Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne).
Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj
Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono
×
Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×
Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Gotowe
Wyróżniony
Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.
Neofilologia francuska studia - kierunek studiów
By czytać w oryginale dzieła Balzaca, żeby wreszcie zaśpiewać Non, Je ne regrette rien z Edith Piaf, bo pięknie brzmi, bo przyda się w CV, bo mówią, że jest trudny a Tobie jest po drodze z lingwistycznymi wyzwaniami – motywacji do nauki francuskiego może być tyle, ile zmotywowanych. Ważne jednak, by na wstępie nie obłożyć się zbyt dużą liczbą błędnych przekonań o naturze tego języka, jego gramatyce, procesie przyswajania czy wymowie: każdy kontakt z obcą mową przebiega przecież na indywidualnych zasadach, a ostateczny sukces, rozumiany jako sprawne porozumiewanie się za jej pomocą, bywa wypadkową predyspozycji oraz pracy włożonej w naukę, nie złośliwości języka, który na przekór staraniom z tajemniczych powodów nie daje się przyswoić. Jak to więc naprawdę jest z najbardziej romantycznym językiem na świecie? Czy rzeczywiście wprawia w konsternację fonetyką i nadmiarem gramatycznych pułapek? I czy opinia z wcześniejszego zdania nie odbiera francuszczyźnie innych, być może o wiele bardziej interesujących oblicz? Na pytania o charakter tego fascynującego języka odpowiedzi szukają Ci, którzy decydują się na studia na kierunku neofilologia francuska.
Dla kogo ten kierunek
Jeśli zawsze myślałeś o zdobyciu kompetencji filologicznych, interesujesz się literaturą i chcesz nauczyć się właściwie ją interpretować, na język potrafisz spojrzeć w tak zwanym bigger picture, uwzględniając historyczne, społeczne i kulturowe konteksty jego ewolucji, powinieneś wpisać studia na kierunku neofilologia francuska na listę swoich edukacyjnych priorytetów.
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzę zdobędziesz jako adept tego kierunku i o jakie umiejętności wzbogacisz swoje kompetencje? Jak każde studia filologiczne oparte na nauce języka obcego, także i te będą wiązały się z koniecznością zaprzyjaźnienia się z gramatyką opisową, gramatyką kontrastywną (polsko-francuską) podstawami językoznawstwa ogólnego, literaturoznawstwa oraz poetyką i teorią literatury. Z punktu widzenia użytkowania języka bardzo ważne będą dla Ciebie zajęcia z praktycznej nauki języka francuskiego, które pozwolą Ci komunikować się za jego pomocą w mowie i piśmie. Zadbasz także o zgłębianie podstaw drugiego języka romańskiego oraz łaciny. W polu Twojego zainteresowania znajdzie się historia literatury francuskiej, którą będziesz poznawać etapami wyznaczanymi przez poszczególne epoki literackie a kontekst historyczny i cywilizacyjny pozwoli Ci lepiej zrozumieć narodową tożsamość Francuzów, odbijające się także w języku podejście do rzeczywistości.
Praca po studiach
Jakie perspektywy rozwoju zawodowego otworzą się przed Tobą, jeśli ukończysz studia na kierunku neofilologia francuska? Z pewnością będziesz mógł zrobić użytek z języka, który opanujesz w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację z uwzględnieniem języków specjalistycznych i środowiskowych. Czeka Cię więc kariera w dyplomacji, turystyce lub mediach; z powodzeniem odnajdziesz się także w roli tłumacza oraz lektora języka francuskiego, który trudno jest przyswoić samemu – nieocenioną pozostaje więc rola nauczyciela, który wskaże drogę, zwłaszcza na polu artykulacji. Kompetencje filologiczne – kultura języka, poprawność gramatyczna i ortograficzna ale także oczytanie w literaturze i orientacja we współczesnych problemach społecznych, politycznych i cywilizacyjnych Francji – sprawią, że będziesz mógł związać swoje zawodowe losy z redakcjami prasowymi, radiowymi czy telewizyjnymi, pomyśleć o pracy w wydawnictwie jako korektor lub redaktor merytoryczny lub sięgnąć poza zasoby kreatywności i podjąć zatrudnienie w agencjach marketingowych i reklamowych.
Przy rekrutacji na kierunek neofilologia francuska na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty: dwa języki obce.
Neofilologia francuska - zasady rekrutacji
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Wiedza, którą zdobędziesz, studiując na kierunku neofilologia francuska?
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
praktycznej znajomości języka francuskiego w mowie i piśmie
specjalistycznych i środowiskowych odmian języka francuskiego
podstaw drugiego języka romańskiego
gramatyki opisowej języka francuskiego
gramatyki kontrastywnej (polsko-francuskiej)
podstaw językoznawstwa ogólnego
podstaw literaturoznawstwa
historii literatury francuskiej
podstaw łaciny
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak wyglądają studia na kierunku neofilologia francuska?
1. Typ i tryb studiów
Kierunek neofilologia francuska jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Program kształcenia na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk filologicznych.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku neofilologia francuska: praktyczna nauka języka francuskiego, wstęp do glottodydaktyki, wstęp do językoznawstwa, historia Francji, komunikacja interkulturowa.
Studenci kierunku neofilologia francuska zdobędą wszechstronną wiedzę na temat historii, kultury, literatury oraz języka Francji. Program kształcenia przewiduje realizacje wielu ciekawych i zarazem rozwijających zajęć, tematycznie powiązanych z powyższymi zagadnieniami. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
Literatura francuska
Praktyczna nauka języka francuskiego
Historia i kultura Francji
Teoria literatury
Gramatyka kontrastywna
Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualna oferta modułów specjalizacyjnych znajduje się na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
Studia na kierunku neofilologia francuska będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci wykształcą szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. W toku studiów nauczą się oni języka francuskiego i jego zastosowania w praktyce. Ponadto poznają zasady analizowania tekstów literackich z kanonu literatury romańskiej i światowej. Ważnym elementem kształcenia będzie także doskonalenie zdolności z zakresu dokonywania przekładu ustnego i pisemnego w obrębie dwóch języków.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?
Studia pierwszego stopnia na kierunku neofilologia francuska będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów i zakończą się nadaniem tytułu licencjata. Osoby, które zdecydują się kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, na naukę poświęcą dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędą tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku neofilologia francuska?
Absolwent kierunku neofilologia francuska znajdzie zatrudnienie w/jako:
nauczyciel języka francuskiego w szkołach podstawowych i gimnazjach
wykwalifikowany tłumacz
pracownik agencji marketingowych i reklamowych
copywriter
pracownik redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych
pracowni wydawnictw
pracownik instytucji kulturalnych (domy kultury, muzea, teatry, galerie)
pracownik instytucji dyplomatycznych
pracownik firm i przedsiębiorstw międzynarodowych działających w środowisku wielojęzycznym
ul. Koszykowa 86; ,
02-008 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpgPolsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa,
tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfshttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpgSzkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
ul. Marcina Kasprzaka 49, ,
01-234 Warszawahttps://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBEhttps://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c5f18-amnsh.jpgAkademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych