1. Typ i tryb studiów
Kierunek biotechnologia środowiska można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru.
Program nauczania będzie obejmował tematykę związaną z naukami biologicznymi, przyrodniczymi i chemicznymi, dzięki czemu zdobędziesz kompleksowe wykształcenie kierunkowe.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku biotechnologia środowiska: ochrona przyrody, organizmy nadzoru fitosanitarnego, integrowana ochrona roślin, fizjologia roślin, herbologia.
Jako student kierunku biotechnologia środowiska będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu biotechnologii, ekologii czy ochrony środowiska. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących i rozwijających przedmiotów związanych z tym obszraem tematycznym, między innymi takich jak:
-
biologia molekularna i podstawy inżynierii genetycznej
-
wpływ produkcji roślinnej na środowisko
-
wpływ produkcji zwierzęcej na środowisko
-
odzysk i recykling
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku biotechnologia środowiska, oprócz wiedzy teoretycznej, wykształcisz także cenne umiejętności praktyczne, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim, nauczysz się przeprowadzania badań z obszaru biotechnologii czy dokonywania analizy laboratoryjnej. Co więcej, dowiesz się w jaki sposób wykorzystywać metody i techniki biotechnologiczne w ochronie środowiska. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie i kwalifikacje zawodowe.