analityka chemiczna studia - kierunek studiów


<  Kierunki studiów

Analityka chemiczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku studiów z zakresu nauk ścisłych, a Twoją mocną stroną w liceum jest chemia oraz matematyka? Interesują Cię dodatkowo procesy zachodzące w przyrodzie oraz ich wpływ na nasze życie codzienne? Jeżeli tak to Analityka chemiczna może być kierunkiem dla Ciebie!

Absolwenci kierunku Analityka chemiczna posiadają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat metod analitycznych pełniących istotną rolę w kontroli procesów przemysłowych, ocenie jakości surowców i produktów oraz w monitoringu i ochronie środowiska. W planie studiów położono duży nacisk na wszechstronne wykształcenie chemiczne ze szczególnym uwzględnieniem analityki chemicznej środowiska, która umożliwi rozpoznanie zanieczyszczeń powietrza, wody, gleby i żywności.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Analityka chemiczna? Po ukończeniu tych studiów będziesz mógł podjąc pracę w laboratoriach analitycznych przemysłowych, ochrony środowiska, kryminalistycznych, farmaceutycznych, sanitarno-epidemiologicznych, rolniczych i Państwowej Inspekcji Handlowej. Jak widzisz możliwości jest dużo, więc jeżeli jesteś osobą skrupulatną, a Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to na pewno jest to kierunek dla Ciebie!

 


Wiedza, którą zdobędziesz, studiując analitykę chemiczną


Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • matematyki pozwalającą na posługiwanie się metodami matematycznymi w chemii,
  • literatury fachowej, baz danych oraz innych źródeł informacji w celu pozyskania niezbędnych informacji na poziomie podstawowym, ogólnych zasad tworzenia i rozwoju form indywidualnej przedsiębiorczości, wykorzystującej wiedzę z zakresu chemii i analityki chemicznej,
  • zjawisk i procesów fizycznych zachodzących w przyrodzie oraz wykorzystywania praw przyrody w technice i życiu codziennym, jak również dokonywania pomiarów lub określania podstawowych wielkości fizycznych bazując na wiedzy zdobytej z zakresu fizyki,
  • metod obliczeniowych oraz wymienia oprogramowanie użytkowe w życiu codziennym i zawodowym (edytory tekstów, arkusze kalkulacyjne, bazy danych),
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku analityka chemiczna


Absolwent kierunku analityka chemiczna znajdzie zatrudnienie jako:

  • pracownik w laboratoriach analitycznych przemysłowych, ochrony środowiska, kryminalistycznych, farmaceutycznych, sanitarno-epidemiologicznych, rolniczych,
  • pracownik Państwowej Inspekcji Handlowej,
  • pracownik przemysłu chemicznego,
  • pracownik firmy produkującej nowczesne meteriały chemiczne,
  • pracownik procesu produkcji działów chemicznych.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na analitykę chemiczną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: chemia, fizyka i astronomia, matematyka, biologia, język obcy, informatyka. 

 

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku ANALITYKA CHEMICZNA

Gdzie studiować i jakie wymagania na kierunek Analityka chemiczna

ANALITYKA CHEMICZNA - Szkoły wyższe, uczelnie i wymagania

Zobacz inne kierunki Chemiczne

PRACODAWCY

Te firmy chętnie zatrudniają absolwentów tego kierunku

Clariant to pochodzący ze Szwajcarii światowy lider w branży wyspecjalizowanych produktów chemicznych dla przemysłu. Ważna są dla nas innowacje – posiadamy ponad 7 tys. patentów, na działalność badawczo-rozwojową przeznaczamy rocznie ponad 200 mln franków szwajcarskich. W Polsce działamy od 25 lat - w Gdańsku, Warszawie, Łodzi i Konstantynowie Łódzkim, gdzie znajduje się jeden z najnowocześniejszych w Europie zakładów produkujący koncentraty barwiące.

zobacz kogo szukamy >>

Komentarze (0)