Towaroznawstwo studia

Towaroznawstwo studia - kierunek studiów

Towaroznawstwo łączy w sobie nauki przyrodnicze z wiedzą prawną oraz ekonomiczną. Chcesz wiedzieć jakie obowiązują standardy jakości? Na czym polega certyfikacja żywności? Jak wprowadza się systemy jakości? Studia na kierunku Towaroznawstwo odpowiedzą na te oraz na wiele więcej pytań! Jeżeli zatem zastanawiasz się jak produkowana jest żywność i chciałbyś mieć udział w procesie ochrony jakości produktów spożywczych to Towaroznawstwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Towaroznawstwo? Studia kształcą w zakresie oceny jakości produktów spożywczych i przemysłowych. Aby to zrobić konieczne będą umiejętności przeprowadzenia badań laboratoryjnych, a także systemów zarządzania jakością. Będziesz w stanie przeprowadzić analizy cyklu trwania produktu. Nie będzie Ci obca także wiedza z zakresu kontroli jakości oraz certyfikacji produktów. Wszystko to będzie wsparte o solidne podstawy w dziedzinie marketingu, zarządzania oraz usług dotyczących dystrubucji żywności. Studia na kierunku Towaroznawstwo to okazja do zdobycie rzetelnej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, dzięki czemu nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem ciekawej pracy w branży.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent Towaroznawstwo? Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w laboratoriach kontroli jakości i certyfikacji produktów lub jednostkach kontrolno-pomiarowych, jednostkach gospodarczych i przemysłowych jako specjalista do spraw jakości i ekspert do spraw produktów. Praca będzie także czekać na Ciebie w organach nadzoru urzędowego, a także na stanowiskach w przedsiębiorstwach. Jeżeli zatem chciałbyś mieć wpływ na jakość żywności to Towaroznawstwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując towaroznawstwo

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • nauk podstawowych, takich jak: matematyki, fizyki czy mikrobiologii,
  • nauk kierunkowych: identyfikacji zastosowanych surowców, oceny jakości surowców i produktów, analizy porównawczej produktów przemysłowych i żywności.
  • nauki o materiałach, inżynierii materiałowej,
  • opakowalnictwa oraz rozumienia mechanizmów funkcjonowania rynku, podejmowania decyzji w warunkach gospodarki rynkowej, analizy i interpretacji zjawisk i procesów w mikroskali,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku towaroznawstwo

Absolwent kierunku towaroznawstwo znajdzie zatrudnienie w/jako:
  • pracownik w laboratoriach kontroli jakości i certyfikacji produktów,
  • pracownik w firmie zajmującej się żywnością,
  • pracownik w jednostkach kontrolno-pomiarowych,
  • specjalista do spraw jakości i ekspert do spraw produktów,
  • pracownik nadzoru urzędowego.
 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunku towaroznawstwo, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, chemia, fizyka z astronomią, geografia, historia, język obcy.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku TOWAROZNAWSTWO

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Towaroznawstwo

TOWAROZNAWSTWO - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Łódzka

Kierunek towaroznawstwo prowadzony jest przez:

Kolegium Towaroznawstwa PŁ

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Kierunek towaroznawstwo w biogospodarce prowadzony jest przez:

Wydział Nauk o Żywności SGGW

Popularne artykuły dla kierunku TOWAROZNAWSTWO w dziale uczelnia

Zobacz inne kierunki Inżynieryjno-techniczne

Komentarze (0)