Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna – Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie

Dziennikarstwo oraz świat mediów to przestrzeń, która zawsze cieszy się popularnością wśród kandydatów na studia. Przekazywanie informacji, relacjonowanie istotnych wydarzeń to zagadnienia, które budzą w niektórych duże emocje i działają niczym magnes. Kierunek kształcenia wydaje się prosty do zdefiniowania – Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. A gdzie studiować? Na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie, gdzie prowadzony jest na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Założeniem kształcenia jest przygotowanie do wykonywania zawodu dziennikarza prasowego, radiowego, telewizyjnego oraz internetowego, jak również zawodów powiązanych z komunikacją społeczną, czyli obszarem reklamy, promocji i marketingu. Studenci pozyskują wiedzę i umiejętności praktyczne oraz kompetencje społeczne z zakresu komunikacji społecznej, procesów komunikowania masowego i tych związanych ze specyfiką poszczególnych mediów. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie to kierunek prowadzony wyłącznie w formie studiów stacjonarnych.

Jakie przedmioty wchodzą w skład programu nauczania? Na przykład: emisja głosu, gatunki dziennikarskie, historia Polski XX wieku, media obywatelskie, podstawy politologii, psychologia komunikacji społecznej, historia prasy w Polsce i na świecie, język współczesnej wypowiedzi dziennikarskiej, kultura języka polskiego, nowe media, techniki multimedialne, dziennikarskie źródła informacji, estetyka przekazów audiowizualnych, historia radia i telewizji w Polsce i na świecie, praktyczna stylistyka wypowiedzi pisemnej, publicystyka telewizyjna i radiowa, strategie prezentacji i autoprezentacji, dziennikarstwo sportowe, ekonomia, polski system medialny, publicystyka społeczno- kulturalna, współczesne normy gramatyczne.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim to kierunek dostarczający różnorodnej wiedzy i wielu umiejętności. To propozycja dla tych, którzy chcą zostać specjalistami do spraw sposobów porozumiewania się ludzi za pomocą nowoczesnych technologii, dla osób zainteresowanych formami dokumentalnymi, jak również tych, którzy chcieliby dokładnie zgłębić przestrzeń public relations, czy zasady marketingu. A co po studiach? Absolwenci omawianego kierunku znajdą zatrudnienie w mediach, firmach doradczych, agencjach reklamowych, agencjach public relations, instytucjach edukacyjnych i administracyjnych, dyplomacji.

Kierunki studiów w Olsztynie to całkiem długa lista dyscyplin, którymi można się zająć. Naturalnie, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna także na niej figuruje i, co oczywiste, cieszy się coraz większą popularnością. Ale niezwykle istotnym elementem rozpoczynania kształcenia jest wybór odpowiedniej uczelni. Jak to zrobić? Na którą się zdecydować? Aby ułatwić sobie podejmowanie decyzji, warto wiedzieć – jakie ma Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie opinie? Konrad, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej mówi:

„Wybrałem jedną z najlepszych polskich uczelni. Wybrałem studia wśród ludzi ciekawych świata i ludzi, którzy chętnie dzielą się ogromną wiedzą. Uniwersytet Warmińsko- Mazurski to strzał w dziesiątkę.”

 

Wiedza, którą możesz zdobyć studiując Dziennikarstwo i komunikację społeczną na UWM:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • analizy przebiegu procesu komunikowania,
 • identyfikacji modeli komunikowania,
 • współczesnych systemów politycznych,
 • polskiego systemu medialnego,
 • systemów medialnych na świecie,
 • gatunków dziennikarskich,
 • pozyskiwania i opracowywania informacji pod kątem wybranej formy wypowiedzi dziennikarskiej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz mógł pracować po kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna:

Absolwent kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie może znaleźć zatrudnienie w:

 • mediach,
 • firmach doradczych,
 • agencjach reklamowych,
 • agencjach public relations,
 • instytucjach edukacyjnych i administracyjnych,
 • dyplomacji.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

geografia, historia, język obcy, język polski, matematyka, wiedza o społeczeństwie

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia - magisterskie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego na kierunkach: wykaz kierunków. Głównym kryterium jest ranking ostatecznego wyniku studiów - bez wyrównania do pełnej oceny, w ramach określonego limitu miejsc.

Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia humanistyczne wybrać

Studia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - wszystko co musisz wiedzieć

Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie kierunki

Jakie są kierunki humanistyczne w Olsztynie

Co zdawać na maturze

Studia na Wydziale Humanistycznym UWM Olsztyn

 

 

Komentarze (0)