cultural communication

Cultural communication studia - kierunek studiów

Dlaczego Japończyk nigdy nie zaprzeczy Twoim słowom? Dlaczego dla Amerykanów tak ważna jest zasada 3x20? Wiedziałeś jak duże znaczenie ma uścisk dłoni? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się w ramach kierunku cultural communication! Jeżeli zatem od zawsze byłeś zainteresowany komunikacją interkulturową i szukasz ciekawych studiów w języku angielskim to na pewno jest to kierunek dla Ciebie.

Czego nauczysz się w ramach kierunku cultural communication? Przede wszystkim będzie to wiedza teoretyczna z zakresu form i sposobów komunikacji, systemu wartości oraz zachowań charakterystycznych dla kultur europejskich, północnoamerykańskich i azjatyckich. Będzie to wiedza zróżnicowana – od trendów w amerykańskiej popokulturze aż po mechanizmy propagandy w codziennej komunikacji. Jedno jest pewne – na pewno nie będziesz się nudzić! Co więcej, w ramach studiów oferowana jest duża liczba godzin zajęć językowych, co sprawia, że będziesz mógł wziąć udział w wymianie studenckiej w ramach programu ERASMUS+, a w przyszłości podjąć pracę nie tylko w Polsce, ale za granicą.

Jeżeli zatem jesteś zainteresowany kulturą wielu krajów oraz jej wpływem na kształtowanie zachowań danego społeczeństwa i chciałbyś przełożyć swoją pasję na życie zawodowe to nie wahaj się! To prawdopodobnie jest kierunek dla Ciebie!

 

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując cultural communication

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • kultury w ramach perspektyw kulturoznawczych, socjologicznych, antropologicznych, politologicznych i historycznych,
  • metod badawczych z zakresu różnych dyscyplin naukowych w celu badania i interpretowania procesów kulturowych współczesnego świata,
  • analizowania i wyjaśniania zjawisk i procesów zachodzących w stosunkach międzynarodowych;
  • technik informacyjnych w zakresie przepływu treści kulturowych na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.
 

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku cultural communication

Absolwent kierunku cultural communication znajdzie zatrudnienie jako:
  • pracownik wydziału kultury instytucji rządowych i samorządowych – Urząd Wojewódzki, Urzędy Miast czy Urzędy Marszałkowskie,
  • pracownik działu kulturalnego przedstawicielstw dyplomatycznych,
  • pracownik fundacji międzynarodowych,
  • pracownik w szeroko pojętych mediach – nowoczesne dziennikarstwo międzynarodowe,
  • pracownik muzeum, teatru czy innych placówek upowszechniających kulturę.

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Studia magisterskie.

Popularne miasta, które oferują studia na kierunku CULTURAL COMMUNICATION

Zobacz inne kierunki Psychologiczne i społeczne

Komentarze (0)