Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Artykuł archiwalny
Kierunek może nie być dostępny w ofercie uczelni. Informację należy zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki
Aby odpowiedzieć na pytanie czym są zamówienia publiczne, należy najpierw dowiedzieć się czym są podmioty publiczne. Otóż, są to między innymi jednostki samorządu terytorialnego, czy administracja rządowa. Termin zamówienia publiczne oznacza zatem odpłatną umowę zawieraną między zamawiającym a wykonawcą, czyli podmiotem, który oferuje zamawiającemu roboty budowlane, usługi lub dostawy. Należy jednak pamiętać o tym, że wszelkie działania w tym obszarze reguluje specjalna ustawa, która określa zasady i tryb udzielania zamówień publicznych, środki ochrony prawnej, zasady kontroli udzielania zamówień publicznych, czy zasady dotyczące umowy zawartej w wyniku przeprowadzonego postępowania. Czy prawo zamówień publicznych to skomplikowane zagadnienie? O tym przekonają się ci, którzy wybiorą studia na Uniwersytecie Łódzkim.
Kształcenie na kierunku Prawo zamówień publicznych na Uniwersytecie Łódzkim umożliwia pozyskanie wiedzy na temat uregulowań prawnych dotyczących struktury i funkcjonowania systemu zamówień publicznych. Studenci zaznajamiają się z zagadnieniami związanymi między innymi z prawem gospodarczym i handlowym, prawem cywilnym, czy prawem administracyjnym, a także zasadami przeprowadzania procedury zamówienia, czy odpowiedzialnością wykonawców i zamawiających. Ponadto, nabywają umiejętności w zakresie analizowania i interpretowania tekstów prawnych, sporządzania dokumentów, czy posługiwania się systemami normatywnymi.
Studia na kierunku Prawo zamówień publicznych na Uniwersytecie Łódzkim realizowane są według programu, w którym widnieją między innymi takie przedmioty jak:
Studenci Prawa zamówień publicznych nabywają wiedzy, umiejętności oraz kompetencji społecznych. Zdobywają wiedzę na temat procesów tworzenia, wykładni i stosowania prawa, systemów norm i reguł prawnych dotyczących zamówień publicznych, organizacji i funkcjonowania podmiotów publicznych występujących w systemie zamówień publicznych.
Sprawdź
Uniwersytet Łódzki kierunki studiów
Rozwijają umiejętności interpretacji zagadnień prawnych pojawiających się na tle zamówień publicznych, analizowania, interpretowania oraz projektowania strategii działań w polityce zakupowej, posługiwania się systemami normatywnymi.
Jak może wyglądać droga zawodowa po ukończeniu nauki? Absolwenci studiów na kierunku Prawo zamówień publicznych na Uniwersytecie Łódzkim będą mogli znaleźć zatrudnienie między innymi w organach administracji rządowej i samorządowej, czy podmiotach gospodarczych. Mogą pracować jako kierownicy do spraw obsługi biznesu i zarządzania, specjaliści do spraw ekonomicznych i zarządzania, specjaliści do spraw pozyskiwania funduszy, specjaliści do spraw planowania strategicznego.
Dokąd udać się na studia? Takie, z pozoru proste, pytanie może sprawiać problemy. Co zrozumiałe, wszystko zależy od tego, jaki kierunek kształcenia nas interesuje. Jeśli planujemy studiować Prawo zamówień publicznych, warto zaznajomić się z ofertą Uniwersytetu Łódzkiego. Jakie ma Uniwersytet Łódzki opinie? Marcin, student Prawa zamówień publicznych mówi:
„Kiedy zacząłem myśleć o studiach, od razu postawiłem na Uniwersytet Łódzki. Nie tylko dlatego, że kierunek który chciałem studiować realizowany jest w tej uczelni, ale również dlatego, że chciałem studiować w swoim mieście. Studiując na Uniwersytecie Łódzkim mogę zdobyć świetne wykształcenie, nie opuszczając rodzinnego miasta.”
Absolwent kierunku Prawo zamówień publicznych na Uniwersytecie Łódzkim posiada wiedzę i umiejętności między innymi w zakresie:
Absolwent kierunku Prawo zamówień publicznych na Uniwersytecie Łódzkim znajdzie zatrudnienie między innymi w:
Artykuł ma charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki