Neurodydaktyka - studia podyplomowe w Trójmieście

Neurodydaktyka - studia podyplomowe w Trójmieście

Neurodydaktyka - studia podyplomowe w Trójmieście
Dodaj do ulubionych

Neurodydaktyka - studia podyplomowe w Trójmieście

Studia na kierunku neurodydaktyka to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie online.

 

Neurodydaktyka to studia podyplomowe w Trójmieście, które realizują interdyscyplinarny program kształcenia skupiający się na przekazaniu słuchaczom wiedzy oraz umiejętności o planowaniu i prowadzeniu zajęć w taki sposób, żeby efektywnie rozwijać potencjał swoich uczniów.

Studia powstały jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na kadrę nauczycieli i wychowawców efektywnie wspierających dzieci, młodzież oraz dorosłych w procesie edukacji.

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek neurodydaktyka - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet WSB Merito Gdynia

Uniwersytet WSB Merito Gdynia

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Trójmieście na kierunku neurodydaktyka adresowane są głównie do wszystkich nauczycieli, pedagogów oraz wychowawców. Program kształcenia wpisuje się też w oczekiwania i potrzeby trenerów, terapeutów pragnących poszerzyć swój warsztat pracy o nowoczesne techniki neurodydaktyczne i wdrażać je w proces nauczania oraz wychowania.

To także idealny wybór dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje o umiejętności wykraczające poza ramy dotychczasowego kanonu wychowawczego i nauczania. Kształcenie będzie też dobrą propozycją dla osób niezwiązanych z edukacją, ale będących zainteresowanymi rozwojem osobistym.

Od kandydatów wymaga się jednak dyplomu ukończenia uczelni wyższych na dowolnym stopniu.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEURODYDAKTYKA?

Studia na kierunku neurodydaktyka prowadzone są w formie zdalnej poprzez platformę do e-learningu. Zajęcia odbywają się w weekendy zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Wykłady są nagrywane, a uczestnicy mogą je odsłuchać w dowolnym momencie.

Kierunek stanowi odpowiedź na dynamiczne zmiany w rzeczywistości, w ramach której nieustannie rośnie zapotrzebowanie na nowe rozwiązania metodyczne wśród nauczycieli oraz wychowawców.

Program kształcenia został skonstruowany w taki sposób, aby umożliwić uczestnikom dostęp do interdyscyplinarnej wiedzy związanej z procesami nauczania i uczenia się. Siatkę godzin dydaktycznych podzielono na moduły tematyczne, które obejmują zakresem neuropsychologię, neurodydaktykę i psychologię w edukacji, coaching czy tutoring.

W ramach licznych zajęć studenci uczą się na temat nowych możliwości, które niosą za sobą interdyscyplinarne badania w neurobiologii i edukacji w praktyce szkolnej. Studia opierają się na innowacyjnym programie edukacyjnym, który skupia się na efektywnym i skutecznym przekazaniu wiedzy teoretycznej oraz kompetencji praktycznych.

Kadrę wykładowców stanowią doświadczeni specjaliści w neurodydaktyce, a także trenerzy szybkiego uczenia się.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku neurodydaktyka, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku neurodydaktyka wyróżniają się wiedzą w zakresie współczesnych ustaleń neurobiologów, neuropsychologów, psychologów kognitywnych czy pedagogów, dzięki której lepiej zorganizują proces dydaktyczny.

Potrafią zastosować wnioski wynikające z neuronauk w codziennej pracy edukacyjnej. Poza tym wdrażają i stosują neurodydaktykę w praktyce, opierając się przy tym na ciekawości poznawczej u ucznia.

Łączą jednocześnie wiedzę kognitywną z emocjami, umożliwiając uczniom stawianie hipotez oraz samodzielne poszukiwanie rozwiązań. Stosują technikę łączenia pojedynczych informacji w spójną całość w przyjaznej atmosferze nauki.

Absolwent na proces edukacji patrzy z perspektywy neurodydaktyki i rozumie mechanizmy, jakie zachodzą w mózgach uczniów. Wie, jak zastosowanie konkretnych metod nauczania wpływa na proces ich aktywizacji.

W ramach licznych zajęć studenci poznają rodzaje zaburzeń neuropsychologicznych, metody wykorzystania potencjału ucznia, oceniania przyjaznego mózgowi, psychologii poznawczej, wywierania wpływu czy motywacji.

Cenieni wykładowcy uczą słuchaczy planowania zajęć, doboru materiałów dydaktycznych i multimedialnych, opierając się na wnioskach, jakie płyną z badań nad mózgiem. Studenci poznają także nowoczesne narzędzia multimedialne, które są niezbędne do odpowiedniego przekazywania treści ujętych w programie kształcenia.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEURODYDAKTYKA?

Studia na kierunku neurodydaktyka, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU NEURODYDAKTYKA

Absolwenci studiów na kierunku neurodydaktyka mają niezbędne umiejętności i kompetencje, dzięki którym potrafią efektywnie wspierać dzieci, młodzież oraz dorosłych w procesie edukacji.

Po ukończeniu kształcenia uczestnicy mogą uzyskać konkurencyjną pozycję na rynku pracy, podejmując zatrudnienie zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych podmiotach, gdzie poszukuje się specjalistów z zakresu neurodydaktyki.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku neurodydaktyka

  • instytucje publiczne zatrudniające neurodydaktyków,
  • instytucje prywatne zatrudniające neurodydaktyków,
  • pedagodzy (po odpowiednim przygotowaniu),
  • trenerzy,
  • terapeuci.

Studia na kierunku neurodydaktyka kształcą absolwentów, którzy mają obszerną wiedzę i umiejętności, dzięki którym staną się konkurencyjnymi specjalistami w tej branży na rynku pracy. Będą mogli wykorzystać swoje atuty i przygotowanie przy pomaganiu innym w poprawie ich efektywności i przyswajaniu nowych informacji.

Komentarze (0)