Fizjoterapia

Fizjoterapia

Fizjoterapia – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy 2021

Studia na kierunku fizjoterapia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Fizjoterapia jest działem współczesnej medycyny, a jej podstawowym zadaniem jest utrzymywanie, rozwijanie i przywracanie zdolności ruchowych człowieka. Wywodzi się z uprawianego od najdawniejszych czasów przyrodolecznictwa i określa te metody, które zostały dowiedzione naukowo i na tej podstawie znacznie rozwinięte. Fizjoterapia może być samodzielną metodą leczenia lub stanowić uzupełnienie farmakoterapii i leczenia operacyjnego oraz podstawę rehabilitacji i profilaktyki. A w której uczelni kształci się fizjoterapeutów? W Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy.

Kształcenie na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy stanowi przygotowanie zawodowe, zgodne z wymaganiami obowiązującymi w ochronie zdrowia, do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz w celach leczniczych. Studenci pozyskują wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej w skutek różnych chorób albo urazów, wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych oraz dostosowywania swoich działań do nadrzędnych celów rehabilitacji.

 

Program studiów

Studia na kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy nastawione są na nabywanie i rozwijanie umiejętności praktycznych. Studenci uczą się wykonywania nowoczesnych i najbardziej pożądanych przez pacjentów zabiegów, pracując na nowoczesnym sprzęcie. Atutem kierunku są kompleksowo wyposażone pracownie fizykoterapii i kinezyterapii, kadra naukowa złożona z doświadczonych praktyków pracujących w bydgoskich szpitalach i przychodniach rehabilitacyjnych, jak również szereg praktyk odbywanych w najlepszych placówkach medycznych, wśród których wyróżnić można: X Wojskowy Szpital z Pokliniką w Bydgoszczy, Centrum Nowoczesnej Rehabilitacji ATMA w Bydgoszczy, Centrum Medyczne Gizińscy, Szpital Pulmonologiczny w Bydgoszczy, Przychodnię Ogrody, Centrum Medyczne Zachód, Klinikę Uzdrowiskową "Pod tężniami" w Inowrocławiu, czy Sanatorium "OAZA" w Inowrocławiu.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Absolwenci Fizjoterapii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach fizjoterapeutycznych, uzdrowiskach i sanatoriach rehabilitacyjnych, ośrodkach sportowych, ośrodkach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

 

Opinie

Kierunki studiów w Bydgoszczy to bardzo długa lista dziedzin, a Fizjoterapia zajmuje na niej istotne miejsce, zatem należy wiedzieć o niej jak najwięcej zanim rozpocznie się naukę. Gdzie studiować? Która uczelnia będzie dla nas najlepsza? Aby wybrać najlepiej wystarczy upewnić się, otrzymując odpowiedź na pytanie: jakie ma Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy opinie? Kamil, student Fizjoterapii mówi:

„WSNOZ to nowoczesna uczelnia, kładąca nacisk na zdobywanie umiejętności praktycznych. Tutaj każdy otrzymuje szansę na to, aby zostać prawdziwym specjalistą w wybranej przez siebie dziedzinie. Zdecydowanie polecam.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Fizjoterapię w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • anatomii prawidłowej człowieka,
 • funkcjonowania poszczególnych układów człowieka,
 • interpretacji biochemicznych mechanizmów funkcjonowania organizmu,
 • biomechanicznej analizy postawy ciała,
 • kształcenia ruchowego i metodyki nauczania ruchu,
 • technik i metodyki terapii manualnej,
 • fizjoterapii klinicznej w dysfunkcjach narządu ruchu.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Fizjoterapia:

Absolwent kierunku Fizjoterapia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • gabinetach fizjoterapeutycznych,
 • uzdrowiskach i sanatoriach rehabilitacyjnych,
 • ośrodkach sportowych,
 • ośrodkach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Fizjoterapia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Bydgoszczy

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)