Biomechanika inżynierska
Wrocław
Pokaż
Dla kogo ten kierunek
Inżynieria biochemiczna zajmuje się hodowlą żywych organizmów oraz procesy wyodrębniania ich produktów w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym czy spożywczym. Dzięki tym studiom będziesz wydajnie hodować mikroorganizmy oraz komórki roślinne, co przygotuje Cię do pracy w szeroko pojętym przemyśle spożywczym, przetwórczym biomasy oraz w firmach zajmujących się odnawialnymi źródłami energii. Jeżeli zatem Twoją mocną stronę są nauk ścisłe i nie są Ci straszne godziny w laboratorium to Inżynieria biochemiczna może być kierunkiem dla Ciebie!
Program studiów i przedmioty
Na początku studiów zapoznasz się z podstawami chemii, fizyki i biologii, które są niezbędne do dalszego studiowania przedmiotów biochemicznych. Kolejne semestry obejmują takie zajęcia jak: biologia stosowana, biochemia, genetyka i inżynieria metaboliczna, inżynieria bioproduktów. Wiedzę teoretyczną przełożysz na praktykę podczas badań nad optymalnymi warunkami wzrostu komórek czy rozwijania metod biotechnologicznych. Będziesz mieć także okazję do współpracy z chemikami i biologami w ramach przenoszenia technologii wytwórczych ze skali laboratoryjnej do wielkoprzemysłowej.
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku Inżynieria biochemiczna? W nieustannie rozwijającej się branży działa wiele firm, taki jak: Polfa, Mabion, BTL, Proteon Pharmaceuticals czy Teva). Pracę będzie mógł też podjąć w sektorze gospodarki komunalnej przetwarzające odpady, biomasę lub oczyszczające ścieki. Co więcej, możesz szukać zatrudnienia przy wielko-tonażowej produkcji leków, szczepionek i produktów spożywczych, a także w zakresie bezpieczeństwa zakładów przemysłowych oraz bezpieczeństwa produktów. Jak widzisz możliwości jest naprawdę dużo, więc jeżeli Twoją mocną stroną są nauki ścisłe oraz przyrodnicze to na pewno powinieneś wziąć ten kierunek pod uwagę podczas wyboru Twojej przyszłej ścieżki edukacyjnej.
Żeby dostać się na inżynierię biochemiczną, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, chemia, matematyka, język obcy, fizyka i astronomia.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek inżynieria chemiczna i biochemiczna jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół nauk ścisłych i technicznych.
Jako student kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna zdobędziesz kompleksową wiedzę z zakresu biotechnologii, chemii, nanotechnologii oraz inżynierii chemicznej. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższymi zagadnieniami, między innymi takich jak:
Program nauczania zakłada także realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni wyższych.
W czasie studiów na powyższym kierunku rozwiniesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się zastosowania swojej wiedzy z zakresu biologii, chemii i nanotechnologii w praktyce. Tym samym poznasz zasady wytwarzania różnorodnych produktów, metodami biotechnologicznymi. Studenci dowiedzą się także, w jaki sposób przeprowadzać badania laboratoryjne, przy zastosowania zaawansowanej aparatury badawczej. W planie zajęć znajdzie się także lektorat z języka obcego, którego ukończenie znacznie zwiększy twoje szanse na karierę w środowisku międzynarodowym.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria chemiczna i biochemiczna będą trwały trzy i pół roku, czyli siedem semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł inżyniera. Jeżeli zdecydujesz się na studia drugiego stopnia, na naukę poświęcisz półtora roku, czyli trzy semestry. Po upływie tego czasu i obronie pracy dyplomowej zdobędziesz tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Inżynieria biochemiczna
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia