Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość

30.01.2022

Finanse i rachunkowość – Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej 2022

Finanse i rachunkowość należy do grona najpopularniejszych kierunków studiów. Kształci specjalistów wyróżniających się wieloma umiejętnościami oraz szeroką wiedzą na temat ekonomii, zarządzania, finansów, inwestowania. To kierunek dla tych, którzy widzą siebie w instytucjach finansowych, biurach maklerskich, czy firmach ubezpieczeniowych. To kierunek, który realizuje Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w AWSB W DĄBROWIE GÓRNICZEJ
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)
Ważne terminy Harmonogram rekrutacji >

Kształcenie na kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej umożliwia pozyskanie wiedzy z zakresu finansów, ryzyka w finansach, rachunkowości finansowej, funkcjonowania instytucji finansowych, w tym banków, towarzystw ubezpieczeniowych i inwestycyjnych. Studenci zaznajamiają się między innymi z praktycznymi aspektami funkcjonowania giełdy papierów wartościowych, czy rynków finansowych w wymiarze międzynarodowym, jak również nabywają umiejętności w zakresie przeprowadzania analiz finansowych, wyliczania efektywności poszczególnych instrumentów finansowych oraz oceniania skutków finansowych podejmowanych decyzji.

 

Program studiów i przedmioty

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej oparte są na bogatym programie kształcenia, który podzielony jest na treści podstawowe i kierunkowe. Treści podstawowe obejmują między innymi grupy przedmiotów ekonomicznych, prawnych, społeczno- humanistycznych oraz z zakresu metod ilościowych. Wybrane treści kierunkowe dotyczą między innymi systemu finansowego i jego otoczenia, finansów przedsiębiorstwa i finansów publicznych, rachunkowości finansowej oraz obszarów funkcjonalnych przedsiębiorstwa. Studenci poznają również zagadnienia specjalistyczne, wynikające z programów realizowanych specjalności. A specjalnościami na tym kierunku są: Analityk rynków finansowych, Finanse na rynkach międzynarodowych, Finanse przedsiębiorstw, Rachunkowość i podatki, Doradztwo finansowe i inwestycyjne.

 

Nabywane umiejętności

Studenci Finansów i rachunkowości w Akademii WSB nabywają licznych umiejętności. Jakie są to umiejętności? Między innymi w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw, zarządzania procesem inwestycyjnym i produkcyjnym, zarządzania innowacyjnego, zarządzania ryzykiem finansowym, dokonywania oceny efektywności finansowej inwestycji, analizowania i oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, sporządzania sprawozdań finansowych i prowadzenia ewidencji działalności gospodarczej, przeprowadzania rozliczenia podatkowego, interpretacji przepisów z zakresu rachunkowości.

 

Praca po studiach

Co po studiach? Z bogatym bagażem wiedzy i szerokim wachlarzem umiejętności absolwenci Finansów i rachunkowości w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w bankach, funduszach inwestycyjnych, administracji publicznej, towarzystwach ubezpieczeniowych, biurach maklerskich, firmach doradztwa finansowego, towarzystwach leasingowych.

 

Opinie

Finanse i rachunkowość to kierunek, który bardzo często występuje w katalogach dydaktycznych. Szeroki wybór może sprawiać problemy z podjęciem decyzji. Na którą uczelnię się zdecydować? Która stawia na praktyczny wymiar kształcenia? Planując studia w Dąbrowie Górniczej warto poznać bliżej omawianą przez nas szkołę wyższą. Jakie ma Akademia WSB opinie? Paweł, student Finansów i rachunkowości mówi:

„Akademia WSB to uczelnia dla ambitnych, dla osób, które mają pomysły na siebie i chcą zdobyć umiejętności, aby te pomysły zrealizować.”

 

 

STUDIA W KATOWICACH - ważne informacje

Kierunki studiów w Katowicach

Studia w Katowicach

 

 

FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - ważne informacje

Finanse i rachunkowość studia Katowice

Finanse i rachunkowość studia

Finanse i rachunkowosć studia online

 

Wiedza, którą zdobędziesz studiując Finanse i rachunkowość w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:

 • zasad rachunkowości,
 • sporządzania sprawozdań finansowych,
 • rozpoznawania i oceny zjawisk finansowych zachodzących w gospodarce i podmiotach gospodarczych,
 • funkcjonowania międzynarodowych rynków finansowych,
 • zarządzania finansami przedsiębiorstw,
 • analizy tendencji zachodzących na globalnych rynkach finansowych,
 • metod oceny efektywności finansowej inwestycji,
 • kształtowania strategii finansowej przedsiębiorstw,
 • doradztwa finansowego i inwestycyjnego.

 

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Finanse i rachunkowość:

Absolwent kierunku Finanse i rachunkowość w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej znajdzie zatrudnienie między innymi w:

 • bankach,
 • funduszach inwestycyjnych,
 • administracji publicznej,
 • towarzystwach ubezpieczeniowych,
 • biurach maklerskich,
 • firmach doradztwa finansowego,
 • towarzystwach leasingowych.

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze

STUDIA I STOPNIA

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Komentarze (0)