Ekonomia studia Lublin

Ekonomia studia Lublin

ekonomia studia LUBLIN

Ekonomia studia Lublin

Wszechstronność wiedzy ekonomicznej może Was nie jeden raz zaskoczyć. Ekonomista to specjalista gospodarowania zasobami ludzkimi, finansowymi i materialnymi - człowiek, który wie, czuje i rozumie na czym polega przepływ pieniądza i kiedy można swobodnie pozostawić finanse samym sobie, a kiedy nimi zarządzać. Analizowanie danych, tworzenie informacji na podstawie gromadzonych wykresów to jedne z umiejętności, jakie będziecie trenować podczas studiów. W ramach studiów poznacie tajniki statystyki, matematyki dla ekonomistów, mikro i makroekonomii, jak i zdobędziecie podstawową wiedzę na temat funkcjonowania polityki gospodarczej i społecznej. W programach studiów ekonomicznych znajdują się również podstawy zarządzania i marketingu oraz tak zwane kreowanie przedsiębiorczości. Uczelnie wyższe wspierają i kibicują kreatywnym studentom, których świeże pomysły i otwartość na działanie przynosi bardzo pozytywne efekty. Zmiana podejścia do edukowania studentów idzie w parze z umiejętnościami absolwentów kończących studia takie jak ekonomiczne. Spryt, inteligencja i błysk w oku pomogą Wam odnaleźć się na rynku pracy i podbić świat finansów i rachunkowości, a wiedza, jaką zdobędziecie pozwoli Wam na przewidywanie, obliczanie ryzyka i rozsądne podejmowanie decyzji. Sprawdźcie, na jakich kierunkach możecie zdobyć tego rodzaju kompetencje.

 

Uczelnie i kierunki ekonomiczne w Lublinie

 


EKONOMIA STUDIA LUBLIN - UNIWERSYTET MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ

Studia ekonomiczne prowadzone są przez Uniwersytet Marie-Curie Skłodowskiej w ramach kierunków takich jak:

 • kierunek prawno-biznesowy - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • kierunek prawno-menedżerski - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • przedsiębiorczość - studia podyplomowe
 • analityka gospodarcza - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • ekonomia - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, spec. biznes międzynarodowy, przedsiębiorstwo w gospodarce regionalnej
 • Europejski Certyfikat Bankowca EFCB - studia podyplomowe
 • finanse i rachunkowość - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • mechanizmy funkcjonowania strefy euro - studia podyplomowe
 • rachunkowość - studia podyplomowe
 • ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe - studia podyplomowe
 • zamówienia publiczne - studia podyplomowe
 • matematyka w finansach - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne

Dowiedz się więcej>

 


EKONOMIA STUDIA LUBLIN - POLITECHNIKA LUBELSKA

Na Politechnice Lubelskiej również możecie wybrać się na studia ekonomiczne, prowadzony jest tu kierunek finanse i rachunkowość - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

Dowiedz się więcej>

 

 


EKONOMIA STUDIA LUBLIN - KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywają się studia ekonomiczne na kierunkach:

 • ekonomia - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • audyt wewnętrzny w sektorze finansów publicznych - studia podyplomowe
 • podatki i prawo podatkowe - studia podyplomowe
 • rachunkowość i podatki - studia podyplomowe
 • zarządzanie i finanse w administracji publicznej - studia podyplomowe
 • optymalizacja podatkowa - studia podyplomowe
 • wspomaganie przedsiębiorczości cz.1 inicjowanie działalności gospodarczej - studia podyplomowe
 • wspomaganie przedsiębiorczości cz.2 start-upy i biznesowe wykorzystanie Internetu - studia podyplomowe

Dowiedz się więcej>

 

Rekrutacja na studia ekonomiczne w Lublinie

Jeśli chcesz dostać się na studia ekonomiczne w Lublinie to nie ominie Cię przyjaźń z królową nauk, czyli matematyką. To ona wiedzie prym w rozgrywce o przyjęcie na studia. Tuż obok niej plasuje się jeden wybrany przedmiot dodatkowy oraz język polski i język obcy. Wystarczy, że dobrze zdasz maturę i przedłożysz komisji niezbędne dokumenty, by dostać się na studia ekonomiczne w Lublinie. Konkurs świadectw jest jedyną możliwością dostania się na studia.

 

Praca po studiach ekonomicznych

Co robią ekonomiści z wyższym wykształceniem? Potrafią formułować i analizować problemy przedsiębiorców, prognozować zjawiska gospodarcze, wykorzystywać narzędzia statystyczno-ekonometryczne do budowania strategii finansowej firm, jak i proponowania rozstrzygnięć operacyjnych. Wykształceni ekonomiści znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, w biurach rachunkowych, zakładach ubezpieczeń, jak i w bankach. Mnóstwo miejsca dla sprawnych pod względem metod i technik radzenia sobie z finansowymi zagadkami ekonomistów jest w instytucjach administracji publicznej i służbach finansowych najróżniejszych branż. Ekonomiści to również doradcy ważnych osób w państwie, politycy i ideolodzy, którzy opracowują koncepcje na lepsze funkcjonowanie państwa. Ekonomiści potrzebni są władzy samorządowej, jak i państwowej. A także prywatnym przedsiębiorcom. Pomagają w działaniu, przewidywaniu i odpowiednim inwestowaniu środków do rozwoju firmy. Wyspecjalizowani ekonomiści zarabiają naprawdę sporo. Warto już od początku studiów zadbać o swoją karierę zawodową i wyspecjalizować się w danej dziedzinie, by od samego startu po studiach bezproblemowo pokonać konkurencję.

Olga HuckoTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)