pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

 • WZORNICTWO

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  KIERUNEK: Wzornictwo

  Specjalności:

  - Projektowanie mody

  Umożliwiamy zdobycie, cenionych na rynku pracy, praktycznych umiejętności projektowania przedmiotów, mody i graficznych elementów komunikacji wizualnej. Kształcimy umiejętności tworzenia zarówno estetycznej strony projektu, jak i rozwiązywania problemów funkcjonalnych czy konstrukcyjnych. Na specjalności projektowanie mody Studentki i Studenci uczą się projektowania ubioru, projektowania obuwia i akcesoriów, projektowania tkaniny, projektowania biżuterii oraz technik krawieckich, obuwniczych , złotniczych, technik druku na tkaninie a także fotografii mody, postprodukcji i rysunku żurnalowego.

  Od pierwszego semestru aż do dyplomu studentki i studenci poznają najnowsze programy w trakcie zajęć z komputerowego wspomagania projektowania. Poznają także technologie produkcji projektowanych przez siebie produktów, ubiorów czy publikacji, wykonując je samodzielnie w specjalistycznych laboratoriach.Programy studiów uzupełniają zajęcia z metodologii projektowania, design managementu, kompozycji, psychofizjologii widzenia, antroposfery oraz historii sztuki i designu.

  - Projektowanie produktu

  Projektowanie produktu to systemowe projektowanie produktu, projektowanie konceptualne, projektowanie multisensoryczne, projektowanie multidyscyplinarne, modelowanie i prototypowanie, ergonomia, rysunek koncepcyjny i techniczny oraz fotografia produktu.

  Od pierwszego semestru aż do dyplomu osoby studiujące tę specjalność poznają najnowsze programy w trakcie zajęć z komputerowego wspomagania projektowania i poznają technologie produkcji przygotowanych przez siebie projektów, wykonując je samemu w specjalistycznych laboratoriach obróbki drewna, metalu, tworzyw sztucznych i ceramiki.

  - Komunikacja wizualna

  Umożliwiamy zdobycie, cenionych na rynku pracy, praktycznych umiejętności projektowania przedmiotów, mody i graficznych elementów komunikacji wizualnej. Kształcimy umiejętności tworzenia zarówno estetycznej strony projektu, jak i rozwiązywania problemów funkcjonalnych czy konstrukcyjnych.

  Na specjalności Komunikacja Wizualna studentki i studenci uczą się projektowania wydawnictw, publikacji multimedialnych, brandingu (tworzenia marek) i identyfikacji wizualnej, projektowania opakowań, liternictwa i typografii, fotografii reklamowej i wydawniczej, projektowanie stron WWW, interfejsów i aplikacji mobilnych oraz animacji komputerowej i modelowania 3D. Od pierwszego semestru aż do dyplomu studentki i studenci poznają najnowsze programy w trakcie zajęć z komputerowego wspomagania projektowania. Poznają także technologie produkcji projektowanych przez siebie produktów, ubiorów czy publikacji, wykonując je samodzielnie w specjalistycznych laboratoriach.

  Gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna

  Umożliwiamy zdobycie, cenionych na rynku pracy, praktycznych umiejętności projektowania przedmiotów, mody i graficznych elementów komunikacji wizualnej. Kształcimy umiejętności tworzenia zarówno estetycznej strony projektu, jak i rozwiązywania problemów funkcjonalnych czy konstrukcyjnych. 

  Uczelnia umożliwia zdobywanie praktycznej oraz teoretycznej wiedzy z zakresu projektowania gier komputerowych, rzeczywistości wirtualnej, a także aplikacji mobilnych i webowych. Wyspecjalizowana kadra złożona z praktyków oraz szeroki wachlarz oferowanych pracowni, pozwoli studentom na obranie dowolnej ścieżki kariery w branży gier komputerowych – zarówno w charakterze projektantów, grafików i animatorów gotowych do podjęcia pracy w największych studiach, jak i niezależnych twórców gier, którzy samodzielnie pracują nad własnymi tytułami.

  Zajęcia są uzupełniane tzw. Game Jamami, organizowanymi w ramach plenerów oraz praktykami u lokalnych przedstawicieli branżowych. Poszerzanie wiedzy zdobywanej w ramach studiów, umożliwia również Pryzmat – koło naukowe poświęcone grom komputerowym, odnoszące sukcesy na arenie międzynarodowej i biorące udział w wystawach na całym świecie.

  UWAGA! Na II stopniu można wybierać spośród pracowni wszystkich specjalności!

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Projektowanie mody
  • Komunikacja wizualna
  • Projektowanie produktu
  • Gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Wzornictwo brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  I etap: przesłanie portfolio i listu motywacyjnegoII etap: rozmowa kwalifikacyjna oraz autoprezentacja

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki w Szczecinie

Opinie (0)


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: