Uczelnie techniczne w Poznaniu

Uczelnie techniczne w Poznaniu

Uczelnie techniczne w Poznaniu

08.12.2022

Politechnika Poznańska. Uczelnie techniczne w Poznaniu

Jak głosi hasło reklamowe: Poznań miasto doznań. W tym przypadku doznań technicznych. Miejscem w którym licealiści doświadczą tych doznań jest Politechnika Poznańska.

Poznańska uczelnia techniczna to dziesięć wydziałów, które kształcą specjalistów w różnych dziedzinach. Wydział Elektroniki i Telekomunikacji, Wydział Elektryczny czy Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania to tylko kilka z tych oferowanych przez Politechnikę Poznańską.

Studia pierwszego stopnia trwają 3,5 roku, a ich ukończenie skutkuje uzyskaniem stopnia inżyniera. Następnym krokiem w edukacji na uczelniach technicznych są studia magisterskie trwające 1,5 roku. Ukończenie całego cyklu nauczania, trwającego w tym przypadku pięć i pół roku, przyczynia się do zdobycia przez Ciebie tytułu magistra inżyniera.

Politechnika Poznańska to ponad 20 kierunków na których rok w rok kształci się około 20 tys. studentów. Od lat poznańska uczelnia techniczna nie schodzi z czołówki najlepszych w kraju. Działalność akademicka doceniana jest zarówno na terenie naszego kraju oraz poza jego granicami. Politechnika Poznańska jako pierwsza z polskich uczelni została przyjęta do grona członków CESAER-a (Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research) – europejskiej organizacji zrzeszającej najlepsze wyższe szkoły techniczne. Jest członkiem SEFI (Societe Euro peenne pour la Formation des Ingenieurs), EUA (European University Association), ADUEM (Alliance of Universities for Democracy) oraz IAU (International Association of Universities).

Innowacyjność kierunków dostępnych na poznańskiej uczelni technicznej pozwala odnaleźć właściwą ścieżkę edukacji niemal każdemu licealiście i nie tylko. Jednym z bardziej popularnych kierunków jest Inżynieria Materiałowa. Podczas studiów dowiesz się jak wykorzystywać praktyczne właściwości materiałów w różnych dziedzinach gospodarki. Poznasz materiały oraz technologię wytwarzania i przetwarzania. Dowiesz się o wzajemnych relacjach pomiędzy budową i właściwościami materiałów umożliwiające lepsze ich wykorzystywanie oraz odpowiednie dostosowanie do potrzeb rozwijającej się techniki. Zdobyta wiedza pozwala na opracowywanie nowych materiałów i nowych technologii, co ma znaczący wpływ na rozwój urządzeń, gospodarki i ochronę środowiska.

 

Uczelnie techniczne w Poznaniu - rekrutacja na studia

O studiach na uczelniach technicznych musisz zacząć myśleć już na początku swojej edukacji w liceum. Jest to ważne ponieważ podstawą przyjęcia na uczelnie techniczne jest matematyka oraz fizyka, chemia, biologia czy informatyka. Nie możesz zapomnieć również o języku polskim oraz obcym. Podczas procesu rekrutacyjnego, rozpoczynającego się w połowie maja, ilość punktów zdobyta podczas egzaminu maturalnego z przedmiotów głównych jest podwajana, a nawet potrajana. Warto więc poświecić chwilę więcej na naukę aby czas do zakończenia rekrutacji (pierwsza połowa sierpnia) spędzić spokojnie ciesząc się najdłuższymi wakacjami życia.

Aby podjąć naukę na uczelniach techniczny, oprócz zdanego egzaminu dojrzałości, musisz posiadać obywatelstwo polskie oraz przestrzegać wszystkich terminów uwzględnionych w uniwersyteckim kalendarzu rekrutacji. Dokument ten jasno i przejrzyście prowadzi przez pierwsze kroki stawiane na gruncie Technicznych Uczelnie Wyższych.

 

Uczelnie techniczne w Poznaniu - praca po studiach

Pomyślnie przeszedłeś proces rekrutacyjny. Pierwsza sesja nie była dla Ciebie tragiczna w skutkach, a każda kolejna przychodziła nagle ale nie zbierała ofiar. Udało Ci się zdobyć wymarzony dyplom uczelni technicznej. Teraz czas na poważny krok w dorosłość. Praca.

Absolwenci uczelni technicznych zatrudnienia szukać mogą w jednostkach naukowych w kraju oraz poza granicami Polski. Osoby z tytułem uczelni technicznych chętnie przyjmowane są również do państwowych jednostek odpowiedzialnych za nowe technologie oraz rozwój techniczny.

Na rynku poznańskim pracę oferują firmy działające w branży IT. Podczas pracy zajmować się będziesz tworzeniem i rozwijaniem oprogramowania, projektowaniem systemów, analizowaniem wymagań i rekomendowaniem technologii informatycznych oraz testowaniem przygotowanych rozwiązań. Świetnie rozwijającą się gałęzią gospodarki jest budownictwo. W tej branży poszukiwani są specjaliści zajmujący się przeprowadzaniem odbiorów w sposób przewidziany procedurami jakościowymi, opracowywaniem raportów z przebiegu prac wykonywanych na budowie oraz osoby odpowiedzialne za nadzorowanie procesu realizacji w zakresie robót budowlanych w oparciu o wymagania kontraktu, dokumentację techniczną oraz harmonogramy. Na poznańskim rynku pracy swoje miejsce znajdą również osoby w charakterze konsultanta wdrożeniowego SAP HR/HCM. Obowiązki na tym stanowisku obejmują m.in. wdrażanie oraz rozwój modułu SAP HR i SAP SuccessFactors a także prowadzenie prezentacji i warsztatów dla klientów.

Anna Sobolewska


 

TEMATY POWIĄZANE

 

Politechnika Poznańska kierunki studiów

Politechnika Poznańska rekrutacja

 

 

 

Komentarze (0)