Instalacje telekomunikacyjne i teletechniczne w budownictwie – studia podyplomowe
Dla kogo ten kierunek
Dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku budownictwo, architektura, elektronika. Chęć dalszego rozwijania się w sferze zawodowej. Trochę czasu, motywacji i ciekawości. Tylko tyle potrzeba, by stać się idealnym kandydatem na podyplomowe studia na kierunku Instalacje telekomunikacyjne i teletechniczne w budownictwie!
Program studiów i przedmioty
Czego możesz się spodziewać? W planie zajęć znalazło się pięć bloków tematycznych. Pierwszy z nich wprowadzi Cię w zagadnienia z obszaru telekomunikacji. W związku z tym uzyskasz kompleksową wiedzę dotyczącą sieci bezprzewodowych, przewodowych oraz telewizyjnych.
Drugi moduł związany jest już bezpośrednio z głównym celem tych studiów, czyli projektowaniem instalacji telekomunikacyjnych. By to zadanie nie sprawiało Ci żadnych trudności, zdobędziesz przydatne wiadomości z zakresu funkcjonowania inteligentnego budynku, systemów bezpieczeństwa oraz technik i narzędzi, które ułatwią Ci proces projektowania.
Dodatkowo dowiesz się jak robić pomiary i jaki wpływ ma instalacja na odbiór jakości usług. Trzeci blok to solidna dawka informacji z obszaru odnawialnych źródeł energii, wewnętrznych sieci elektroenergetycznych oraz transmisji danych przekazywanych za ich pomocą.
W programie znajduje się także blok tematyczny związany z przepisami prawnymi, natomiast ostatni przeznaczony jest na Twój projekt końcowy. Oprócz dyplomu ukończenia studiów podyplomowych, otrzymasz także certyfikat dokumentujący Twoje kompetencje w zakresie projektowania instalacji teletechnicznych.
Praca po studiach
Nowe kompetencje będą mile widziane we wszelkiego rodzaju biurach projektowych oraz firmach budowlanych, dlatego też jeśli starasz się o awans lub prowadzisz własne przedsiębiorstwo i chciałbyś poszerzyć zakres usług, to nie możesz lepiej wybrać, niż studia podyplomowe na kierunku Instalacje telekomunikacyjne i teletechniczne w budownictwie!