1. Typ i tryb studiów
Osoby, które aplikują na kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów zdobędą wszechstronne wykształcenie techniczne.
Studia na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Powyższe studia są dostępne jedynie w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, a nauka jest w pełni darmowa. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na codzienną obecność na uczelni i pełne poświęcenie się nauce, to taka forma kształcenie będzie dla ciebie idealnym wyborem.
2. Program studiów i przedmioty
W czasie studiów na kierunku inżynieria nowoczesnych materiałów będziesz miał dostęp do szerokiej oferty zajęć i wykładów akademickich tematycznie powiązanych z naukami technicznymi, ścisłymi oraz przyrodniczymi. W planie znajdą się między innymi następujące przedmioty:
-
Chemia nieorganiczna i elementy chemii ogólnej
-
Algebra i geometria
-
Mechanika kwantowa
-
Krystalografia i podstawy krystalochemii
3. Nabywane umiejętności
Jako student powyższego kierunku wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych z zakresu różnorodnych dyscyplin naukowych. Przede wszystkim nauczysz się przeprowadzania eksperymentów fizycznych i chemicznych przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury badawczej.
Studenci rozwiną także kompetencje z obszaru zarządzania jakością i wybranymi aspektami funkcjonowania biznesu. Co więcej będziesz mógł korzystać z zaawansowanych narzędzi i programów informatycznych, które usprawnią twoją codzienną pracę.
4. Dla kogo ten kierunek
Obecnie jedną z najszybciej rozwijających się branż jest inżynieria materiałowa. Nowoczesne materiały stanowią przyszłość niemal wszystkich gałęzi gospodarki. Jeżeli zatem Twoją mocną stroną są nauki ścisłe to na pewno Inżynieria nowoczesnych materiałów będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie!
5. Gdzie studiować inżynierię nowoczesnych materiałów
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek inżynieria nowoczesnych materiałów: