Informacje o Wydziale

Wydział Prawa i Administracji jest jednym z dwunastu wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego, oferującym studia na siedmiu kierunkach: prawo, administracja, polityka społeczna, prawo podatkowe i rachunkowość, prawo zatrudnienia – kadry i płace, prawo medyczne, prawo ochrony danych osobowych, szeroki wybór studiów podyplomowych oraz studia doktoranckie w zakresie nauk prawnych. Kadrę naszego Wydziału stanowią wybitni naukowcy pełniący ważne funkcje państwowe związane z tworzeniem i stosowaniem prawa m.in.: ministrowie, senatorzy, eksperci sejmowi, sędziowie NSA, Trybunału Konstytucyjnego, adwokaci, prokuratorzy.
Wysoki poziom nauczania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu  Łódzkiego potwierdzają wyniki osiągane przez jego absolwentów podczas egzaminów na aplikacje prawnicze. Od 2008 roku Ministerstwo Sprawiedliwości dokonuje podsumowania wyników egzaminów na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną. Pod względem odsetka absolwentów zdających te egzaminy zajmujemy drugie miejsce, a także pierwszą pozycję pod względem zdawalności do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

W połowie 2008 roku Wydział przeniesiony został do nowego gmachu. Jego niepowtarzalny kształt zapewnił mu sławę nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nasi studenci mówią o nim z dumą: „Paragraf". Na terenie Wydziału znajdują się biblioteka oraz sala sądowa, w której studenci podczas zajęć nabierają pierwszych prawniczych umiejętności. Na WPiA UŁ działa ponad 20 organizacji studenckich, w tym Wydziałowe Biuro Karier, które prowadzi aktywizację zawodową studentów, pomaga w planowaniu kariery zawodowej, wyszukuje oferty pracy, zajmuje się doradztwem zawodowym zarówno dla studentów, jak i absolwentów oraz najlepsza według rankingu dziennika „Rzeczpospolita” studencka poradnia prawna Klinika Prawa – Klinika Praw Dziecka, w której studenci, pod kierunkiem wykładowców, mają okazję udzielać pierwszych w swojej karierze porad prawnych. 

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Łódzki.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (11)

Klara Ocena odpowiedz

Ja rozważałam tę uczelnię, ale jednak zdecydowałam się poszukać czegoś online. Padło na WSKZ i teraz, z perspektywy czasu uważam, że to był dobry wybór. Wszystkie materiały mam udostępniane na platformie, więc nie muszę tracić czasu na dojazdy, plus mam je 24h/7 pod ręką. Nie wiem, czy przyswoiłabym tyle wiedzy, gdyby była serwowana w tradycyjny sposób — na wykładach w auli.

K. Ocena odpowiedz

Wydział prawa i administracji utrwala tylko stereotyp, że student zaoczny to sudent podrzędny, drugiej kategorii, gorszy. Otóż ciekawą niespodzianką jest fakt, że studenci dzienni i wieczorowi mają możliwość sesji online (ustnej lub pisemnej). Za to studenci studiów zaocznych tylko stacjonarnie. Pytanie skąd to wynika? Czy student zaoczny to z założenia wydziału osoba mniej douczona, mniej inteligenta, której trzeba się bacznie przyglądać na miejscu czy, aby czegoś nie kombinuje? A bycie studentem wieczorowym już leczy z podejrzenia tych cech? Podejście jest zwyczajnie dyskryminujące i karygodne. Wybiera się jedno rozwiązanie dla wszystkich zamiast jednej grupie ułatwiać, drugiej utrudniać. Proponuję w dalszych krokach segrecje na tle płci. Kobiety powinny przychodzić stacjonarnie bo z pewnością mają skłonność do oszusztwa i trzeba im stać nad głową, a mężczyźni nie. Polecam podsunąć myśl do władz wydziału skoro zabawa w segregowanie ludzi poprzez stereotypy już zaszła tak daleko. Czekamy na kolejne rewelację. Wnoszę też o osobne przejście w drzwiach, aby studenci dzienni nie musieli stać za blisko tych z zaocznych bo jeszcze się zarażą od tej podkategorii.

Maks Ocena odpowiedz

Świetna uczelnia, pełen profesjonalizm w nauczaniu

studenciak Ocena odpowiedz

Co możecie powiedzić o prof Beacie Giesen trudno jest u niej ???

angelika Ocena odpowiedz

Polityka społeczna to kierunek przygotowujący do uporządkowywania życia społecznego, które charakteryzuje się lekkim nieporządkiem. To bardzo ciekawe studia, bo traktują o nas. Jeśli chcecie studiować Politykę społeczną, to tylko na Uniwersytecie Łódzkim.

Ewa Ocena odpowiedz

Prawo nie jest kierunkiem studiów dla każdego. To nie są łatwe studia i po drodze, niestety, część kolegów się wykruszyło. Ale studia są satysfakcjonujące, dające bardzo szlachetny, istotny zawód. Bywało niełatwo, to prawda. Ale nie wyobrażam sobie, że mogłabym pójść inną drogą

paulina Ocena odpowiedz

Studiowanie Administracji to zdobycie wiedzy, wiadomo ? ale mnie najbardziej te studia pomogły w pokonaniu własnej nieśmiałości. Musisz nauczyć się występować publicznie, wygłaszać własne opinie, wyraźnie podkreślać ważne informacje. Polecam te studia nie tylko tym, którzy są zainteresowani po prostu tą drogą zawodową, ale także tym, którzy chcą przełamać w sobie jakieś kompleksy

Studentka Ocena odpowiedz

Studiuję prawo i jestem bardzo zadowolona z uczelni. Świetni wykładowcy, wysoki poziom i piękny budynek.

Paulina Ocena odpowiedz

Studiowalam politykę społeczną. Najwiekszą zmorą jest logika. Niestety ponad połowa nie zdaje tego przedmiotu mimo tego że biorą warunki i są na trzecim roku.

Administratywistka 2 Ocena odpowiedz

Wysoki poziom kształcenia i bardzo kompetentni wykładowcy. Studia administracyjne w pełni przygotowują do pracy w wielu branżach. Wielki plus za nowoczesny budynek dostosowany do potrzeb studentów. Polecam :)

Administratywistka Ocena odpowiedz

Jestem zadowolona z nauki na Wydziale Prawa i Administracji, uczelnia nowoczesna, wspaniali wykładowcy.