Aviation Law and Professional Pilot License

Aviation Law and Professional Pilot License

Aviation Law and Professional Pilot License

Uczelnia Łazarskiego w Warszawie - kierunki studiów

Aviation Law and Professional Pilot License – Uczelnia Łazarskiego w Warszawie 2021

Studia na kierunku aviation law and professional pilot license na Uczelni Łazarskiego w Warszawie to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie  stacjonarnymStudia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku aviation law and professional pilot license znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • jurisprudence  
 • introduction to international and European law
 • protection of intellectual property 
 • aviation law / air traffic control procedures 
 • meteorology
 • general knowledge about the aircraft
 • man, possibilities and limitations

 

Czy na studiach można bujać w obłokach? Oczywiście, że nie, ale można się do tego solidnie przygotować. Lotnictwo to dyscyplina, która interesuje niemałą rzeszę ludzi i bardzo często spotykamy na swojej drodze osoby, które marzą o pracy profesjonalnego pilota. W jaki sposób doprowadzić do realizacji tych marzeń? To proste. Wystarczy wybrać kierunek studiów o nazwie Aviation Law and Professional Pilot License, w Uczelni Łazarskiego w Warszawie, który prowadzony jest na studiach pierwszego stopnia.

 

Nabywane Umiejętności

Kształcenie obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne, jak i szkolenia praktyczne. Szkolenia teoretyczne dotyczą między innymi prawa lotniczego, nawigacji, meteorologii, zasad lotu i budowy samolotu. Szkolenie praktyczne obejmuje przygotowanie do wykonywania pierwszych samodzielnych lotów nawigacyjnych, przeszkolenie na samolot klasy MEP(L), doskonalenie umiejętności wykonywania przelotów VFR w ruchu kontrolowanym i niekontrolowanym, szkolenie w wykonywaniu lotów według wskazań przyrządów IR(A), czy też szkolenie w zakresie współpracy w załodze. Praktyki zapewnione są już od pierwszego roku nauki, a odbywają się one w profesjonalnym ośrodku szkolenia pilotów, Goldwings Flight Academy w Warszawie. Aviation Law and Professional Pilot License to kierunek, który prowadzony jest wyłącznie na studiach stacjonarnych.

Studia na kierunku Aviation Law and Professional Pilot License w Uczelni Łazarskiego w Warszawie przygotowują do przystąpienia do egzaminów praktycznych: egzaminu CPL(A)/ME oraz IRA(A) ME. Z racji tego, że zawód pilota wymaga szerokiej wiedzy, także w zakresie teoretycznym, studenci podczas zajęć uczą się procedur kontroli ruchu lotniczego, ogólnej wiedzy o samolocie, meteorologii, planowania, wykonywania i monitorowania lotu, nawigacji, procedur operacyjnych, łączności, zasad lotu. A co po studiach? Absolwenci omawianego przez nas kierunku będą mogli rozpocząć arierę na międzynarodowym rynku przewozów lotniczych, w liniach lotniczych na całym świecie m.in. jako Pierwszy Oficer czy Compliance Officer.

Studia w Warszawie, z racji wielkości ośrodka akademickiego, to ogromne możliwości kształcenia w różnych dyscyplinach. Chcąc pozyskać wiedzę oraz umiejętności związane z pilotażem samolotu, należy dowiedzieć się jak najwięcej o omawianej uczelni.

 

Jakie ma Uczelnia Łazarskiego w Warszawie opinie?

Seweryn, student Aviation Law na Professional Pilot License mówi:

„Uczelnia Łazarskiego to strzał w dziesiątkę. Nie ma drugiej takiej uczelni. Każdy, kto ją wybierze nie zawiedzie się. To uczelnia XXI wieku.”

 

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

Kierunki studiów w Warszawie

Studia w Warszawie

 

 

AVIATION LAW AND PROFESSIONAL LICENSE - ważne informacje

Aviation Law and Professional Pilot License studia

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Aviation Law and Professional Pilot License:

Absolwent kierunku Aviation Law and Professional Pilot License w Uczelni Łazarskiego w Warszawie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • budowy samolotu,
 • międzynarodowego, europejskiego i krajowego prawa lotniczego,
 • nawigacji,
 • meteorologii,
 • zasad lotu.

 

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Aviation Law and Professional Pilot License:

Absolwent kierunku Aviation Law and Professional Pilot License w Uczelni Łazarskiego w Warszawie może znaleźć zatrudnienie w:

 • rynku przewozów lotniczych,
 • liniach lotniczych.

 

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Łazarskiego w Warszawie

 

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia na kierunku Aviation Law and Professional Pilot License - wszystko co musisz wiedzieć

Studia prawnicze w Warszawie

Uczelnia Łazarskiego kierunki

Jakie są kierunki prawnicze w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)