Diagnoza i terapia pedagogiczna - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Diagnoza i terapia pedagogiczna - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Diagnoza i terapia pedagogiczna - studia podyplomowe w Bydgoszczy
Dodaj do ulubionych

Diagnoza i terapia pedagogiczna - studia podyplomowe w Bydgoszczy

Studia na kierunku diagnoza i terapia pedagogiczna to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1,5 roku. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej oraz online (hybrydowo).

 

Diagnoza i terapia pedagogiczna to studia podyplomowe w Bydgoszczy, które przekazują uczestnikom wiedzę w zakresie podstaw pedagogiki specjalnej, rozwojowej, wychowawczej oraz klinicznej. W ramach zajęć słuchacze pogłębiają także swoje umiejętności pracy socjalnej i znajomości prawnych przepisów udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Studia przygotowują absolwentów do efektywnego diagnozowania oraz prowadzenia terapii dzieci i młodzieży z wieloma trudnościami rozwojowymi oraz edukacyjnymi.

Zobacz, na jakich uczelniach w Bydgoszczy jest kierunek diagnoza i terapia pedagogiczna - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Bydgoszczy na kierunku diagnoza i terapia pedagogiczna przeznaczone są dla kandydatów zainteresowanych podjęciem pracy z dziećmi i młodzieżą z trudnościami rozwojowymi oraz edukacyjnymi.

Treści kształcenia w ramach tych studiów skierowane są zarówno do osób zawodowo związanych z edukacją (nauczycieli, pedagogów, psychologów), jak i pracowników socjalnych, terapeutów czy innych specjalistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności diagnozy czy terapii pedagogicznej.

Studia mogą być też dobrym wyborem dla osób interesujących się rozwojem zawodowym w zakresie pedagogiki specjalnej.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIAGNOZA I TERAPIA PEDAGOGICZNA?

Studia na kierunku diagnoza i terapia pedagogiczna realizowane są w formie łączonej – część zajęć odbywa się na uczelni, a część zdalnie. W programie kształcenia uwzględniono nauki z zakresu podstaw pedagogiki specjalnej, rozwojowej, wychowawczej oraz klinicznej. Studenci uczestniczą również w zajęciach z pracy socjalnej czy podstaw prawnych udzielania pomocy psychologicznej i pedagogicznej.

Zajęcia prowadzi kadra doświadczonych wykładowców, którzy mają obszerną wiedzę i doświadczenie z zakresu pedagogiki specjalnej, psychologii czy pracy socjalnej. To także cenieni specjaliści z prawodawstwa edukacyjnego i innych dziedzin bezpośrednio związanych z terapią pedagogiczną.

Wykładowcy wyróżniają się praktycznym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także w sposób przejrzysty przekazują swoją wiedzę słuchaczom. W programie ujęto zagadnienia w zakresie wybranych zagadnień pracy socjalnej, diagnozowania pedagogicznego, profilaktyki w szkole czy terapii pedagogicznej.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku diagnoza i terapia pedagogiczna, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku diagnoza i terapia pedagogiczna potrafią skutecznie diagnozować i prowadzić terapię dzieci oraz młodzieży z różnymi trudnościami rozwojowymi lub edukacyjnymi.

Znają prawne podstawy do udzielania pomocy psychologicznej oraz pedagogicznej. Potrafią współpracować z rodzicami uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi oraz edukacyjnymi.

Mają niezbędne umiejętności i kompetencje w zakresie prowadzenia rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną czy zburzeniami rozwoju ruchowego. Wykazują się także znajomością zagadnień logopedii i metodyki pracy z dziećmi z zaburzeniami mowy.

Wiedzą, jakie są metody korekcyjne i kompensacyjne, a także wyrównawcze dla dzieci z trudnościami w nauce matematyki. Wspomagają rozwój uzdolnień i zainteresowań uczniów.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DIAGNOZA I TERAPIA PEDAGOGICZNA?

Studia na kierunku diagnoza i terapia pedagogiczna, trwają 1,5 roku (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DIAGNOZA I TERAPIA PEDAGOGICZNA

Po ukończeniu studiów na tym kierunku absolwenci mają możliwość diagnozowania oraz prowadzenia terapii dzieci z wieloma zaburzeniami rozwojowymi oraz trudnościami edukacyjnymi. Mogą także prowadzić zajęcia dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi oraz społecznymi.

Odnajdą się również w roli specjalistów prowadzących rehabilitację dzieci z niepełnosprawnością intelektualną czy zaburzeniami rozwoju ruchowego. Mogą też pracować z dziećmi z zaburzeniami mowy.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku diagnoza i terapia pedagogiczna

  • poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
  • ośrodki terapeutyczne,
  • placówki wsparcia społecznego,
  • centra rehabilitacyjne,
  • placówki pieczy zastępczej,
  • specjalistyczne ośrodki dla podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną.

Studia na kierunku diagnoza i terapia pedagogiczna dają absolwentom solidne przygotowanie do podjęcia pracy zawodowej zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i wykształceniem.

Komentarze (0)