Nanotechnologia to nauka przyszłości, która ma nieograniczony zasięg, bowiem jest w stanie dotrzeć do każdej gałęzi gospodarki. Szacuje się, że na obecnym rynku w przeciągu kilku lat wytworzy się deficyt specjalistów w tej dziedzinie.
Dlatego też został stworzony kierunek Inżynieria nanostruktur, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców na ekspertów w zakresu nowoczesnych technologii.
1. Typ i tryb studiów
Inżynieria nanostruktur to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Studia na kierunku inżynieria nanostruktur możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować wokół nauk technicznych i ścisłych.
2. Program studiów i przedmioty
Osoby, które aplikują na kierunek inżynieria nanostruktur będą miały okazję zdobyć kompleksową wiedzę chemiczną, techniczną i matematyczną. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
Mechanika kwantowa
-
Modelowanie nanostruktur
-
Technologie i projektowanie nowych materiałów
-
Pracownia technik pomiarowych w nanotechnologii
3. Nabywane umiejętności
Jako student kierunku technicznego zdobędziesz wiele cennych umiejętności praktycznych, które znajdą zastosowanie w twojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie licznych warsztatów poznasz wybrane narzędzia i metody pomiarowe i nauczysz się ich zastosowania w praktyce.
Studenci poznają także podstawy bezpiecznego posługiwania się substancjami chemicznymi i przeprowadzania badań laboratoryjnych. Integralną część studiów będą stanowić obowiązkowe praktyki, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu.
4. Gdzie studiować inżynierię nanostruktur
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria nanostruktur: