Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Zarządzanie i dowodzenie studia - kierunek studiów

Interesujesz się od dłuższego czasu naukami ekonomicznymi? Chciałbyś mieć możliwość wybrania specjalizacji, która jak najlepiej jest dopasowana do Twoich potrzeb? To dobrze! W takim razie powinieneś wziąć pod uwagę studia na kierunku Zarządzanie i dowodzenie. Niech nie zwiedzie Cię wojskowy charakter uczelni, ponieważ nie musisz być żołnierzem by studiować na Akademii Sztuki Wojennej. Zatem jeśli nadal nie masz pomysłu na swoją dalszą edukację to koniecznie zapoznaj się z możliwościami jakie oferuje kierunek Zarządzanie i dowodzenie. Kto wie? Być może po przeczytaniu poniższego opisu okaże się, że nareszcie znalazłeś to czego szukałeś!

Przedstawiając zalety tego kierunku należy wspomnieć na początku o bardzo bogatej ofercie specjalności realizowanych w ramach studiów. Możesz wybrać dowodzenie, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie lotnictwem, zarządzanie bezpieczeństwem, finanse i rachunkowość w zarządzaniu lub zarządzanie w środowisku informatycznym. W ramach zajęć zapoznasz się przede wszystkim z tematyką związaną z naukami ekonomicznymi, natomiast cały program studiów będzie różnił się w zależności od wybranej przez Ciebie specjalności. Zatem możesz nauczyć się efektywnie kierować personelem, motywować współpracowników i konstruktywnie rozwiązywać pojawiające się konflikty interpersonalne lub zapoznać się z tematyką rynków finansowych i rachunkowości oraz skutecznymi procedurami zapewniającymi bezpieczeństwo. Jednym słowem - Twój wybór specjalności determinuje program kształcenia!

Jesteś zainteresowany perspektywami zawodowymi, jakie oferują studia na kierunku Zarządzanie i dowodzenie? Jako absolwent nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia w instytucjach administracji państwowej lub samorządowej. Po ukończeniu studiów możesz również podjąć pracę w przedsiębiorstwach usługowo – handlowych oraz zajmujących się produkcją. Co jeszcze znajduje się w kręgu możliwości zawodowych? Dzięki zdobytej wiedzy z obszaru ekonomii i finansów zatrudnienie znajdziesz także w instytucjach finansowych. Jak sam zdążyłeś zauważyć, perspektywy zawodowe są bardzo zróżnicowane i bogate, zatem jeśli chcesz z nich skorzystać to powinieneś zdecydować się na studia na kierunku Zarządzanie i dowodzenie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Zarządzanie i dowodzenie

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
 • znajomości zagadnień związanych z ekonomią, finansami i rachunkowością
 • dysponowania wiadomościami dotyczącymi kierowania personelem
 • znajomości i rozumienia mechanizmów funkcjonowania struktur bezpieczeństwa państwa
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Zarządzanie i dowodzenie

Absolwent kierunku Zarządzanie i dowodzenie znajdzie zatrudnienie w/jako:
 • pracownik instytucji administracji państwowej
 • pracownik jednostek administracji samorządowej
 • pracownik placówek finansowych
 • pracownik przedsiębiorstw usługowo-handlowych oraz produkcyjnych

 

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Zarządzanie i dwodzenie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Zarządzanie i dowodzenie

ZARZĄDZANIE I DOWODZENIE - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  typ studiów
   tryb studiów

    Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

    grupa kierunku

     Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

     Nie znaleziono żadnej uczelni

     Zobacz inne kierunki Zarządzanie i Marketing

     Komentarze (0)