Chemia żywności

Chemia żywności

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
    Więcej filtrów
    Poziom studiów
    Forma studiów
    Czas trwania

    Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

    Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

    Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie

    Chemia żywności stopień: (I) ,
    forma: stacjonarne, niestacjonarne
    Gotowe

    Wyróżniony

    Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

    Chemia żywności studia - kierunek studiów

    Studia na kierunku chemia żywności to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżyniera).

    Opis kierunku

    Chemia żywności to kierunek, dzięki któremu studenci mogą zdobyć interdyscyplinarną wiedzę i kwalifikacje niezbędne do dbania o dalszy zrównoważony rozwój przemysłu rolno-spożywczego. Dlatego też studenci otrzymają gruntowną wiedzę z pogranicza chemii, biologii i fizyki, dzięki którym lepiej poznają właściwości składników żywności i dodatków, które są do nich dodawane.

     

    Praca po studiach

    W trakcie kształcenia studenci uczestniczyć będą więc w szeregu laboratoriów, co pozwoli na szczegółową naukę tego, jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona analiza składów produktów spożywczych. Po zakończeniu nauki absolwenci chemii żywności znajdą zatrudnienie w przemyśle rolnym, spożywczym, a także w jednostkach, które zajmują się kontrolą jakości produktów spożywczych.

    szczegółowe wymagania na uczelniach

    Chemia żywności - zasady rekrutacji

    • Terminy rekrutacji

    • Czas trwania

    • Przedmioty maturalne

    • Limity

    • Progi

    Dalsza część artykułu pod reklamą

    Wiedza, którą zdobędziesz, studiując chemię żywności

    Program studiów i przedmioty

    Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku chemia żywności: matematyka stosowana, prawo żywnościowe, chemia organiczna, materiałoznawstwo chemiczne, chemia ogólna i nieorganiczna.

    Jako student tego kierunku skupisz się na właściwościach składników i dodatków do żywności oraz roli, jaką odgrywają różne substancje w tworzeniu barwy, smaku czy zapachu pokarmu.

    Co więcej, poznasz najważniejsze grupy związków występujące w żywności. Lipidy, sacharydy, białka czy witaminy - po tych studiach będziesz ekspertem w ich dziedzinie!

    Ponadto będziesz mógł przeprowadzać analizy fizykochemiczne produktów żywnościowych oraz nowoczesnych dodatków do żywności.

     

    Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
    • chemii ogólnej, analitycznej, fizycznej, nieorganicznej, organicznej oraz przedmiotów specjalistycznych związanych z badaniem i przetwórstwem żywności,
    • przetwarzania, utrwalania, przechowywania i kontroli jakości żywności, 
    • funkcjonowania rynku i marketingu produktów żywnościowych,
    • analizy fizykochemicznej produktów żywnościowych oraz nowoczesnych dodatków do żywności,
    • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiejętności posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu chemii.

    Dalsza część artykułu pod reklamą

    Jak wyglądają studia na kierunku chemia żywności?

     

    1. Typ i tryb studiów

    Kierunek chemia żywności można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.

    Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie studiowania to wybierz studia niestacjonarne, na których zajęcia odbywają się w wybrane weekendy semestru.

    Program kształcenie będzie oscylował wokół tematyki związanej z naukami chemicznymi, fizycznymi i biologicznymi.

     

    Studia na kierunku chemia żywości możemy podzielić na:

    1. Poziom:

     

    2. Forma:

     

    Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

    Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

    Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

     

    2. Program studiów i przedmioty

    Jako student kierunku chemia żywności będziesz miał możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy chemicznej i biologicznej. W czasie studiów dowiesz się więcej na temat rynku żywnościowego oraz specyfiki branży spożywczej.

    W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych rozwijających zajęć, między innymi takich jak:

    • toksykologia
    • spektroskopia chemiczna
    • chemia środowiska
    • biotechnologia żywności

     

    3. Nabywane umiejętności

    W czasie studiów na kierunku chemia żywności wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej.

