Elektroniczne przetwarzanie informacji

Elektroniczne przetwarzanie informacji

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia - kierunek studiów

Elektroniczne przetwarzanie informacji to studia odpowiadające aktywnie na zmiany, które wygenerowały procesy stojące za wszechstronną cyfryzacją. Dziś bowiem obrót danymi odbywa się przede wszystkim w sposób cyfrowy. Dlatego też tak ważną rolę pełnią specjaliści, którzy wiedzą, jak powinno wyglądać ich prawidłowe i przede wszystkim bezpieczne przetwarzanie.

W procesie rekrutacji na studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: informatyka, matematyka, język polski, język angielski. Sprawdź wymagane przedmioty maturalne na uczelniach >

Studenci w trakcie kształcenia poznają więc teoretyczne i praktyczne podstawy informatyki. Oprócz tego badają również ludzkie mechanizmy komunikacji językowej, wizualnej czy dźwiękowej oraz osadzają je w szerokim kontekście kulturowym. Te szczególne zagadnienia pozwolą bowiem na bardziej intuicyjne projektowanie przyjaznych interfejsów. Po zakończeniu nauki absolwenci swoją karierę będą mogli rozwijać między innymi w szeroko rozumianym sektorze IT. Zobacz pełen opis kierunku >

Rozwiń Zwiń

Uczelnie

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Gotowe

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania?

Na liście wyników wyszukiwania znajdują się wszystkie polskie uczelnie publiczne (państwowe) oraz promowane uczelnie niepubliczne (prywatne). Kolejność profili partnerów w wynikach wyszukiwania zależy od określonych czynników. Więcej informacji o pozycjonowaniu znajdziesz w Regulaminie dostępnym tutaj

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania

Co ma wpływ na wyniki wyszukiwania i

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Elektroniczne przetwarzanie informacji stopień: (I) (II) ,
forma: stacjonarne
Gotowe

Wyróżniony

Profil tego partnera wyświetla się wyżej w wynikach wyszukiwania, ponieważ partner wykupił dodatkową, płatną usługę w otouczelnie.pl polegającą na pozycjonowaniu partnera w wynikach wyszukiwania.

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia - opis kierunku

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji rozpocznie się 2 czerwca 2025 r. i potrwa do 16 lipca 2025 r. | elektroniczne przetwarzanie informacji - terminy rekrutacji >

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na elektroniczne przetwarzanie informacji, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty: informatyka, język polski, matematyka, język angielski.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Elektroniczne przetwarzanie informacji - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Dalsza część artykułu pod reklamą

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując elektroniczne przetwarzanie informacji

Program studiów i przedmioty

Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji: poetyka, dokument hipertekstowy, wprowadzenie do językoznawstwa, bazy danych, stylistyka.

Czy studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji są odpowiednikiem studiów informatycznych? Zdecydowanie nie. Studia mają charakter interdyscyplinarny. Oznacza to, że łączą w sobie przedmioty z zakresu studiów humanistycznych i studiów informatycznych. 

Nauczysz się projektować interfejsy, które w pełni będą spełniać kulturowe uwarunkowania procesu informacji. Warto dodać, że inspiracją dla stworzenia tego kierunku były inicjatywy najlepszych zagranicznych uczelni takich jak: Edinburgh University czy Carnegie Mellon University. Elektroniczne przetwarzanie informacji jest odpowiednikiem kierunku Human - Computer Interaction.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • ludzkich mechanizmów komunikacyjnych i znajomości kulturowych uwarunkowań procesu informacji,
  • projektowania dokumentów hipertekstowych,
  • analizy matematycznej, algebry liniowej i interfejsu graficznego,
  • zarządzania informacją w Internecie,
  • języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz posiada umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak wyglądają studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek elektroniczne przetwarzanie informacji jest obecnie dostępny tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni. Taka forma kształcenia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się zdobywaniu wykształcenia i nauce.

 

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z naukami matematycznymi, informatycznymi i technicznymi.

