Neuropsychologia kliniczna - studia podyplomowe w Szczecinie

Neuropsychologia kliniczna - studia podyplomowe w Szczecinie

Neuropsychologia kliniczna - studia podyplomowe w Szczecinie
Dodaj do ulubionych

Neuropsychologia kliniczna - studia podyplomowe w Szczecinie

Studia na kierunku neuropsychologia kliniczna to studia podyplomowe, których program kształcenia trwa 1 rok. Studia możesz podjąć w formie niestacjonarnej oraz online (hybrydowo).

 

Neuropsychologia kliniczna to studia podyplomowe w Szczecinie, które przygotowują uczestników do praktycznych działań w zakresie neuropsychologii dorosłych, dzieci czy młodzieży.

Studia umożliwiają absolwentom diagnozowanie neuropsychologiczne, wykorzystywanie technik rehabilitacji w różnych grupach klinicznych.

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek neuropsychologia kliniczna - studia podyplomowe

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie

JAKIE WYMAGANIA REKRUTACYJNE?

Studia w Szczecinie na kierunku neuropsychologia kliniczna, dedykowane są absolwentom studiów magisterskich po kierunku psychologia, a także dla studentów piątego roku psychologii.

Limit miejsc jest ograniczony, dlatego warto wcześniej zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami uczelni. Kandydaci powinni również mieć aktualną pracowniczą książeczkę zdrowia, szczepienie WZA, a także aktualne szczepienie trzema dawkami Covid-19.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROPSYCHOLOGIA KLINICZNA?

Studia na kierunku neuropsychologia kliniczna, obejmują 210 godzin dydaktycznych w formie wykładów. Prowadzone są hybrydowo – zarówno w siedzibie uczelni, jak i online. 90 godzin to ćwiczenia, z czego 30 godzin stanowią zajęcia praktyczne na szpitalnym oddziale neurologii. Dzięki temu uczestnicy mają bezpośredni kontakt z pacjentem i przy pomocy psychologa praktyka mogą zastosować wiedzę, którą zdobyli w ramach zajęć teoretycznych.

Kształcenie w ramach tego kierunku uprawnia do używania tytułu specjalisty psychologii klinicznej. Poza tym psychologowie, którzy są w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychologii klinicznej mogą uzyskać zaliczenie studiów podyplomowych z części teoretycznej obejmującej blok szczegółowy z neuropsychologii. Jest to możliwe jednak tylko po wcześniejszym porozumieniu się z kierownikiem specjalizacji.

Program dydaktyczny kierunku obejmuje interdyscyplinarną tematykę z zakresu nauk biologicznych, społecznych, psychologicznych i medycznych. Zajęcia realizują cenieni polscy badacze neuropsychologii, psychologii klinicznej czy praktycy psychologii. W ramach spotkań prowadzone są też zajęcia z neurologopedą i biologiem.

Siatkę dydaktyczną podzielono na bloki tematyczne, które obejmują zagadnienia z zakresu nauk biologicznych, modułu podstawowego, dobrych praktyk w neuropsychologii, specyficznych trudności pacjentów w ramach neuropsychologii czy modułu praktycznego.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku neuropsychologia kliniczna, możemy podzielić na:

1. Typ

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci studiów na kierunku neuropsychologia kliniczna wyróżniają się obszerną wiedzą w zakresie teorii, neuroanatomii oraz neurofizjologii. Znają także techniki diagnozy neuropsychologicznej oraz rehabilitacji pacjentów należących do różnych grup klinicznych.

Wiedzą, jakie są podstawowe pojęcia z obszaru anatomii i fizjologii układu nerwowego. Znają problematykę związaną z relacją między mózgiem, a zachowaniem, klinicznym myśleniem neuropsychologicznym, badaniem i diagnozą.

 

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU NEUROPSYCHOLOGIA KLINICZNA?

Studia na kierunku neuropsychologia kliniczna, trwają 1 rok (studia podyplomowe).

 

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU NEUROPSYCHOLOGIA KLINICZNA

Po ukończeniu procesu dydaktycznego na tym kierunku absolwenci mają aktualną wiedzę w zakresie neuropsychologii klinicznej. Są przygotowani do praktyki w tej dziedzinie zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci czy młodzieży.

Absolwent odnajdzie się więc w roli specjalisty odpowiedzialnego za diagnozowanie neuropsychologiczne, stosowanie technik rehabilitacji w różnych grupach pacjentów klinicznych.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku neuropsychologia kliniczna

  • instytucja prywatna i publiczna odpowiedzialna za diagnozę neuropsychologiczną,
  • poradnia psychologiczna,
  • poradnia pedagogiczna,
  • fundacja,
  • ośrodek ochrony zdrowia.

Studia na kierunku neuropsychologia kliniczna przekazują uczestnikom aktualną wiedzę, dzięki której bez problemu odnajdą się w realiach wymagającego rynku pracy.

Komentarze (0)