżynierów odnajdziecie w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie, gdzie prowadzony jest na studiach drugiego stopnia.

Kierunek Zarządzanie dla inżynierów w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie to propozycja dla inżynierów, a także osób, które właśnie kończą studia inżynierskie. Kierunek zakłada poszerzenie wiedzy technicznej oraz tej związanej z zarządzaniem, poprzez rozwiązywanie realnych problemów zarządczych, przygotowywanie projektów oraz omawiając case studies. Co ważne, studenci otrzymują możliwość uczestnictwa w bezpłatnym kursie przygotowującym do egzaminu na Europejski Certyfikat Kompetencji Biznesowych. EBC*L, który jest honorowanym w całej Europie świadectwem kwalifikacji biznesowych i potwierdzającym wiedzę ekonomiczną.

Program nauczania składa się z następujących przedmiotów: etyka w zarządzaniu, metody ilościowe, zarządzanie procesami, zarządzanie strategiczne, prognozowanie ekonomiczne, koncepcje zarządzania, psychologia zarządzania, rachunkowość zarządcza, zarządzanie płynnością finansową, ocena efektywności projektów inwestycyjnych, zarządzanie wartością przedsiębiorstwa, analiza finansowa przedsiębiorstwa, strategie podatkowe przedsiębiorstwa, restrukturyzacja i zarządzanie zmianą, strategie logistyczne przedsiębiorstw, zarządzanie ryzykiem w logistyce, kontrola menedżerska.

Wszystko dobrze wiemy, że warto być inżynierem. Ale inżynier to osoba, która musi poszerzać swoją wiedzę, zbierać nowe wiadomości, uaktualniać zasób swoich informacji, gdyż wymaga tego współczesny rynek. Dzięki studiom na omawianym przez nas kierunku studenci podnoszą kwalifikacje zawodowe w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej w warunkach ryzyka, a także zarządzania zmianami w przedsiębiorstwie. A co po studiach? Absolwenci kierunku Zarządzanie dla inżynierów w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie znajdą zatrudnienie w firmach produkcyjnych, firmach usługowych, firmach transportowo- spedycyjnych, bankach. Czekają na nich funkcje doradców finansowych, koordynatorów projektów logistycznych, konsultantów, analityków i projektantów.

Szczecin jest bardzo dużym i prężnie działającym ośrodkiem akademickim, do którego każdego roku przybywa niezliczona ilość kandydatów na studia. Gdzie mogą się uczyć i rozwijać? Punktów na edukacyjnej mapie miasta jest bardzo wiele, ale w którym z nich studiować taki kierunek jak Zarządzanie dla inżynierów? Odpowiedź brzmi: WSB.

 

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie opinie?

Dawid, student Zarządzania dla inżynierów mówi:

„Każdemu studia mogą kojarzyć się z czymś innym. Dla studia to nie tylko nauka i egzaminy. To wymiana myśli, dyskusje, wspólne projekty, omawianie problemów. I właśnie tak wyglądają one w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Polecam tę uczelnię tym, którzy oczekują od studiów czegoś więcej.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Zarządzanie dla inżynierów w Wyższej Szkole Bankowej:

Absolwent kierunku Zarządzanie dla inżynierów w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • zarządzania procesami produkcyjnymi,
  • zarządzania zasobami ludzkimi,
  • zasad ewidencji księgowej prowadzonej w dużych grupach kapitałowych,
  • projektowania strategii logistycznych przedsiębiorstw,
  • zarządzania ryzykiem finansowym,
  • zarządzania portfelem inwestycyjnym.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Zarządzanie dla inżynierów:

Absolwent kierunku Zarządzanie dla inżynierów w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie może znaleźć zatrudnienie w:

  • firmach produkcyjnych,
  • firmach usługowych,
  • firmach transportowo- spedycyjnych,
  • bankach.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

 

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia zarządzania wybrać

Studia na kierunku Zarządzanie dla inżynieriów - wszystko co musisz wiedzieć

Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie kierunki

Jakie są kierunki zarządzania w Szczecinie

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)