 

2. Program studiów i przedmioty

Program kształcenia na kierunku elektroniczne przetwarzanie infromacji będzie powiązany z naukami ścisłymi technicznymi. Jednak zdecydowanie najwięcej czasu poświęcisz doskonaleniu swojej wiedzy informatycznej.

W planie znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów, między innymi takich jak:

 

  • Projektowanie graficzne
  • Analiza matematyczna i algebra liniowa
  • Bazy danych

 

3. Nabywane umiejętności

Jako student powyższego kierunku wykształcisz szereg cennych umiejętności, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie licznych warsztatów nauczysz się tworzenia baz danych czy grafiki komputerowej.

Ponadto dowiesz się w jaki sposób zarządzać sieciami informatycznymi i komputerowymi. Studenci rozwiną także kompetencje z zakresu programowania, co jest niezwykle ważną umiejętnością w branży informatycznej.

 

4. Dla kogo ten kierunek

W obecnym społeczeństwie informacyjnym największym problemem wydaje się być komunikacja pomiędzy człowiekiem a komputerem. Z punktu widzenia informatyki wynika to ze źle skonstruowanego interfejsu, który powinien być dostosowany do ludzkich nawyków komunikacyjnych.

Ten stosunkowo nowo powstały problem sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie wzrasta. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany informatyką i jej wpływem na społeczeństwo to studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji mogą być świetnym wyborem dla Ciebie!

 

5. Gdzie studiować elektroniczne przetwarzanie informacji

Jakie uczelnie w Polsce oferują kierunek elektroniczne przetwarzanie informacji:

Dalsza część artykułu pod reklamą

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia pierwszego stopnia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji

Praca po studiach

Gdzie możesz szukać zatrudnienia jako absolwent kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji? W przyszłości będziesz mógł zajmować się projektowaniem programów i stron e-learningowych lub implementacją interfejsów użytkownika dla różnego rodzaju oprogramowania.

Będziesz mógł również podjąć pracę jako webmaster, który zajmuje się tworzeniem i administrowaniem stron internetowych. Jeżeli zatem uważasz, że sprawdziłbyś się w jednym z powyższych zawodów to na pewno będzie to odpowiedni kierunek dla Ciebie!

 
Absolwent kierunku elektroniczne przetwarzanie danych znajdzie zatrudnienie jako:
  • webmaster – projektant i administrator stron internetowych,
  • pracownik, który zajmuje się implementacją interfejsu użytkownika dla różnego rodzaju oprogramowania,
  • projektant platform e-learnigowych.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia I stopnia

Elektroniczne przetwarzanie informacji studia II stopnia

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki humanistyczne

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

Zobacz inne kierunki humanistyczne - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Dalsza część artykułu pod reklamą

W jakich firmach możesz pracować po kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji

Dalsza część artykułu pod reklamą

Miasta, które oferują studia na kierunku Elektroniczne przetwarzanie informacji

Dalsza część artykułu pod reklamą

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Świętej Jadwigi 12, Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJe5O2FNnpD0cRJYDVarV7L1g https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/05309-wyzsza-szkola-prawa-wroc.jpg Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Kampus UTH, Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJn_R5k680GUcRNL78acaoTLQ https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/44c65-efeaf-uth-warszawa.jpg Uczelnia Techniczno - Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie
  • ul. Sterlinga 26, 90-212 Łódź https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJKegGUSbLG0cRHx0TYtlnEfI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1b227-studia-AHE-Lodz.jpg Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi
  • ul. Okólnik 2, 00–368 Warszawa Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  • ul. Wileńska 53/55, , 94-016 Łódź https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=ul.%20Wile%C5%84ska%2053%2F55%20%C5%81%C3%B3d%C5%BAd https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/7557a-wskinoz-lodz.jpg Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • ul. Jana Ciszewskiego, 6 02-766 Warszawa https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ7Uo9z5gyGUcRIDBkBgu0pYo https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/54566-sggw-kierunki.jpg Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Komentarze (0)