Studia inżynierskie Koszalin

Studia inżynierskie Koszalin

Studia inżynierskie Koszalin

Największy wybór studiów

inżynierskich w Koszalinie

Odkryj kierunki inżynierskie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

08.01.2024

Studia inżynierskie Koszalin 2024| woj. zachodniopomorskie

Studia inżynierskie w Koszalinie możesz podjąć w 1 uczelni publicznej: Politechnice Koszalińskiej. Są to studia realizowane w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej, których program nauczania trwa od 3,5 roku do 6 lat. Studia pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu m.in.: automatyki, informatyki, biotechnologii, elektrotechniki, budowy maszyn. Absolwenci studiów inżynierskich odnajdują się w pracy w firmach informatycznych, branży technologicznej, elektronicznej i motoryzacyjnej, geodezji, architekturze.

Studia inżynierskie Koszalin
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia, studia II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia)

Studia inżynierskie i techniczne w Koszalinie - kierunki studiów

Uczelnia
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Poziom studiów Forma studiów
Elektroenergetyka stacjonarne, niestacjonarne II stopnia
Elektronika i telekomunikacja stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Energetyka stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Geoinformatyka stacjonarne, niestacjonarne II stopnia
Inżynieria biomedyczna stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Inżynieria i automatyzacja w przemyśle drzewnym stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Inżynieria środowiska stacjonarne, niestacjonarne II stopnia
Mechanika i budowa maszyn stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Mechatronika stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Sieci i instalacje budowlane stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Zarządzanie i inżynieria produkcji stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w Koszalinie są inżynierskie i techniczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Politechnika Koszalińska

Grupa kierunku na uczelniach

Specjalności / ścieżki kształcenia - kierunki inżynierskie i techniczne w Koszalinie

SORTOWANIE:
A
B
E
I
M
O
P
S
T
Z
Ź
Rozwiń

Studia inżynierskie w Koszalinie - podyplomowe

Grupa kierunków podyplomowych na uczelniach

Rekrutacja i wymagania na studia inżynierskie 2024/2025

Inżynierowie wyróżniają się znajomością nauk ścisłych, dlatego jeśli chcesz dostać się na studia inżynierskie musisz wziąć się do nauki właśnie tych przedmiotów. Proces rekrutacji stanowi konkurs świadectw, a na nim powinieneś pochwalić się bardzo dobrymi ocenami z matematyki, fizyki, chemii. I nie zapominaj o języku obcym. Jest on obowiązkowy, jeśli marzy się o międzynarodowej karierze w wyuczonym zawodzie.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia inżynierskie w Koszalinie?

Umiejętności wykwalifikowanego inżyniera zawsze były, są i będą niezbędne. Dlatego ich popularność nie słabnie, a na studia w tym zakresie zdaje coraz więcej kandydatów.

Studia inżynierskie w Koszalinie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kształcimy się w potrzebnych, perspektywicznych kierunkach, a na dodatek robimy to w nadmorskim mieście, którego centrum oddalone jest o 11 kilometrów od Morza Bałtyckiego. Zdobyta wiedza i umiejętności rozszerzają przestrzeń naszych możliwości.

W zależności od kierunku kształcenia, możemy zająć się od grafiki komputerowej w mediach i wydawnictwach, do przygotowania inwestycji budowlanej, od pracy w przedsiębiorstwach projektowych z zakresu elektroniki i telekomunikacji, do pracy w instytucie naukowo- badawczym.

Gospodarka potrzebuje specjalistów z konkretnym fachem w rękach. Dlatego popyt na zdolnych inżynierów nie słabnie i nic nie zapowiada, aby ta tendencja prędko uległa zmianie. W każdym miejscu i w każdym momencie mamy do czynienia z dziełem inżynierów, mniejszym czy większym, ale mającym wpływ na nasze życie. Świat bez inżynierów jest po prostu niemożliwy.

Studia inżynierskie w Koszalinie realizowane są na Politechnice Koszalińskiej, która oferuje studentom naukę na kilku wydziałach, a oferta programowa każdego z nich jest sukcesywnie urozmaicana. „Inżynier” brzmi dumnie i nowocześnie. Wyraz „inżynier” oznacza, że ktoś ma głowę na karku, w dodatku wypełnioną pomysłami i innowacyjnymi rozwiązaniami. Zawód ten przynosi nie tylko zyski, ale i ogromną satysfakcję. Chcesz mieć pomysłową głowę na karku? Przeczytaj co oferują studia inżynierskie w Koszalinie.

Współczesne studia inżynierskie charakteryzują się tym, że bardzo często studenci poszczególnych kierunków otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Kierunki studiów inżynierskich w Koszalinie - rekrutacja 2024/2025

 

Praca po studiach inżynierskich w Koszalinie

Jak wyobrazić sobie świat bez inżynierów? Co by się stało, gdyby nagle ich zabrakło? Strach pomyśleć, dlatego wykwalifikowany inżynier zawsze będzie na wagę złota.

