Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość – Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu 2021

Studia na specjalności cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Program studiów i przedmioty

W programie studiów na specjalności cyberprzestępczość znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • ochrona sprzętu komputerowego
 • informatyka śledcza
 • regulacje prawne
 • kradzieże tożsamości
 • zagrożenia w sieci
 • szyfrowanie danych

 

Dzięki korzystaniu z komputerów, smartfonów, czy tabletów mamy szerszy i szybszy dostęp do wiedzy. Niestety, to także ogromne pole do popisu dla przestępców, którzy stają się coraz groźniejsi. Cyberprzestępczość zagraża wszystkim użytkownikom; zarówno osobom prywatnym, jak i firmom i organizacjom. Narażeni jesteśmy na kradzież wrażliwych danych, haseł do kont bankowych, szpiegowanie, czy naruszenie praw związanych ze znakami towarowymi. W jaki sposób wykrywa się takie działania? W jaki sposób można z nimi walczyć? Tego wszystkiego dowiedzą się ci, którzy wybiorą specjalność Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.

Specjalność Cyberprzestępczość realizowana w ramach kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne zakłada pozyskanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności w zakresie zwalczania i zapobiegania przestępczości w cyberprzestrzeni. Studenci zaznajamiają się z podstawami programowania, informatyką śledczą, zabezpieczaniem i odzyskiwaniem danych, dokumentowaniem i oznaczaniem dowodów. Ponadto, uczą się jak zabezpieczać sprzęt elektroniczny do badań, jak również zapoznają się z analizą aktywności i tożsamości użytkowników, ochroną aplikacji webowych przez atakami, czy działaniami zapobiegawczymi.

Studia na specjalności Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu obejmują między innymi takie zagadnienia jak: ochrona sprzętu komputerowego, informatyka śledcza, regulacje prawne, kradzieże tożsamości, zagrożenia w sieci, szyfrowanie danych. Istotnym elementem kształcenia są praktyki, które łącznie obejmują 960 godzin. Odbywają się one w różnych instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.

A co po studiach? Absolwenci Cyberprzestępczości w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w: policji, służbach specjalnych, wymiarze sprawiedliwości, małych i średnich przedsiębiorstwach, organizacjach pozarządowych, organizacjach samorządowych, korporacjach.

Pomimo tego, iż cyberprzestępczość staje się coraz poważniejszym problemem, to kształcenie w jego zakresie nie występuje we wszystkich ofertach edukacyjnych rodzimych uczelni. Poznanie tego zagadnienia oferuje omawiana przez nas uczelnia. Jakie ma Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu opinie? Sebastian, student Cyberprzestępczości mówi:

„Studia w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu to studia konkretne, nastawione na zdobycie konkretnych umiejętności i specjalistycznej wiedzy. Tutaj nie ma niepotrzebnych przedmiotów. Studia tutaj to świetny pomysł. Polecam.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu:

Absolwent specjalności Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • zagrożeń w sieci,
 • szyfrowania danych,
 • ochrony sprzętu komputerowego,
 • informatyki śledczej.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po specjalności Cyberprzestępczość:

Absolwent specjalności Cyberprzestępczość w Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • policji,
 • służbach specjalnych,
 • wymiarze sprawiedliwości,
 • małych i średnich przedsiębiorstwach,
 • organizacjach pozarządowych,
 • organizacjach samorządowych,
 • korporacjach.

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia prawnicze wybrać

Studia prawnicze we Wrocławiu

Studia informatyczne we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu kierunki

Jakie są kierunki prawnicze we Wrocławiu

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)