Inżynieria zarządzania

Inżynieria zarządzania

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu - kierunki studiów

Inżynieria zarządzania – Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu 2021

Studia na kierunku inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku inżynieria zarządzania znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • ekonomia
 • podstawy prawa cywilnego i gospodarczego
 • matematyka
 • instrumentarium zarządzania
 • inżynieria materiałowa z elementami chemii
 • zarządzanie zasobami ludzkimi
 • analiza ekonomiczno- finansowa

 

Aby nadążyć za zmianami zachodzącymi w gospodarce i sprostać wymaganiom konkurencyjności w skali globalnej, konieczne jest kształcenie specjalistów o wysokiej jakości umiejętnościach. Czym tacy specjaliści powinni się charakteryzować? Znajomością realiów gospodarczych, znajomością techniki i technologii, skrupulatnością, kreatywnością oraz zdolnościami przywódczymi. Wszystko wydaje się proste. Należy studiować Inżynierię zarządzania. A w której uczelni? W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, gdzie prowadzona jest na studiach pierwszego stopnia.

Kierunek Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu zakłada kształcenie zarówno umiejętności technicznych, jak i umiejętności menedżerskich. Studenci poznają zasady działania procesów i systemów produkcyjnych oraz technologii produkcji, poznają narzędzia informatyczne niezbędne w pracy w inżyniera, a także specjalistyczny język obcy. Zajęcia realizowane są w laboratoriach i pracowniach komputerowych, które wyposażone są w profesjonalne oprogramowanie tj. AutoCAD, Matlab, Scilab (licencja GNU) lub Octave (licencja GNU).

Na program nauczania składają się następujące przedmioty: ekonomia, podstawy prawa cywilnego i gospodarczego, matematyka, instrumentarium zarządzania, inżynieria materiałowa z elementami chemii, zarządzanie zasobami ludzkimi, analiza ekonomiczno- finansowa, podstawy konstrukcji maszyn, rachunek kosztów dla inżynierów, podstawy marketingu i badań marketingowych, interpretacja danych statystycznych, systemy bazodanowe, inżynieria systemów i analiza systemowa, metrologia z elementami fizyki, wprowadzenie do badań operacyjnych, inżynierskie zarządzanie jakością, podstawy elektrotechniki i elektroniki, inżynieria oprogramowania, podstawy automatyzacji, procesy produkcyjne.

Inżynieria zarządzania to nowatorski kierunek, który kształtuje zarówno umiejętności techniczne jak i menedżerskie. Na bazie oferowanych specjalności, studenci poznają metody i narzędzia wspomagające zarządzanie jakością, uczą się projektować nowe i nadzorować już istniejące procesy i systemy produkcyjne, zaznajamiają się z zasadami zarządzania ryzykiem w obszarach procesów wytwórczych w technologii 3D na skalę przemysłową, jak również poznają metody przeprowadzania kontroli w działalności usługowej i produkcyjnej. A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku znajdą zatrudnienie w roli kontrolerów jakości, specjalistów do spraw zarządzania produkcją, specjalistów do spraw wdrożenia technologii przyrostowych, koordynatorów procesu produkcyjnego technologii addytywnych.

Niejeden kandydat na studia bije się z myślami i zwyczajnie nie wie, w którym kierunku poprowadzić dalszą edukację. Wybór jest duży, poziom wysoki – w jaki sposób wybrać odpowiednią dla siebie uczelnię?

Jakie ma Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu opinie?

Maciek, student Inżynierii zarządzania mówi:

„W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu spotkałem ludzi pełnych pasji, ogromnego zaangażowania w to, co robią. To coś więcej niż studia. To konkretne pomysł na życie.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Inżynierię zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu:

Absolwent kierunku Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • projektowania nowych i nadzorowania już istniejących procesów i systemów produkcyjnych,
 • metod przeprowadzania kontroli w działalności usługowej i produkcyjnej,
 • zarządzania innowacyjnymi procesami i zarządzania jakością.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Inżynieria zarządzania:

Absolwent kierunku Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu może znaleźć zatrudnienie jako:

 • kierownik produkcji z zastosowaniem innowacyjnych technologii,
 • planista produkcji,
 • specjalista ds. wdrożenia technologii przyrostowych,
 • specjalista ds. zapewnienia jakości w produkcji,
 • kontroler jakości,
 • audytor.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia inżynierskie wybrać

Studia na kierunkuInżynieria zarządzania - wszystko co musisz wiedzieć

Studia inżynierskie we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu kierunki

Jakie są kierunki inżynierskie we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)