analiza i zarządzanie w biznesie studia


<  Kierunki studiów

Analiza i zarządzanie w biznesie studia - kierunek studiów

Szukasz interdyscyplinarnego kierunku, który wprowadzi Cię w tajniki prowadzenia biznesu, a jednocześnie da możliwość rozwinięcia specjalistycznych umiejętności z dziedzin pokrewnych? Analiza i zarządzanie w biznesie będzie dla Ciebie w takim razie świetnym rozwiązaniem!

Obecnie nieocenioną umiejętnością jest analiza danych dużych wolumów za pomocą nowoczesnych metod jakościowych i ilościowych. Połączenie tej wiedzy z nauką o prowadzeniu biznesu będzie znakomitym pakietem startowym dla absolwenta takiego kierunku. Takie interdyscyplinarne wykształcenie w obliczu deficytu analityków danych na rynku jest z pewnością dodatkowym atutem.

Czego jeszcze nauczysz się w ramach studiów? Skupisz się na naukach społecznych ze szczególnym naciskiem na wiedzę z zakresu zarządzania. Dowiesz się jak konkurować i kooperować z firmami na rynku krajowym oraz międzynarodowym oraz poznasz metody tworzenia przewagi konkurencyjnej. Dzięki temu będziesz mógł bez obaw wejść w życie zawodowe i stać się prawdziwą grubą rybą biznesu!

Już obmyślasz strategie biznesowe i analizujesz sytuacje na rynku? Masz analityczny umysł i chciałbyś połączyć te zainteresowania z kierunkiem studiów! Świetnie, bo analiza i zarządzanie biznesem to będą studia dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując analizę i zarządzanie w biznesie


Absolwent będzie posiadać wiedzę z zakresu:

  • podstawowej wiedzy o charakterze nauk społecznych, w szczególności w zakresie dyscypliny: nauki o zarządzaniu oraz jej relacji do innych nauk,
  • wiedzy o elementach makro otoczenia, otoczenia konkurencyjnego przedsiębiorstw oraz o formach organizacyjno-prawnych prowadzenia działalności biznesowej,
  • podstawowej wiedzy o zarządzaniu przedsiębiorstwem i regułach konkurowania i kooperowania na rynkach krajowych,
  • metod i narzędzi analizy ekonomicznej, w tym: analizy finansowej, analizy strategicznej i analizy rynkowej i norm i reguł prawnych oraz ekonomicznych wpływających na podejmowanie decyzji w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem,
  • wiedzy o poglądach i ich ewolucji na temat mechanizmów tworzenia przewagi konkurencyjnej przez przedsiębiorstwa, form konkurencji i kooperacji pomiędzy nimi.

Praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku analiza i zarządzanie w biznesie


Absolwent kierunku analiza i zarządzanie w biznesie znajdzie zatrudnienie jako:

  • analityk biznesowy,
  • specjalista w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach,
  • doradca finansowy,
  • doradca do spraw inwestycji,
  • analityk ekonomiczny i finansowy.

 

Analiza i zarządzanie w biznesie - jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na analizę i zarządzanie w biznesie, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: język obcy matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka.

 

Gdzie studiować analizę i zarządzanie w biznesie?

ANALIZA I ZARZADZANIE W BIZNESIE - uczelnie

Uniwersytet Łódzki - Wydział Zarządzania UŁ

 

autor Marta Matyja

 

 

Komentarze (0)


KARIERA


KIERUNKI STUDIÓW


STUDIA

studia biologicznestudia biologiczne

UCZELNIE