POLECANE DLA CIEBIE

Uniwersytet Zielonogórski

WYDZIAŁ LEKARSKI I NAUK O ZDROWIU UZ

Kierunki studiów: kierunek lekarski (medycyna), pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia Studia: niestacjonarne, stacjonarne
SPRAWDŹ >

Warszawski Uniwersytet Medyczny

WYDZIAŁ LEKARSKI WUM

Kierunki studiów: kierunek lekarski (medycyna) Studia: stacjonarne, niestacjonarne
SPRAWDŹ >

Uniwersytet Opolski

Wydział Lekarski

ul. Oleska 48, 

45-052 Opole

tel. +48 (77) 452 7416

e-mail: akowalczyk@uni.opole.pl

Wydział Lekarski

Uniwersytet Opolski

 • KIERUNEK LEKARSKI (medycyna)

  stopień: (jednolite) czas trwania: 6 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 6 lat 6 lat
  tytuł zawodowy: lekarz lekarz

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Opolski.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

Robert Ocena odpowiedz

Świetny wydział, porównując do moich kolegów ze śląska (studiowanie w zabrzu xD wspólczuje) czy krakowa, poziom nie odbiega, a miasto Opole ma swoje plusy, plus jest niezwykle urokliwe. Super kontakt kadry ze studentem, nowoczesny sprzęt, laboratoria, czego o śum powiedzieć nie można. Polecam!

acetylocholina Ocena odpowiedz

Krótko mówiąc - jest super! Jak chcesz wiedzieć więcej, to napisz na fb do kogoś studiującego u nas :)

arteria Ocena odpowiedz

Z całego serca polecam medycynę na UO. Muszę przyznać, że studenci kierunku lekarskiego są traktowani na innych warunkach niż inni studenci UO, da się odczuć, że mają nas za ?elitę?, więc czytając komentarze o uczelni należy brać pod uwagę raczej tylko opinie studentów lekarskiego, bo to niebo a ziemia. Atmosfera jest bardzo prostudencka. Kadra jest wyrozumiała, część asystentów daje studentowi dużo możliwości popraw, nawet do skutku. Wykładowcom nie zależy na wyrzuceniu studentów, a na tym, żeby w końcu się nauczyli. Dziekanat jest pomocny. Były problemy z profesorem od biochemii - teraz profesor już nie pracuje na naszej uczelni. Wyścigu szczurów nie odczułam, wręcz przeciwnie, grupy oraz inne roczniki współpracują ze sobą, wspierają się, wymieniają się pomocami naukowi. Ludzie tutaj, niezależnie od wieku ( medycynę u nas studiują osoby zarówno dziewiętnastoletnie, jak i trzydziestoparoletnie) są bardzo życzliwi. Nawiązują się przyjaźnie na wiele lat. Nauka na pierwszym roku jest idealnie dostosowana do tego, aby wdrożyć się w życie studenckie. Przeskok z liceum na kierunek lekarski jest spory, jednak plusem Opola jest to, że na każdych zajęciach jest sprawdzane wiedza (forma pisemna/ustna) przez co zmusza nas to do systematycznej pracy, która owocuje wysoką zdawalnością kolokwiów i egzaminów końcowych. Wystarczy poświęcić na naukę codziennie 2/3 godziny, aby nie mieć zaległości, a znajdzie się czas i na serial czy wyjście ze znajomymi lub powrót do domu co weekend. Początkowo chciałam iść na bardziej ?prestiżową? uczelnię, ale wybrałam Opole ze względu na odległość od domu i nie absolutnie nie żałuję tej decyzji! Opole jak na miasto wojewódzkie jest tanie, ceny taksówek, jedzenia w restauracjach, ceny biletów do teatru czy też alkoholu w pubach oceniam raczej jako niskie, co dla studentów jest ogromną zaletą. Jestem strasznie zadowolona z tego, że studiując medycynę mam czas wolny i życie towarzyskie, nie zarywam nocek i nie mam nerwicy. Poziom nauczania jest wysoki i wierzę, że UO zrobi z nas dobrych lekarzy. Zdecydowanie warto studiować w Opolu!

Rafał Ocena odpowiedz

Absolutnie polecam!