Absolwenci studiów inżynierskich znajdą pracę w odpowiednich dla siebie sektorach i wedle ukończonych specjalności. Na przykład po ukończeniu Inżynierii materiałowej mogą wykonywać zawód specjalisty w zakresie projektowania i doboru materiałów, inżyniera do spraw procesu i produktu, technologa w działach konstrukcyjnych, inżyniera do spraw testów i kontroli jakości, specjalisty w zakresie technologii materiałowych, technologa procesów próżniowych, specjalisty do spraw badań i rozwoju.

Praca czeka na nich w wielu gałęziach przemysłu, na przykład narzędziowym, samochodowym, czy elektroniki użytkowej, firmach produkujących biomateriały, implanty i wszczepy medyczne, działach konstrukcyjnych przedsiębiorstw, działach produkcji wytwarzających i przetwarzających materiały, działach doradztwa technicznego w zakresie transferu materiału i technologii, jednostkach naukowych.

Absolwenci Geodezji i Kartografii podejmują zatrudnienie przy pomiarach sytuacyjno- wysokościowych, realizacyjnych i inwentaryzacyjnych, wykonując rozgraniczenia i podziały nieruchomości przy wykonywaniu map, wykonując opracowania map numerycznych tworząc geowizualizację, pracują w firmach zajmujących się budownictwem, drogownictwem, infrastrukturą techniczną, wykonują geodezyjne obsługi inwestycyjne przy inwentaryzacji i ewidencji sieci uzbrojenia terenu, tworzą systemy informacji o terenie i zarządzają danymi przestrzennymi.

Opisane dwa kierunki studiów inżynierskich to tylko niewielki fragment, niemal mała kropeczka na mapie, na której widnieją szanse, możliwości i miejsca pracy dla wykwalifikowanych, zdolnych inżynierów. Potrzebni są oni po prostu wszędzie, dlatego kształcenie w tym kierunku zawsze będzie trafną inwestycją.

WARTO TO WIEDZIEĆ

 


POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA INŻYNIERSKIE

Wydział Elektroniki i Informatyki:

  • Elektronika i Telekomunikacja. Specjalności: Optoelektronika, Systemy automatyki, Systemy elektroniczne i telekomunikacyjne;
  • Informatyka. Specjalności: Informatyka w zarządzaniu, Programowanie komputerów i sieci informatyczne, Programowanie systemów automatyki, Technologie internetowe i mobilne, Inżynieria testów oprogramowania.

dowiedz się więcej

Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji:

  • Budownictwo. Specjalności: Konstrukcje budowlane i inżynierskie, Budownictwo drogowe, Technologia i organizacja budownictwa, Budownictwo zrównoważone;
  • Inżynieria środowiska. Specjalności: Technologia wody, ścieków i odpadów, Sieci i instalacje, Instalacje odnawialnych źródeł energii, Systemy i technologie inżynierii ochrony środowiska;
  • Geodezja i kartografia. Specjalność: Geodezja gospodarcza.

dowiedz się więcej 

Wydział Technologii i Edukacji:

  • Inżynieria biomedyczna. Specjalności: Informatyka medyczna, Inżynieria biomateriałów;
  • Inżynieria materiałowa. Specjalności: Powłoki i kompozyty ceramiczne w technice i medycynie, Projektowanie urządzeń i technologii;
  • Mechatronika. Specjalności: Mechanika i diagnostyka pojazdów, Systemy monitorowania i sterowania, Aparatura medyczna i urządzenia rehabilitacyjne, Systemy radiologii i radioterapii, Projektowanie i eksploatacja systemów mechatronicznych.

dowiedz się więcej 

Wydział Mechaniczny:

  • Mechanika i budowa maszyn. Specjalność: Projektowanie maszyn i urządzeń, Inżynieria procesów wytwarzania, Inżynieria jakości;
  • Technika rolnicza i leśna. Specjalności: Bioinżynieria rolno- spożywcza, Odnawialne źródła energii, Inżynieria przetwórstwa spożywczego, Inżynieria agrobiznesu i rolnictwa ekologicznego, Inżynieria i techniki komputerowe w rolnictwie i leśnictwie, Kształtowanie i ochrona agroekosystemów;
  • Technologia żywności i żywienie człowieka. Specjalności: Biotechnologia żywności, Żywienia człowieka i bezpieczeństwo żywności, Inżynieria żywności, Projektowanie opakowań, Technologia przetwórstwa ryb;
  • Transport. Specjalności: Eksploatacja i diagnostyka pojazdów samochodowych, Logistyka i spedycja, Rzeczoznawstwo i likwidacja szkód, Transport chłodniczy;
  • Energetyka. Specjalności: Elektroenergetyka, Odnawialne źródła energii, Energetyka cieplna, chłodnictwo i klimatyzacja;
  • Zarządzanie i inżynieria produkcji. Specjalności: Inżynieria procesów logistycznych, Techniki komputerowe w inżynierii produkcji, Menedżer produktu.

dowiedz się więcej 

 



TEMATY POWIĄZANE

 

 

komentarze (0)