Sport studia

Sport studia - kierunek studiów

Sport jest jedną z najważniejszych dziedzin życia. Dla jednych jest prawdziwą pasją, ukojeniem, dla innych sposobem na dobre samopoczucie i pozostanie w formie, a dla jeszcze innych osób jest sposobem na życie, kiedy wykonywany jest zawodowo i profesjonalnie. Współcześnie obserwujemy tendencję wzrostową w kwestii coraz większego znaczenia sportu i zdrowego trybu życia w społeczeństwie, ale również obserwujemy wysyp bardzo modnych w ostatnich czasach trenerów personalnych, a okazuje się wielokrotnie, że nie na każdego wiedzy możemy polegać. Sport to jednak nie tylko rywalizacja, trenowanie siebie lub kogoś innego, to również zarządzanie sportowymi infrastrukturami czy klubami sportowymi. Kierunek studiów, który kształci profesjonalistów w tych dziedzinach jest kierunkiem interdyscyplinarnym, poniważ łączy w sobie wiedzę z zakresu nauk społecznych, biologii oraz ekonomii. Jeśli jesteś osobą żywo zainteresowaną sportem, metodami treningowymi, jak ciało ludzkie reaguje na wysiek, jak zarządzać sportem - kierunek studiów sport będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

Dzięki tym studiom dowiesz się jak aktywnie uczestniczyć w procesie towrzenia nowych miejsc pracy w sporcie, jak zarządzać stowarzyszeniami sportowymi oraz publicznymi instytucjami sportowymi.

W ramach treści podstawowych kształcenia będziesz realizować przedmioty z zakresu takich dziedzin jak anatomia i antropologia, fizjologia i biochemia, psychologia i pedagogika, ekonomia, zarządzanie i marketing, historia sportu i socjologia sportu. W zakresie treści kierunkowych będzie to teoria sportu, teoria treningu sportowego, teoria i metodyka różnych dyscyplin sportu, biologiczne uwarunkowania wysiłku w sporcie, zarządzanie przedsięwzięciami sportowymi, prawa w sporcie czy biomechanika sportu.

Absolwent będzie przygotowany do podjęcia pracy w instytucjach sportowych, jako trener czy nauczyciel wychowania fizycznego w szkołach po ukończeniu odpowiednich specjalizacji.


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując sport


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • posługiwania się metodami i technikami stosowanymi w antropologii
  • opisu i rozumienia procesów biochemicznych zachodzących w organizmie sportowca
  • mechanizmów urynkowienia sportu

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku sport


Absolwent kierunku sport znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • administracji instytucji sportowych
  • wykwalifikowany trener personalny
  • kadrach trenerskich
  • szkolnictwie (po ukończeniu kursu nauczycielskiego)
  • klubach i zrzeszeniach sportowych

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku sport, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język obcy, biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, matematyka, wiedzy o społeczeństwie + egzaminy wstępne.

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku SPORT

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Sport

SPORT - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Popularne artykuły dla kierunku SPORT w dziale uczelnia

Komentarze (1)

Josephine odpowiedz

Link exchange is nothing else but it is only placing the other person's weblog link on your page at suitable place and other person will also do same in support of you. ????