Studia zarządzanie Koszalin

Studia zarządzanie Koszalin

Studia zarządzanie Koszalin

Jak często słyszałeś zdanie: „Ogarnij się!” ? Niezależnie od tego, ile razy ktoś zwracał się do Ciebie takimi słowami, teraz możesz naprawdę wprowadzić je w życie. A jak? Wybierając studia zarządzania w Koszalinie.

Studia zarządzania w Koszalinie mają na celu wykształcenie i naprowadzenie na odpowiednie tory kariery tych, którzy mają zmysł przywódczy. Potrafią planować, organizować, kontrolować, przewidywać, rozwiązywać problemy i wyciągać wnioski. To pomysł dla przyszłych menedżerów, którzy swoimi pomysłami chcieliby wywołać trochę szumu i wywrócić do góry nogami skostniały ład i porządek. Osoba zarządzająca musi pamiętać o ciągłym doskonaleniu się i dokształcaniu, gdyż konkurencja w tym zawodzie jest dość duża. Należy podejmować wyzwania, czasami ocierając się o ryzyko, biorąc następnie odpowiedzialność za swoje decyzje.  Niestety, bez odważnych ruchów bardzo ciężko odnieść sukces.

Studia zarządzania w Koszalinie dostarczają solidną porcję elementarnej wiedzy dotyczącą procesów komunikowania interpersonalnego i społecznego, ich prawidłowości i zakłóceń. Objaśniają normy i reguły prawne, organizacyjne i etyczne odnoszące się do funkcjonowania organizacji i otoczenia. Opisują fundamentalne zasady i koncepcje teorii ekonomii odnośnie funkcjonowania rynku. Tłumaczą relacje między organizacją a otoczeniem w skali kraju i skali międzynarodowej. Z tak obszerną wiedzą absolwenci mogą spokojnie przeszukiwać rynek pracy, gdyż czekają na nich różne oferty pracy, od specjalisty do spraw marketingu do doradcy inwestycyjnego. Jeśli czujesz, że to może być coś dla Ciebie, to nie zastanawiaj się, tylko sprawdź co znajdziesz na studiach zarządzania w Koszalinie.

 

Uczelnie i kierunki studiów zarządzania w Koszalinie

 


POLITECHNIKA KOSZALIŃSKA STUDIA ZARZĄDZANIE

Wydział Nauk Ekonomicznych:

  • Zarządzanie: studia I i II- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Specjalności: Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie marketingowe, Biznes turystyczny, Zarządzanie projektami, Zarządzanie zasobami ludzkimi, Zarządzanie usługami, Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem, Zarządzanie w turystyce, Strategie inwestycyjne i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, Business Management (specjalność prowadzona w języku angielskim;
  • Turystyka i rekreacja: studia I- stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Specjalności: Menedżer hotelarstwa, Menedżer obiektów odnowy biologicznej, Spa & Wellness, Menedżer turystyki.

dowiedz się więcej 

Uczelnia prowadzi także studia podyplomowe, na kierunku Studia menedżerskie dla praktyków.

 

Rekrutacja na studia zarządzania w Koszalinie

Aby dołączyć do grona studentów i cieszyć się ze zdobytego indeksu należy wziąć udział w konkursie świadectw. Preferowanymi przedmiotami, które otworzą drzwi do studiów zarządzania są: język polski, język obcy nowożytny, matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia i geografia.

 

Praca po studiach zarządzania w Koszalinie

Ukończyłeś studia zarządzania i zastanawiasz się co teraz? Będąc absolwentem masz wybór. Zawodem, który zdobywa coraz większą popularność jest doradca inwestycyjny. Aby nim zostać należy posiadać licencję wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Aby ją zdobyć, należy przystąpić do egzaminu, na który składają się zagadnienia z różnych dziedzin, na przykład prawa gospodarczego, zasad rachunkowości, strategii inwestycyjnych i etyki zawodowej. Mając licencję w kieszeni możemy przystąpić do pracy, a polega ona na zarządzaniu cudzym portfelem instrumentów finansowych, doradzaniu w zakresie inwestycji w instrumenty finansowe, zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi, zarządzaniu ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, zarządzaniu otwartym funduszem emerytalnym. Kolejną możliwością zawodową jest zarządzanie nieruchomościami. Do najważniejszych obowiązków takiej osoby zalicza się podejmowanie strategicznych decyzji dotyczących konkretnych obiektów, a często także administrowanie tymi obiektami. Zarządca dokonuje analizy rynku i zatwierdza wysokość stawek czynszowych, planów marketingowych mających na celu przyciągnięcie najemców, propozycji bardziej ekonomicznego wykorzystania obiektu oraz wielu innych związanych z opłacalnością wynajmu i finansami. Do grona pozostałych zawodów, których podejmują się absolwenci studiów zarządzania należą: menedżer, przedstawiciel handlowy, specjalista do spraw zarządzania zasobami ludzkimi, specjalista do spraw marketingu i sprzedaży, inspektor nadzoru bankowego, rzeczoznawca majątkowy, organizator imprez i eventów. 

 

Jan JarmużTEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)