Mediacje w oświacie - studia podyplomowe w Warszawie

Mediacje w oświacie - studia podyplomowe w Warszawie

Mediacje w oświacie - studia podyplomowe w Warszawie
Dodaj do ulubionych

Mediacje w oświacie - studia podyplomowe w Warszawie

Studia na kierunku mediacje w oświacie to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.

 

Mediacje w oświacie to studia podyplomowe w Warszawie, które przekazują słuchaczom wiedzę i umiejętności związane z komunikowaniem się, budowaniem relacji społecznych i wdrażaniem odpowiednich procedur mediacyjnych na terenie szkoły.

Studia łączą zagadnienia z zakresu kompetencji mediatora, mediacji w oświacie, prowadzenia mediacji, postępowania mediacyjnego.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek mediacje w oświacie - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Uniwersytet WSB Merito Warszawa

Jakie są wymagania na studia podyplomowe na kierunku mediacje w oświacie w Warszawie

Studia w Warszawie na kierunku mediacje w oświacie adresowane są do dyrektorów oraz pedagogów. Program kształcenia idealnie wpisuje się też w oczekiwania nauczycieli oraz kandydatów pragnących poznać nowoczesne metody i narzędzia, jakie wykorzystają w mediacjach w oświacie.

Rekrutacja adresowana jest do absolwentów studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, magisterskich lub jednolitych studiów magisterskich). W procesie kwalifikacji kandydat powinien dostarczyć kopię świadectwa ukończenia studiów wyższych oraz niezbędne dokumenty wskazane przez uczelnię.

Kształcenie może wiązać się z dodatkowymi opłatami takimi, jak czesne, opłata rekrutacyjna itd. Koszty te nie podlegają zwrotowi.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIACJE W OŚWIACIE?

Studia na kierunku mediacje w oświacie prowadzone są w formie online. Słuchacze uczestniczą w zajęciach za pośrednictwem platformy MS Teams. W ramach spotkań mogą komunikować się z doświadczonymi praktykami zawodowymi i zdobywać cenną wiedzę.

Zdecydowana większość spotkań ma formę warsztatową z elementami wykładów, uwzględniając przy tym aktualne przepisy prawa oświatowego. Kształcenie jest nastawione przede wszystkim na przekazanie praktycznych umiejętności w zakresie rozwiązywania konfliktów poprzez mediacje.

Program edukacji spełnia wszystkie wymogi i standardy, jakie określa Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z osiemnastego maja 2001 roku (Dz. U. 2001 Nr 56 poz. 591) dla mediatora. Treści kształcenia są też zgodne z wymaganiami, jakie stawia szkolenie mediatorów Społecznej Rady do spraw Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów oraz Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości z dnia dwudziestego dziewiątego października 2007 roku.

Zajęcia praktyczne realizowane są na podstawie autentycznych spraw sądowych oraz konfliktów, jakie miały miejsce na terenie placówek oświatowych.

W ramach oferty edukacyjnej słuchacze uczestniczą w wielu interesujących zajęciach z zakresu psychologicznych mechanizmów powstawania i rozwiązywania konfliktów, specyfiki placówek oświatowych jako miejsc pracy i ich podatności na konflikt czy dokonywania analizy i diagnozy konfliktów objętych mediacją.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku mediacje w oświacie, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci w trakcie nauki zyskują kompetencje i umiejętności, dzięki którym wiedzą, jak przeprowadzać mediacje między uczniami – uczniami, uczniami – nauczycielami, nauczycielami – rodzicami, gronem pedagogicznym – dyrekcją placówki.

W ramach kształcenia zdobywają wiedzę oraz kompetencje dotyczące efektywnej mediacji. Rozumieją i potrafią rozwiązywać konflikty, skutecznie komunikować się. Znają również procedury i narzędzia pracy mediatora.

Absolwent potrafi także dokonywać analizy i diagnozy konfliktu objętego działaniem mediacyjnym. Wie, jak prowadzić sesje mediacyjne i spotkania na osobności z uczestnikami mediacji. Po ukończeniu kształcenia zna również podstawy prawne w ramach zastosowania procedur mediacji w sprawach nieletnich.

Program edukacji daje też możliwość ubiegania się o uzyskanie wpisu na Listę Stałych Mediatorów, którą prowadzi Prezes Sądu Okręgowego.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU MEDIACJE W OŚWIACIE?

Studia na kierunku mediacje w oświacie, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU MEDIACJE W OŚWIACIE

Absolwenci studiów mogą podjąć pracę na stanowisku mediatora oświaty. Rozwiążą konflikty między uczniami, uczniami i nauczycielami czy pracownikami oświaty.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku mediacje w oświacie

  • mediator oświaty;
  • placówki oświaty;
  • placówki sądowe.

Studia na kierunku mediacje w oświacie przekazują słuchaczom aktualną wiedzę, dzięki której bez problemu odnajdą się na rynku pracy.

Komentarze (0)