POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet Ignatianum w Krakowie

KULTUROZNAWSTWO

Kierunki studiów: kulturoznawstwo Studia: stacjonarne
Sprawdź

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

STUDIA II STOPNIA

Kierunki studiów: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, pedagogika, biotechnologia, biologia, inżynieria techniczno-informatyczna, mechatronika, matematyka, inżynieria materiałowa, fizyka, wychowanie fizyczne, turystyka i rekreacja, geografia, lingwistyka stosowana angielsko - niemiecka, lingwistyka stosowana angielsko - rosyjska, lingwistyka stosowana niemiecko - rosyjska, lingwistyka stosowana angielsko - arabska, filologia angielska, filologia rosyjska, germanistyka, zarządzanie bezpieczeństwem narodowym, zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, historia, filologia polska, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, filozofia, administracja, informatyka, ochrona środowiska, pedagogika resocjalizacyjna, pedagogika medialna z nowoczesnymi technologiami w edukacji, ekonomia, pedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapią, kultur und kommunikation, logopedia, politologia, praca socjalna, proces wydawniczy i praktyka tekstu, zarządzanie sferą publiczną Studia: stacjonarne, niestacjonarne
Sprawdź

JACY JESTEŚMY


Wydział Antropologii I Kulturoznawstwa powstał w 2019 roku. Został stworzony w związku ze zmianami i restrukturyzacją: Wydziału Nauk Społecznych, Wydziału Historycznego oraz Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej.

Wykładowcy oraz naukowcy z nim związani są jednak specjalistami z wieloletnim doświadczeniem, które do tej pory zdobywali w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz w Instytucie Kulturoznawstwa i Instytucie Teatru i Sztuki Mediów (instytuty te tworzą od 2019 roku nowy wydział).

Studenci mogą kształcić się w kierunkach: etnologia, kulturoznawstwo, media interaktywne i widowiska oraz teatrologia. Nad przebiegiem ich studiów czuwają doświadczeni praktycy, którzy stają się także ich mentorami. Pomagają im także rozwijać pasje badawcze, a działalność badawczą na Wydziale wspierają centra: HAT Research Center oraz Regionalne Obserwatorium Kultury. W ofercie znajduje się także propozycja studiów podyplomowych.

Po studiach na tym wydziale absolwenci znajdują pracę w zawodach kierunkowych, w ośrodkach kultury teatrach, muzeach. Na rynku pracy są jednak doceniani także jako specjaliści w sektorze biznesowym.

Siedziba Wydziału Antropologii i Kulturoznawstwa UAM nie jest samodzielnym budynkiem. Poszczególne instytuty wchodzące w jego skład mają siedziby w budynkach:

Collegium Historicum na Morasku, Collegium Maius oraz w budynku na Kampusie Ogrody.

Chcesz lepiej poznać wydział? Odwiedź stronę: waik.amu.edu.pl

 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)