    Jako student nauczysz się wytwarzać związki i preparaty chemiczne przy użyciu specjalistycznej aparatury badawczej.

    Ponadto, dowiesz się w jaki sposób analizować skład i jakość produktów żywnościowych. Dodatkowo, studenci rozwiną kompetencje z obszaru zarządzania jakością produkcji.

     

    4. Dla kogo ten kierunek

    "Jesteś tym, co jesz" - na pewno niejednokrotnie słyszałeś te słowa. Niezdrowa dieta, złe nawyki żywieniowe, problemy zdrowotne związane z niewłaściwym odżywianiem - wszystko to wpływa na nasze zachowanie i reguluje nasz tryb życia.

    Co zatem kryją w sobie produkty spożywane na co dzień? Jaką rolę odgrywają poszczególne związki i substancje podczas procesu przechowywania żywności? Tego i wiele więcej będziesz mógł dowiedzieć się studiując chemię żywności!

     

    5. Gdzie studiować chemię żywności

    Popularne uczelnie na których można studiować kierunek chemia żywności:

    Dalsza część artykułu pod reklamą

    Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

    Studia na kierunku chemia żywności trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

    W zależności od uczelni studia pierwszego stopnia na kierunku chemia żywności będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów lub trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł inżyniera lub licencjata.

    Dalsza część artykułu pod reklamą

    Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku chemia żywności

    Praca po studiach

    Dzięki tej umiejętności będziesz mógł w przyszłości podjąć pracę w laboratorium analitycznym lub zostać kontrolerem jakości.

    Jeżeli zatem od zawsze byłeś zainteresowany chemicznym aspektem żywności to ten kierunek jest świetną okazją do rozpoczęcia kariery zawodowej w tej dziedzinie.

     

    Absolwent kierunku chemia żywności znajdzie zatrudnienie jako:
    • pracownik laboratorium analitycznego przemysły spożywczego lub chemicznego
    • kontroler jakości produktów żywnościowych,
    • pracownik zakładów produkcyjnych.

    Dalsza część artykułu pod reklamą

    Poziom i forma studiów

    Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

    Chemia żywności studia niestacjonarne

    Chemia żywności studia stacjonarne

    Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

    Chemia żywności studia I stopnia

    Dalsza część artykułu pod reklamą

    Zobacz inne kierunki chemiczne

    Filtrowanie
    Województwo
    Poziom studiów

    Dalsza część artykułu pod reklamą

    Dalsza część artykułu pod reklamą

    Miasta, które oferują studia na kierunku Chemia żywności

    Dalsza część artykułu pod reklamą

    Teraz najważniejsze

    kalkulator maturalny

    matura 2025

    arkusze maturalne

    wyniki matur 2024

    rekrutacja na studia

    studia

    kierunki studiów

    studia podyplomowe

     

    Ciekawe

     


    gdzie studiować

     

     

    Nadchodzące wydarzenia

    • ul. Brzegi 55, , 80-045 Gdańsk https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJA7BSTOtz_UYR7rBlnEOyJi0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/96270-polsko-japonska-gdansk.jpg Polsko - Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku
    • ul. Koszykowa 86; , 02-008 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ9fSNrpbMHkcR9efpda02X_0 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6fd17-polsko-japońska-akademia-technik-komputerowych.jpg Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
    • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJbVsxiY8yGUcRqP5BezchYwU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a4be-vistula-warszawa.jpg Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
    • ul. Stokłosy 3, 02-787 Warszawa, tel. 22 45 72 300, fax. 22 45 72 303 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJT8rqz9DLHkcRXVRfpPuQcfs https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5433e-sgtih-vistula.jpg Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie
    • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
    • ul. Fredry 10, 61-701 Poznań https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJI9FtDzZbBEcRyR434R7X6sQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/aa7c5-umed-poznan.jpg Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

    Komentarze (0)