Bankowość usługowa - studia podyplomowe w Warszawie

Bankowość usługowa - studia podyplomowe w Warszawie

Bankowość usługowa - studia podyplomowe w Warszawie
Dodaj do ulubionych

Bankowość usługowa - studia podyplomowe w Warszawie

Studia na kierunku bankowość usługowa to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej.

 

Bankowość usługowa to studia podyplomowe w Warszawie, które skupiają się na poruszaniu zagadnień z zakresu zasad mechanizmów funkcjonowania systemu bankowego. Treści programowe obejmują także znaczenie oraz funkcję, jaką banki komercyjne pełnią w gospodarce.

Studia realizują program kształcenia, który stanowi odpowiedź na rosnącą rolę bankowości w życiu społecznym oraz gospodarczym.

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek bankowość usługowa - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Jakie są wymagania na studia podyplomowe na kierunku bankowość usługowa w Warszawie

Studia w Warszawie na kierunku bankowość usługowa przeznaczone są dla absolwentów kształcenia o profilu ekonomicznym oraz technicznym. Program zajęć został skonstruowany również dla pracowników sektora bankowego, osób pracujących w nowoczesnych podmiotach gospodarczych czy właścicieli przedsiębiorstwa – każdego, kto w praktyce korzysta z usługowej bankowości.

Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na studia, jest posiadanie przez kandydata wykształcenia wyższego dowolnego stopnia (minimum pierwszego).

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ USŁUGOWA?

Studia na kierunku bankowość usługowa realizują program kształcenia, który podzielono na moduły tematyczne. Studenci uczestniczą w zajęciach z zakresu systemu bankowego, nadzoru bankowego, strategii rozwoju i technik zarządzania w bankach czy rodzaju operacji bankowych.

Wśród interesującej grupy modułów, znajduje się też geneza oraz rozwój bankowości elektronicznej, ryzyko oraz rodzaje przestępstw w bankowości elektronicznej, ryzyko stopy procentowej oraz walutowej czy treści, jakie zawierają Dokumenty Komitetu Bazylejskiego.

Zajęcia prowadzi kadra doświadczonych pracowników akademickich oraz z sektora bankowości. Słuchacze uczestniczą zarówno w tematycznych wykładach i ćwiczeniach, jak i wizytach studyjnych w firmach konsultingowych czy placówkach bankowych. Dzięki temu mogą w praktyce poznać obowiązki, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku bankowość usługowa, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku bankowość usługowa wyróżniają się wiedzą z zakresu funkcjonowania systemu bankowego, znaczenia i roli banków komercyjnych w gospodarce. Znają także produkty, jakie banki oferują – w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej.

Po ukończeniu studiów na tym kierunku słuchacze znają rodzaje banków, regulacje instytucjonalne oraz prawne w zakresie pracy instytucji bankowych, a także strukturę organizacyjną i narzędzia do realizowania polityki pieniężnej.

Mają także wiedzę w zakresie zasad gwarancji systemów depozytów. Potrafią wyróżnić i zastosować w praktyce różne strategie rozwoju oraz zarządzania w bankach – segmentację, metodę kalkulacji dochodowości klientów.

Absolwenci potrafią też wyróżnić rodzaje operacji bankowych oraz zastosować nowoczesne systemy informatyczne czy technologiczne w bankowości. Klasyfikują, analizują oraz ograniczają ryzyko związane z bankowością elektroniczną. W praktyce stosują techniki zabezpieczania przed skutkami przestępczości internetowej.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ USŁUGOWA?

Studia na kierunku bankowość usługowa, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU BANKOWOŚĆ USŁUGOWA

Po ukończeniu studiów na kierunku bankowość usługowa, słuchacze mają umiejętności i wiedzę, dzięki którym swobodnie poruszają się na rynku finansowym związanym z usługami bankowymi. Mogą pracować w instytucji finansowej, która oferuje usługi bankowe – zarówno elektroniczne, jak i tradycyjne.

Odnajdą się również w innych placówkach gospodarczych, które korzystają z usług bankowych. Absolwenci po tych studiach mogą też uzyskać awans na obecnym stanowisku, a nawet spróbować sił w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku bankowość usługowa

  • bank i inna instytucja finansowa,
  • firma konsultingowa,
  • pośrednik finansowy,
  • referent bankowości.

Studia na kierunku bankowość usługowa wpisują się w aktualne zapotrzebowanie na wykształcenie kadry specjalistów w zakresie bankowości w życiu społecznym oraz gospodarczym.

Komentarze (0)