Kosmetologia

Kosmetologia

Kosmetologia – Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy 2021

Studia na kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Nietrudno zauważyć wzrost zainteresowania kosmetologią. Coraz więcej osób zaczyna przykładać wagę do zdrowego wyglądu i poddaje się różnorodnym zabiegom. Rosnąca popularność tej dyscypliny niesie za sobą pewne wymagania rynku. Potrzebni są nowi specjaliści. A tych kształci Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, zapewniająca pozyskanie dogłębnej wiedzy z dziedziny dermatologii, produkcji kosmetyków, ich dystrybucji, a przede wszystkim nabycie szeregu umiejętności pozwalających na wykonywanie nieszablonowych zabiegów.

Kształcenie na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy umożliwia pozyskanie ogólnej wiedzy z zakresu nauk o zdrowiu, nauk społecznych, nauk humanistycznych oraz wiedzy szczegółowej z zakresu kosmetologii. Studenci uczą się planować rodzaj zabiegu kosmetycznego, stosować kosmetyki zgodnie z rozpoznaniem, wykonywać zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające z uwzględnieniem wskazań i przeciwskazań. Ponadto, zdobywają wiedzę na temat prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania.

 

Program studiów

Program studiów kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy stworzony jest w taki sposób, aby realizował jak najwięcej zajęć praktycznych, ponieważ najistotniejszym założeniem studiów jest przygotowanie do wykonywania zawodu. Zajęcia odbywają się w jednej z najnowocześniejszych pracowni kosmetycznych w kraju, a prowadzone są przez doświadczonych praktyków. Studenci w toku studiów uczą się wykonywania nowoczesnych i najbardziej pożądanych przez klientów zabiegów, pracując na nowoczesnym sprzęcie oraz wykorzystując znane i ekskluzywne marki kosmetyków. Nabyte umiejętności i wiedzę wykorzystują podczas praktyk zawodowych w gabinetach kosmetologicznych.

 

Praca po studiach

A co po studiach? Absolwenci Kosmetologii w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach odnowy biologicznej, centrach sportowych, ośrodkach SPA, kurortach, uzdrowiskach, przychodniach rehabilitacyjnych, gabinetach masażu, poradniach ortopedycznych.

 

Opinie

Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że skoro Kosmetologia cieszy się rosnącą popularnością, to odnalezienie jej w ofertach dydaktycznych szkół wyższych nie stanowi dużego problemu. A gdzie studiować ten kierunek w Bydgoszczy? Przede wszystkim w omawianej przez nas uczelni. Jakie ma Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy opinie? Klaudia, studentka Kosmetologii mówi:

„To, co wyróżnia Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowiu to przede wszystkim studia nastawione na praktykę. Tutaj najważniejsze jest zdobywanie i rozwijanie umiejętności, bo przecież one świadczą o profesjonalnym przygotowaniu do zawodu.”

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Kosmetologię w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego,
 • przeprowadzania analizy kolorystycznej,
 • odczytywania receptury kosmetycznej,
 • rozpoznawania chorobowych zmian skóry,
 • chemii kosmetycznej,
 • podologii,
 • estetyki.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Kosmetologia:

Absolwent kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • ośrodkach odnowy biologicznej,
 • gabinetach kosmetycznych,
 • ośrodkach SPA,
 • kurortach,
 • uzdrowiskach,
 • gabinetach masażu,
 • poradniach ortopedycznych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Jakie wymagania na studia II stopnia

STUDIA II STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Studia na kierunku Kosmetologia - wszystko co musisz wiedzieć

Studia medyczne w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy kierunki

Jakie są kierunki medyczne w Bydgoszczy

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)